СпорядженняПовідки, матеріали та іхні конструкції.

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій

Re: Повідки, матеріали та іхні конструкції.

Повідомлення sentkroy »

Вітус писав:Додаю інфу: сьогодні на Варшавці, в районі критого продуктового ринку (сторона від вул. К.-Карого, контейнер місце №1874) бачив спіралі для ТЕНів (чи утюгів) з ніхромки товщиною 0,2-0,3 мм. На повідки (ІМХО) варіант нормальний.
Дуже дякую за інфу. Буду шось пробувати для себе нове.
P.S. звеняйте за запізнення з відповіддю не хватало сил і часу. :lol: :lol: :lol:
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy »

Зображення
Після обговорення на тему повідків, на форумі, вирішив проекспериментувати на рахунок виготовлення повідків без фурнітури.
Зображення
Для цього використовував струну другого номеру.
Зображення
Довжину повідка вирішив зробити не великою десь 10-11 см. Експериментально зробив два повідка.
Зображення
Де кріпиться приманка скрутка спіральна така що розкручується, виявилось дуже зручно міняти приманку, та й лишніх запчастин немає. З іншої сторони зробив глухі петлі, різні по системі виконання.
Зображення
Хотів переконатись яка система скрутки ліпша. Тест проводив за допомогою двох вставлених в петлі циганських голок, пробував під силою двох рук розтягнути поводок, нічого не вийшло.Зображення Очі на лоб лізуть а поводок деформації не піддаєтьсяЗображення. Петлю робив таку як порекомендував Вітус, більш округлої форми. Це був перший тест так сказать на дому, далі буду випробовувати в польових умовах. Думаю відповідь дасть риба, чи все правильно зробив, так як написав Вітя Шанюкевич.
P.S. до зустрічі на водоймах рідного краю. ;) ;) ;)
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

Вітус
Вугор
Справжнє ім'я: Віталій

Повідомлення Вітус »

Молодець! Так і хочеться пожартувати: ну шо за винахідливий народ-ці рибацюги! Не дадуть заробити китайозам на їх...повідках. Все можна зробити своїми руками! А, до речі, чи не напрягає товщина 2-ї струни? Мені (ІМХО) здається, перша була б "по-изящнее". Правда, я перші струни брав в одного музиканта (він діток вчить грі на гітарі, то обривків струн є достатньо) якісь дуже імпортні з покриттям, то, навіть, дуже нічого...

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy »

Вітус писав: А, до речі, чи не напрягає товщина 2-ї струни? Мені (ІМХО) здається, перша була б "по-изящнее".
Зображення Перша струна дійсно виглядає акуратніше і непомітніше, але є одна проблема, скрутки не хоче тримати. Може я щось не те роблю але які способи не пробував все не то... але...
Після того як Вітя скинув силку сайту, де стільки інформації по UL – ту, зайнявся вивченням корисної інформації. Особливо зацікавило виготовлення повідків для ультра – лайту. Нічого нового я не вигадав, просто переконався у поданій інформації. Яка дуже добре і детально описана тут... http://ul-fishing.com/ulf/modules.php?n ... page&pid=3
Матеріали для виготовлення повідка, струна 0,08 мм карабін застібка і обжимні трубки:
Зображення
Трубки зробив із голки від капельниці:
Зображення
Ще одна система
Зображення
Вроді нічо, але смущає розмір обжимних трубок.
Зображення
Навіть при тому що тонка струна, на фоні попередніх повідків із другої струни, вся красота втрачається...
Зображення]

Далі проводжу тести:

І ще стикнувся з одною проблемою, перша струна добре ріже моно-жилку і тонку плетьонку, тому вирішив поставити фурнітуру (карабін, вертлюжок). Знову проблем виявилось що в мене немає хороших вертлюгів.
Вертлюг витримав десь 2 кг:
Зображення
Поступово збільшував навантаження, застібка витримала десь 6 кг:
Зображення
На відмітці 8 з копійками здалась і струна:
Зображення
Якби не не підвів вертлюг і не вид тих трубок, я результатом був би задоволений. Але ж ні... треба було неспати до часу ночі, де тут заснеш коли назріла така глобальна проблема.Зображення Вирішив використати тоньшу голку (шприц "5"-ка), звичайно з трудом вдалось просунути два кінці дроту в таку маленьку дирку. Та операція пройшла успішно...
Зображення
Потім кінець дроту замотав по привичці для надійності кріплення:
Зображення
Перевіряв цей ультра - повідок уже з привязаною волосінню 0,16 мм і плетьонкою 0,08 мм. Шо нитка шо моно своє витягують, поводок вроді тримається. Зображення
P.S. може в кого є досвід як боротись з проблемою зрізу волосіні на тонкій струні, буду рад інфі... :D :D :D
Зображення

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

sentkroy писав: Поступово збільшував навантаження, застібка витримала десь 6 кг:

На відмітці 8 з копійками здалась і струна:
Сергій, тестування і дослідження в зусиллях на розрив повідка-це чудово! (до речі, тягне на наукову дисертацію :lol:), але я щось не дуже зрозумів навіщо такі зусилля :shock: для розриву повідка(?). Якщо волосінь 0,16-0,18 чи нитка 0,08, то у них розривне навантаження значно і значно менше, адже з написаного зрозуміло, що ці повідки ти готуєш для УЛ.
Повідок з розривним навантаженням 8,0 кг тягне на середній і важкий джиг, де, до речі, обжимні трубочки не зіпсують особливо естетики снасті на фоні масштабності приманок. Оцінюючи міцнісні можливості кожного елементу оснастки на лацюгу: волосінь-повідок-приманка, можливо, більше доцільно звернути увагу не на підсилення повідка, а на оснащення саме приманки (як кінцевої ланки) більш податливими для розгинання трійниками чи гачками. Адже 8 кг, що витримує повідок ні до чого, якщо трійник воблера буде тримати більше, і тоді слабенькою ланкою стане жилка. Я довго йшов до того, щоб нарешті переконати себе, що гаки на приманці повинні мати зусилля тільки на виважування риби, а воно (при вмілому використанні всієї снасті) порівняно невелике. І відриватись чи розгинатись (методів багато) вони повинні виключно при "злих" зацепах, спасаючи при цьому приманку і снасть вцілому.. Звичайно, формуючи снасть треба все аналізувати...і (ІМХО) здається, що 8 кг троха перебор.
Щодо власного досвіду і уподобання на рахунок використання фурнітури: дуже маленькі вертлюжки (розрив 5 кг) ставлю обов'язково.
По-перше: повідок стає більш універсальним (не скрию-залишилось, як звичка);
По-друге: повідок з маленьким вертлюжком і тонким дротом виглядатиме не менш естетично, ніж без вертлюжка, але з товщого дроту та ще й з обжимною трубочкою.
По-третє: дозволяє використовувати тонші дроти і відпадає необхідність ставити товщу струну для запобігання розриву волосіні чи шнура при прив'язуванні.
Щодо безвузлового з'єднання волосіні чи шнура, то практика показала їх недоцільність у використанні (ІМХО), користую для прив'язування 1-2 вузла (наприклад вузол Паломар) які дають максимальне (до 90%) збереження їх міцності, що є цілком достатньо.
Востаннє редагувалось 26 грудня 2009 14:04 користувачем Вітус, всього редагувалось 3 разів.

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

sentkroy писав: Перевіряв цей ультра - повідок уже з привязаною волосінню 0,16 мм і плетьонкою 0,08 мм. Шо нитка шо моно своє витягують, поводок вроді тримається.
До речі, а яка, насправді, міцність на розрив твоєї волосіні 0,16 мм і плетьонки 0,08 мм., що тримає такі зусилля повідка?
Звернув також увагу на фото на використовувані вертлюжки. Порада: придивись Golden Catch (упаковка 12 шт.). Ті, що тримають 5кг-досить делікатно і мініатюрно виглядають, а в боротьбі з зацепами майже не підводили. Щодо вподоби, то ті, що на 8 кг розриву не набагато більші за розміром.
Востаннє редагувалось 26 грудня 2009 14:06 користувачем Вітус, всього редагувалось 1 раз.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy »

Вітус писав:До речі, а яке, наспавді роривне навантаження твоєї волосіні 0,16 мм і плетьонки 0,08 мм., що тримає такі зусилля повідка?
Волосінь 0,16 мм витримала десь 2 кг, (примотував на безвузловуху) порвалась не на вузлу, а десь по середині. Шнур протримався до 3-х кг, лопнув на безвузловці.
Вітус писав:але я щось не дуже зрозумів навіщо такі зусилля для розриву повідка(?). Якщо волосінь 0,16-0,18 чи нитка 0,08, то у них розривне навантаження значно і значно менше, адже з написаного зрозуміло, що ці повідки ти готуєш для УЛ.
Проводив дані експерименти, для того щоб визначити слабкі місця повідка, хочу бути впевненим у пригодності використаних матеріалів. Зображення Не задавався ціллю зробити дуже потужний повідок, бо дійсно для УЛ потужність ні до чого. Розривне навантаження у 8 кг показала найтонша струна яка в мене є. Також хотів перевірити чи тримає обжимна трубка(чи не випускає струну). По факту виявилось що хороших мікро-вертлюгів в мене немає, шнуром 0,08 мм я його розриваю. Звичайно розумію що в ідеальному варіанті снасть має спадати в потужності, волосінь - повідок -а далі гачки на приманці. Та з такою волосінню чи шнуром проти повідка із сталі не сильно попреш, тож дійсно залишається питання у підборі гачків, які б розгинались на зацепах. Ще одна тема для експериментів Зображення
P.S. мікро-вертлюги якої кантори тримають трохи більше ніж мої... Зображення
Зображення

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

sentkroy писав:тож дійсно залишається питання у підборі гачків, які б розгинались на зацепах. Ще одна тема для експериментів Зображення
Тут підходів і можливостей багато. Гачки джиг-головок можна, наприклад, "відпустити", тобто нагріти на вогні, після чого вони розгинаються при меншому зусиллі. Трійники воблерів також можна підбирати, "відпускати", а також кріпити не через завідне кільце, а прив'язувати жилкою (читав в статтях), також можна відшукати заводні кільця з тоншого дроту, іншого за пластичними властивостями, в кінці кінців-зрізати чи відкусити зайвий виток дроту на заводному кільці. Одним словом-постійно експериментувати. Загалом, потім виробиться свій особистий підхід і алгоритм і тоді все буде робитись автоматично.

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)

Повідомлення B.B.B. »

sentkroy писав:P.S. мікро-вертлюги якої кантори тримають трохи більше ніж мої...
- мабуть, owner буде нормально.
Та в цілому, для Уля всі ці експерименти, здається, вже закінчились на флюрі. Тобто, не скільки не хочу опустити чи принизити дану тему. Більше того, це дуже добре, що знаємо у Луцьку людину, яка експерементує і знаходиться в пошуку, за що окрема повага і шанування. Однак маю власні міркування:
1. Якщо для Уля використовуємо металічні повідки, то варіації із струнами завершуються в гіршу сторону - починаються додаткові оснащення, обжимні трубочки, вертлюги тощо. Достатньо тоді підібрати мінімально оптимальної товщини скрутку, щоб можна було її зробити. У цьому випадку мінімальним для мене був той самий польовий кабель. Він дещо більшої товщини за струну №1 і дещо меншої за струну №2. Відповідно він на скрутці не розгинався і витримував досить кг. І що цікаво, він не різав відомий шнур від Salmo 0,08 мм. А ось зробити із нього скрутку дуже просто і дуже швидко, чого не скажеш за струну №1.
2. Для гарантії взяття щуки - струна виручає однозначно, якщо звісно не квапитись із виважуванням, адже у нас шнур стоїть для Уля. Однак є великий мінус - риба бачить повідок. Щука, приміром, цей момент у більшості випадків опускає, а ось інша хижа риба - це ще як сказати. Є в такому випадку альтернатива? Є і вона всім відома - це флюр.
3. А що ми збираємось ловити? Окуня чи щуку і на що ми робимо ставку?
Приміром, ми ловимо щуку. Чи варто при цьому ставити струну №1, якщо навіть використання струни №2 у такому випадку в рази ефективніше. Другий приклад, ми ловимо окуня. Ставити струну №1 - не має жодного сенсу. Окунь гарно бачить навіть найтонший металічний повідок і тим більше із додатковими прибамбасами. Третій приклад (№3), ми полюємо на окуня, але потрапити може і окунь, і щука, і головень. В такому випадку особисто я ніколи не поставлю скрутки, а виключно флюр. Відповідь проста, як вже відзначав - "Окунь гарно бачить навіть найтонший металічний повідок і тим більше із додатковими прибамбасами". Той же самий приклад №3- ми полюємо, приміром, на головня - тим більше скрутки не поставлю. І хоч мені доводилось не раз ловити головня із скруткою, однак ефективніше ловити все таки із флюром, а то і звичайною моножилкою. І знову той же самий приклад №3 - ми полюємо на цей раз на щуку - ставлю скрутку і не парюсь (однак не поставлю скрутки від струни №1, оскільки як і відзначав, поставити струну №2 куди краще та ефективніше), але якщо це осіння пора або зима і початок весни, а так тільки флюр.
Отже, ще раз відзначу, зовсім не маю наміру "опустити" творчі пошуки автора, адже, хто шукає, той знаходить. Проте, маючи вже свій досвід, відзначив вище.

Gennady
Верховодка

Повідомлення Gennady »

Вітус писав:
sentkroy писав: Порада: придивись Golden Catch (упаковка 12 шт.). Ті, що тримають 5кг-досить делікатно і мініатюрно виглядають, а в боротьбі з зацепами майже не підводили. Щодо вподоби, то ті, що на 8 кг розриву не набагато більші за розміром.
вставлю з вашого дозволу свої п'ять копійок :) також використовую карабіни Golden Catch на 5 кг , вони йдуть з вертлюгами. Отже вертлюжки знімаю з карабіна і ставлю на саморобні повідки, оскільки вони також витримують 5 кг
Вітус писав:залишається питання у підборі гачків, які б розгинались на зацепах.
[/quote]
користуюсь звичайними гачками до 3 грам по 1.50 коп, і при глухому зацепі (шнур PowerPro 0.13 до 8 кг, карабін, вертлюг та поводок до 5 кг) гачок у 90% випадках розгинається, якщо спокійно та рівномірно потягнути.
P.S. ні одна риба ще гачок не розігнула...
з мого досвіду.
Відповісти

Повернутись до “Спорядження”