-
Вплив 3D-принтерів на рибну ловлю 15 березня 2015 року, Неділя
Що ми знаємо про 3D-друк? Що це прогресивна технологія, яка дає змогу відтворити будь-яку об’ємну деталь. Але як це пов’язано з риболовлею? – запитаете Ви. Зв’язок між ними не тільки є, а нвіть більше. Поява 3D-принтерів спричинила справжню революцію в світі спінігових приманок!
Кілька років тому дизайнери фірми по виробництву приманок BioSpawn розпочали співпрацю із компанією Shapeways в Нью-Йорку, яка спеціалізується на 3D-принтерах та об’ємному друкові. Однією з головних переваг 3D-друку є його властивість моментально перетворити ідею з тестового зразка в життєздатний конкурентноспроможній продукт на промисловому рівні. В той час як геніальна задумка може зависнути в фазі ідеї на невизначений термін через затрати на дослідні зразки та їх адаптацію для машин на виробництві – 3D-друк дозволяє матеріалізувати будь-які приманки найрізноманітніших форм.
Дизайнери BioSpawn Lure Company разом із затятими рибалками розробляють концепцію майбутнійх приманок за домогою програмного забезпечення SolidWorks 3D CAD та відправлять в Shapeways. Shapeways виговлять високоточні форми для відливу м’яких приманок із силікону та доставлять їх назад для BioSpawn. Це дозволяє до мінімуму скороти час між зародженням ідеї та її втіленням у життя. При цьому час і майже безкоштовний запуск проекту є навіть не освними перевагами такого виробництва. Справа в тому що 3D-макети дозволяють виготовити приманки надзвичайно високої точності, якою просто неможливо досягти традиційними відливними формами. Відмінність між ними просто разюча.
BioSpawn була першою компанією яка відчула ще на самому початку ери 3D-принтерів, що ця технологія матиме безліч переваг при виробництві силіконових приманок перед іншими та зробить цей процес швидшим і досконалішим, надаючи потужного імпульсу розвитку ринку рибальских спінінгових приманок із силікону. Але на сьогодні BioSpawn уже не є єдиним гравцем на цьому ринку. Все більше компаній переходять на даний метод виробництва приманок за допомогою 3D-друку. При чому це не відноситься виключно до м’яких приманок типу віброхвостів, черв’яків та твістерів. Дана технологія завдяки матеріалам з пластику із низькою температурою плавлення дозволяє проектувати воблери із надзвичайно високим рівнем деталізації зовсім без виробничих потужностей та інструментів практично у будь-якому підвалі.
Тож не дивно що різноманіття моделей приманок швидкими темпами росте кожного дня, адже відтпер кожен із найвибагливіших спінінгістів може відшукати в цьому різноманітті саме те, про що мріяв.