Сезон 2009 року"Осінній хижак1" під егідою ФРСВО, Млинів - 11.10.09

Модератор: President

Автор цієї теми
B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Справжнє ім'я: Віталій

Re: "Осінній хижак1" під егідою ФРСВО, Млинів - 11.10.09

Повідомлення B.B.B. »

Щиро Дякую, Сергій, за добрі слова!
Сподіваюсь бачити тебе та твоїх друзів і колег на подальших наших змаганнях (офіційних та неофіційних).

Також сподіваюсь, що кілька слів про дане змагання відпишуть й інші колеги. Гадаю, буде цікаво.

Yurez
Колючка
Контактна інформація:

Повідомлення Yurez »

Вітаю із вдало проведеним турніром! ;)
Переможцю та призерам - УВАЖУХА :!:

diplomat
Лин

Повідомлення diplomat »

Звіт з фестивалю на р. Іква
(Змагання очима неуспішного учасника )
Для себе я ще минулого року визначився, що я не є спортсменом від рибалки. Для цього слід бути дуже досвідченим і універсальним, мати час і кошти. Всього цього мені бракує . Однак так співпало – в телефонній розмові з Віталієм щодо планів на вихідні я сказав, що маю їхати в Млинів. Так що відмовлятись від участі у фестивалі вже було якось не з руки…
Автобус нагадував давні фільми. Здавалося, що ми зовсім не рухаємось. Попереду була суцільна темрява з двома жовтими плямами фар. Лише по-бокам миготіли ледь освітлені невиразні силуети. Відчуття посилювалося тим, що в салоні майже всю дорогу ми сиділи троє (я, Віталій і ще якась жінка) – як глядачі в напівпорожньому кінозалі.
Ось ми вже на мості над Іквою – місці зустрічі учасників, частина яких уже тут. Користуюсь тим, що до початку церемонії відкриття фестивалю ще є трохи часу – спускаюсь до річки. Течія в неї некваплива, русло досить мінливе. За протяжними обмілинами часто трапляються ями та омути. Вода завжди прозора. Донедавна, доки не напряглись «бригади заготовників», було дуже багато раків. Дно переважно тверде.
Перше, що впадає в очі – дуже низький рівень води. Для мене це недобрий знак. Як правило окунь, на якого я орієнтуюсь, при такій висоті клює на перевірених мною точках неактивно. В річці ще є щуки, головні, язі, соми, жерехи, судаки. Однак свідомо щук я тут не ловив – попадали як прилов. Головнів, як правило полював весною. В Млинові зазвичай я притримуюсь схеми: починаю з озерець, що знаходяться перед ГЕС, орієнтуючись на щук. Якщо активності не спостерігається – йду на річку за окунем. Весною інколи орієнтуюсь суто на кленів, однак осіннього досвіду їх ловлі не маю. Сьогодні ж мої схеми відпадають. Ловимо тільки на Ікві. Починаючи від моста. Три етапи по 2 години.
На відміну від інших дев’яти учасників, які вирішили стартувати на лівому березі, займаю позицію на правому недалеко від моста. Точка ця перевірена, із серії «навіщо шукати кращого». Тут ловив і щуку, і головня, і крупного окуня. Стою перед початком перекату після досить рівної ділянки, що йде після ями за мостом. Таким чином у мене є можливість перевіряти ситуацію на перекаті, прострілювати плато перед міляком, зондувати свал перекату, відвідувати яму з обраткою. Риба тут є, мусить бути…
Суперники, судячи по прутам, що стояли на мосту, орієнтувались на лайт і ультралайт. В мене спінінг класу медіум-хард, не зовсім доречний для даних умов. Проте я не дуже цим переймаюсь. Планую ловити в основному на приманки середнього класу – вертушки другого і третього номерів, твістери, віброхвости. У той же час в арсеналі є й лайтові приманки. Усвідомлюю перевагу лайта в плані кількості клювань і риб. Однак в даних умовах не сприймаю як гарантію успіху. В період осіннього жору хижак часто надає перевагу крупнішим приманкам. Підтвердженням була рибалка на цьому ж місці за кілька тижнів до фестивалю. Перепробувавши приманки від дюймового твістера на грамовій голівці і двохнульового мепса до 3-го предатора, визначив для себе фаворита – Мепс Комет № 3. Ця блешня, порівняно з Блек Фурі, Лонг чи ДАМ Ефзет має, як на мене перевагу – її можна вести на порядок помаліше, так як досить серйозно опирається воді. Проводка виходить просто зависаючою…
Поки попивав чайок і заряджався бутербродами (ситуація для мене не звична, але мав дочекатися часу початку змагань) вирішив розпочати з воблерчика від Сєрєбряного Ручья – розмір окуньово-голавліний (голавль ще очевидно не піднявся з глибини), заглиблення має таке, що по ідеї має постукувати лопаткою по дну. Так і є – час від часу відчувається контакт з дном. Однак клювань немає. Поки що я його ще не розловив і особливої довіри не маю – після кількох проводок замінюю на іншу приманку. І так з періодичністю в 3–4 заброси ставляться вертушки 0, 1, 2, 3. По ходу перевіряє перекат. Знову переходжу до звалу (не знаю як коректніше назвати ділянку підйому дна від плато до перекату). Пішли твістери – 1 дюйм, 1,5, 2… На першому ж забросі Бас Асасіна при падінні перед кромкою трави відчуваю чітке клювання – підсікаю мимо, продовжую проводку – а рапттом «в догонку» – ні, немає. На свіжій гумі чітко видно сліди дрібних зубчиків. Або потрапив на щітку щуки, або крупний окунь. Удар прийшовся по хвосту перед самим крючком гамакатсу… . Зондую асасіном кромку трави, плато. Вирішив перевірити ще одну точку. Там глибока ділянка плавно переходить у перекат… Немає клювань. Йду на перекат, бачу навпроти кількох учасників змагань. Один з них протягом хвилин трьох витягує двох окунців. Для мене це не дуже зручний варіант – біля мого берега міляк, а він свій твістер проводить з мілини до глибокого русла, що проходить під його берегом. Окунь бере, як я зрозумів на звалі. Гарно подати твістер мені очевидно тут не вдасться.
Підтягуюсь до ями перед мостом. Вже на підйомі того ж асасіна перед прибережною травою візуально спостерігаю як приманку жовто-червоного кольору хапає щука. Півторачка стала до мене боком і я можу її гарно роздивитись. Впадає в очі відїджене пузо риби, гарні пропорції. Підсікаю знову мимо… Розглядаю нові шрами на приманці .
Змінюю позицію таким чином, щоб зручно обловити прибережну кромку трави. Щука не вкололась, так що є шанс. Змінюю асасіна на «щучий» воблер з відповідним заглубленням… Тишина. Здається вже час. Відправляюсь на місце збору. Учасник підказує, що маємо ще 10 хвилин (блін, справді почали ж о 810). Так, можна було б ще «повговорювати» щуку, однак немає смислу повертатись. Ставлю вертушку № 1 (і голавль і окунь) і перевіряє омуток з перекатиком. «Ніц нєма» – маємо час.
По дорозі від колеги довідуюсь, що він мав також схід щуки.
Результати турів очевидно відображені в звіті Віталія. Улови для Ікви не багаті. Трохи окунців, трохи голавликів і красуня-щука за 2 кг від організатора фестивалю – Віталія. Молодець! 
Обмірковую подальшу стратегію. Окунь по-суті мовчить. Однак буває так, що виходить на жирувати дещо пізніше і можна таки потрапити на хороший кльов. Щука явно активна. Рднак цілеспрямовано її тут я не ловив, тож конкретних точок і її пріоритетів тут не знаю. Голавлині весняні і літні точки, які я знаю зараз мовчать. Клювання є, але «не то». Підозрюю що ті учасники що обловились кленями ловлять в тих місцях, що я їх не знаю. Плюс, беру до уваги, любов цього товарища до холостих клювань. Також беру до уваги, що в розпорядженні у мене не лайтовий спініг.
Отож, повертаюсь до ями перед мостом. По дорозі обстрілюю голавлину точку. Відчуваю два тички верховодочного плану. Мав кілька рибалок, коли на вертушечку і воблерчики ловилось порядком 5–7 вереховодок. Головні при цьому майже не брали. Значить йду за щукою.
Знову в районі місця де бачив клювання щуки на падінні асасіна тичок. Знову мимо. Підтягуються інші учасники. Не люблю тісняви, до того ж не хочу втрачати окуневу точку – переходжу на неї. Глухо. Найменший учасник витягує на маленький твістерок окунька. Ловлю себе на думці, що не хочу його обловлювати. Уявляю, який для нього буде кайф обловити кількох дядьок. Треба сказати, що так і вийшло . Так що в цьому я бачу позитив від своєї участі – хлопцю добавиться впевненості і азарту, а це серйозний бонус…
Здійснюю ще кілька пересувань і змін приманок – все дарма. Клювань немає. Йду на місце «зважування» . Тут лідери вже починають по-троху здавати свої секрети: «білий спінербейт», «голавлиний атрактант»… Знаємо, такі самі. Також можемо порадити «жарений мак» і «товчені гвозді»… 
Дружно чистимо рибу. Вариться уха (Величезна вдячність Віті і Максиму ). Ну що ж, заради таких моментів варто жити…
Третій тур. Як жартували квн-шики: «Как говорится: Знал бы прикуп – жил в бы Сочи. А где вы живете, бабушка? В Сочи, милок, в Сочи…» – це не про мене. Я вперто йду по тих самих «перевірених» точках. Оптимізму добавляє гарне клювання на Блек Фурі….
Підсумок – потрійне зеро.
Було бажання розпочати звіт епігрфом зі статті С. Іванова «Неудачный денек» // Рыболов Украина. – 2009. - № 1.: «Бывают дни, которые начинаются не так, проходят криво и заканчиваются бездарно. И случаются они в жизни у каждого человека…». Однак розумію, що він не підходить до цієї розповіді. Прокручуючи змагання роблю кілька висновків для себе. Очевидно, слід було впертися суто в щуку, а не шукати компромісних варіантів між окунь–головень і окунь–щука. Поставити етакого релаксовського віброхвоста чи копіто на шнурі і баста. Думаю, що якби не формат змагань – по три тури, а проста рибалка з ситуацією справився б. Просто маю звичку без поспіху обловлювати кожний спосіб. А тут получались три міні рибалки. І кожну з них я починав ніби (і фактично ) з нуля. Діяв стереотипно. Ще раз повторюсь – формат спортивних змагань – таки не моє.
Списувати на відсутність удачі не годиться. На річці, вважаю, завжди можна зловити рибу. Треба лише вміти. Вміння, очевидно, й не вистачило. Натомість його продемонстрували наші лідери – молодці. Тут справді, фактор випадковості був виключений – просто молодці.
У той же час хочу сказати, що фестивалі й змагання такого типу річ дуже гарна, цікав і корисна. Можна по новому оцінити свої і чужі дії на водоймі, надзвичайно багато чому навчитися. Найголовніше – унікальна можливість поспілкуватися і познайомитися з такими ж рибаками як і ти…
Величезне спасибі хочу висловити спонсорам фестивалю, які навіть таким «активним учасникам» як я, не дали поїхати з пустими руками і відчути себе не зайвим на цьому «святі життя» .
Молодець Віталій. Можна тільки уявити скільки сил, часу і енергії було ним затрачено на те, щоб провести цей захід на такому високому рівні.
Враження залишились дуже хороші. Саме головне при цьому всьому – це все ж таки природа. Іква огорнула себе осінніми барвами. Повітря наповнилось прохолодою, осінніми запахами і якоюсь легкою нотою смутку. Гарно, що ми можемо так зібратись і втішитись такою красою.
Далі що – Малево? Варто було б якось себе реабілітувати в очах друзів  До зустрічей!
Може переобтяжив зайвою інформаціє. - вибачайте :)

Автор цієї теми
B.B.B.

Повідомлення B.B.B. »

Yurez - дякую за привітання!
diplomat - звіт супер! Окрема подяка за добрі слова. Представляю собі, такий звіт написав рибалка, що на змаганні мав 3 нулі. Тоді яким же має бути звіт, у кого приміром, один або два хвости? Що тут скажеш? - Повага і Щира подяка

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Справжнє ім'я: Віктор

Повідомлення shanik »

diplomat, звіт супер, автор такого звіту просто зобов"язаний тепер їздити на всі змагання

Автор цієї теми
B.B.B.

Повідомлення B.B.B. »

shanik писав:diplomat, звіт супер, автор такого звіту просто зобов"язаний тепер їздити на всі змагання
+5

Bayda
Керівник спінінгового напрямку, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Справжнє ім'я: Юрій

Повідомлення Bayda »

B.B.B. писав:
shanik писав:diplomat, звіт супер, автор такого звіту просто зобов"язаний тепер їздити на всі змагання
+5
+100
Відповісти

Повернутись до “Сезон 2009 року”