СпорядженняПовідки, матеріали та іхні конструкції.

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Відповісти

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій

Повідки, матеріали та іхні конструкції.

Повідомлення sentkroy »

Поводок. Гадаю потрібно створити нову тему в якій будемо вести обговорення про даний елемент спінінгової снасті. На даний час на нашому ринку риболовних снастей є широкий асортимент вибору повідків, які в свою чергу представленні різними фірмами виробниками та матеріалами виконання. В свою чергу в даній статті хочу запропонувати варіант повідка виготовленого власноруч. Коли у вечері є кілька вільних хвилин, чому б не скрутити пару повідків, потім на рибалці як знайдеш. Відомо що на ринку хороший поводок коштує чималих коштів, а це ж розхідний матеріал. А брати дешевий немає резону, так як матеріал дуже товстий або не міцний, тай фурнітура бажає бути кращою. І тим більше поставивши такий поводок ми наражаємо себе на меншу кількість покльовок риби. Зараз в колі риболовів застосовуються повідки із флюрокарбона. Для мене це новий матеріал, я його почав використовувати не так давно, тому інформації про даний продукт не так багато. Риболовів які володіють досвідом ловлі на флюрік прошу поділитись досвідом. На який вид риби потрібно використовувати той чи інший діаметр і яку довжину ставити, про систему монтажу та специфіку ловлі на даний продукт.
Я до цього маю трохи досвіду виготовлення повідків із гітарної струни, та ловлю на нього. Знаю ця тема не нова, проте може для кого стане корисною.
Виготовляючи повідки із струни.
Зображення
Можна робити їх потрібної довжини, також є можливість виготовлення повідків різної товщини так як є струни різних діаметрів. Тобто під кожен вид ловлі можна підібрати певну довжину та товщину повідка. Ще є один плюс, тут можна ставити фурнітуру яка тобі подобається, на вибір дорогу чи дешеву.
Зображення
або
Зображення
Я переважно роблю повідки однакової довжини так як струна має довжину один метр, то ділю її на чотири рівні частини за допомогою бокорізів.
Ось інструмент для виготовлення повідків.
Зображення
Та в деяких випадках треба мати повідки різних довжин, це від умов ловлі та видового складу, і від настрою риби.
Зображення
або
Зображення
Виготовлення повідка не є дуже важким процесом, навпаки коли знаєш що на власний виріб ще й риба клюне, то виникає ще більше натхнення щось робити самостійно. Отже взявши струну і поділивши її на потрібні довжини майбутніх повідків, приступаємо до самого процесу зборки. Проте треба вважати що довжина повідка буде меншою від заготовки, так як з кожної сторони де кріпиться застібка та карабінчик потрібно загнути дріт на скрутку.
Зображення
Продівши струну у петлю вертлюжна чи карабіна на відстань десь 30-35мм дріт згинаємо один до одного. Потім за допомогою плоскогубців притримуємо дві частини струни, а іншою рукою кінець дроту починаємо обвивати навколо основного.
Зображення
По закінченню операції кінчик дроту треба відкусити кусачками.
Зображення
От і весь фокус, поводок готовий. При бажанні місце скрутки можна ще додатково пропаяти, це дасть додаткову міцність. Я цього не роблю бо така робота займає часу, і міцності повідка мені вистачає. Проте є один недолік така скрутка під дуже великою нагрузкою затягується мов петля, і лопає або при недостатній кількості скрутки починає розмотуватись. Це перевіряв на безмені із струною №1 струна під номером 2 такого дефекту немае, так як сам дріт є потужнішим то на такі деформації не піддається. Друга система скрутки струни першого розміру показала кращий результат, і проблема розкручування зникла.
Зображення
Але сама скрутка стала не так культурно виглядати. Ці дві системи хороші, якщо врахувати що під час зацепу моно жилка чи плетений шнур не дасть того зусилля навантаження на поводок, тобто таким способом його точно не порвати. Скільки ловлю ще не було того щоб я порвав поводок за допомогою шнура, тим більше риба не дасть такого навантаження. Також треба вважати що повідки із струни №1 більш лайтові, а вже №2 підходить для тяжчих приманок та снастей.
P.S. народ якщо є ще інформація про модифікації по темі повідків із струни чи яких інших матеріалів, буду Дуже радий побачити звіти. Разом краще робити винаходи... :D :D :D
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

kayot
Минь
Справжнє ім'я: Макс

Re: Повідки, матеріали та іхні конструкції.

Повідомлення kayot »

Большое спасибо за инфу!!! Все понятно и детально, я как-то пробовал из струны №2 делать..ну так себе получилось, правда я пытался сделать типа "быстросъёмные" - уже готовая косичка поводка расплетается и заплетается на месте для монтажа/демонтажа джига!!!
Зображення

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Справжнє ім'я: Віталій

Повідомлення B.B.B. »

sentkroy - дякую за інфу. Дуже цікаво і корисно.
Сам вже давно користуюсь гітарними струнами як один із основних матеріалів особливо по пізній осені, взимку та весною. Єдине, на повідках не ставлю додаткових зістібок і вертлюгів. На мою думку, це зайве. Проте, кому як до вподоби. А так получається дуже швидко, економно і надзвичайно ефективно.
Можу також відзначити, що дуже добре стальку використовувати і під воблери, особливо на ривкових проводках. І приміром, для поперів і вобі-minnow саме використання стальки є дуже зручним.

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Справжнє ім'я: Віктор

Повідомлення shanik »

B.B.B. писав:sentkroy - дякую за інфу. Дуже цікаво і корисно.
на повідках не ставлю додаткових зістібок і вертлюгів.
Я пробував робити і з вертлюгами, і без (в варіанті важкого джигу) - з вертлюгом міцніший вузол (дріт вертлюга товстіший, а тонка струна шнур кночить). В лайті друга ситуація - флюр нормально вяжеться навіть об 1-шу струну, а другу петельку прямо в заводне кільце воблера. Пробував скрутку про яку стільки написано - розгинається на некритичних зачепах.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy »

shanik писав:Пробував скрутку про яку стільки написано - розгинається на некритичних зачепах.
А друга схема яка зображена на нижній фотці верхній поводок. З першою скруткою тоже була така проблема, я збільшив кількість кілець обмотки, вроді нічо. Може ще той факт що я ловлю моном а не шнуром, то й не можу йього розкрутити. :( :( :(
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)

Повідомлення shanik »

Маю на увазі скрутку як замінник застібок, як описано в цій статті http://ul-fishing.com/ulf/modules.php?n ... age&pid=11 , а таку скрутку як в тебе на другому фото, не розкрутить ніхто(теж її використовую)

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)

Повідомлення B.B.B. »

shanik писав:Маю на увазі скрутку як замінник застібок, як описано в цій статті http://ul-fishing.com/ulf/modules.php?n ... age&pid=11
- це класичний варіант скрутки, яким користується, мабуть, чи не все СНГ і Прибалтика.
Пригадую, десь так років 6-7 тому К.Кузьмін показува її застосування на практиці і відзначав про високу ефективність. Власне, маю свій гарний досвід у використанні скруток - куди ефективніше за будь-які додаткові оснащення (застібки із вертлюгами). Головне, правильно намотати. Відповідно, така скрутка також буде гарно слугувати.
Щодо тонких шнурів на скрутці - сьогодні користуюсь 0,08 мм від Salmo на описаній скрутці - жодних проблем.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy »

shanik писав:як описано в цій статті http://ul-fishing.com/ulf/modules.php?n ... age&pid=11 ,
Дуже дякую Вітя за класну силку, та за ітформацію. Класний сайт, думаю що щось з відти для себе корисне візьму.
Треба також спробувати цю систему скрутки повідка, дійсно вона без фурнітури куди незамітніша і акуратніше виглядає. ;) ;) ;)
Зображення

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

Питання до Sentcroy та до усіх, хто користує такі повідки: які довжини повідків доцільніше робити? і чи існує якась залежність, наприклад, результативності лову чи виду приманки від довжини поводка? Сам я роблю такі поводки досить давно, довжиною, приблизно 3-15 см. Роблю іх не тільки з струн, а й з інших дротових матеріалів: дріт-польовка (телефоністи знають), ніхромовий дріт. Останній дуже прикольний, він не окисляється, досить пластичний, його важко зламати, але і система скрутки для нього складна (викладу пізніше), зато повідок виходить на славу.
Чому виникло питання про довжину повідка? Тому що помітив деякі протирічливі факти на рибалках: наприклад, обережний окунь без страху у сонячний день у прозорій воді брав приманку під берегом на повідку з блискучої ніхромки довжиною 5 см (з фурнітурою), а на іншій рибалці на щуку я змушений був знімати будь-які повідки, щоб хоч якось уйти від "0". Отаке...

shanik

Повідомлення shanik »

Вітус писав:,інших дротових матеріалів: дріт-польовка (телефоністи знають)
Таким дротом не користувався (і не бачив), але декілька разів натикався на дуже схвальні відгуки
Вітус писав:Чому виникло питання про довжину повідка? Тому що помітив деякі протирічливі факти на рибалках: наприклад, обережний окунь без страху у сонячний день у прозорій воді брав приманку під берегом на повідку з блискучої ніхромки довжиною 5 см (з фурнітурою), а на іншій рибалці на щуку я змушений був знімати будь-які повідки, щоб хоч якось уйти від "0". Отаке...
ІМХО, на ці питання в конкртному місці, в конкретний час і з конкретною приманкою відповідь дає лише риба - клює і не ріже -значить все зроблено правильно.
Відповісти

Повернутись до “Спорядження”