ЗвітиШацькі озера

Модератор: Sergey@F

Автор цієї теми
Павло
Big Fish
Контактна інформація:

Шацькі озера

Повідомлення Павло »

На цих вихідних був на озері Люцимер.
Зображення
День перший, Субота.
Ранок видався досить ясним, проте вітряним.На місце ловлі потрапив досить пізно, десь в 11 годин.Змішав прикормку та почав розкладати фідер.Оснастку вибрав патертностер та 25 грам кормушку Procarp чорного кольру.Поводок 0,12 (так як націлювався ловити уклію та плітку малого розміру) довжиною 35 см.Коли усе на свому місці наживляю мотиля на гачок Brat Fishing №10, та роблю перше закидання.Буквально через 30 секунд покльовка і перша уклійка пливе до мене.
Зображення
В такому темпі ловлю ще три уклійки, а після чергового забросу обриваю поводок зачепивши за донне сміття.Ставлю поводок 0,14,гачок той самий.Знову ловлю уклію.Оскільки дистанція ловлі була близько 35-40 метрів, вирішую перевірити і більш дальню зону на наявність плітки чи густери.Ставлю кормушку 30 грам, оснастка та сама, тільки змінюю поводок на коротший та на гачок "№8 тієї самої фірми під червяк.
Ну ось кормушка в воді, вибираю дугу з ліски, яку видув не слабенький вітер.Чекаю хвилин сім, покльовок нема.Вимотую снасть та закидаю ще раз.Знову чекаю приблизно стільки і перша покльовка з дистанції 70 метрів.Вимотуючи відчуваю що на гачку не уклія, підтягую ближче і господар глибин - йорж на березі.Протягом години знімаю з цієї відстані дві краснопірки, густеру та кілька дрібних пліток і кльв пропадає зовсім, причиною чого, на мою думку, є збільшення сили вітру та хвиль, тому вирішую закінчувати ловлю.Улов хоч і скромний(навіть дуже,) проте задоволення отримав.
День другий.Неділя.
Встав о 6 годині, вийшовши на двір глянув на небо - ані хмаринки що дуже тішило, збори.Виїхавши на стежку понад озером, помітив як працює рибнагляд - знімають браконьєрські сітки - це тішило навіть більше ніж ясна погода.На вчорашньому місці опинився трохи раніше семи годин,ловлю розпочав на пів години пізніше.Досить тиха вода,хвилі тільки на середині озера, націлює мене на ловлю з дальньої дистанції.Перших хвилин двадцять повна тиша.
Зображення
Перезаброси роблю через 5 хвилин, тим самим і кормлю місце.Після самозасічки плітки, (а кінчик мовчав),
Зображення.
вирішую повністю поміняти оснастку.Замість патертностера ставлю симетричну петлю, кормушку 25 грам замість 30, повідець 0,12, 20 см,гачок №8.Після тиких радикальних змін ловля потроху пішла.Спочатку брала дрібна плітка, потім червонопірка,дрібна густера.Ловити рибу малого розміру з такої відстані дуже незручно, особливо коли в риби слабенькі губи, а в мене тоненький гачок.Тому було багато сходів.На годиннику 8:40.Вирішую подовжити ловлю трохи ближще, на відстані приблизно 45-50 метрів,ставлю гачок №10, повідець 0,12, 30 см.Методично виймаю уклійок,в ході такої ловлі підраховую, що реалізація покльовок 2 з 3.Так ловлю близько години.Та десь о 10 годині перебираю улов
Зображення
, яка жива - відпускаю, яка ні - додому коту, відправляюсь додому.
День третій.Понеділок.
В Понеділок, тобто сьгодні були плани відвідати озеро Перемут.Знайомі розповідали що почав покльовувати карась, а від бичка то і взагалі відбитись не можна.Всі мої плани зіпсувала нічна гроза та вранішнє пасмурне небо, тому вирішив не їхати на Перемут, а поїхати знову на Люцимер.На місці був в 6:20.Ловив не довго десь дві з половиною години, а якщо врахувати час поки розклався то і того менше.Кльов зіпсувався повністю, причиною чому думаю є нічна гроза.Витягнув кілька уклійок пару пліток та й поіхав додому.
Ось таким видався мій уік-енд.
Зображення
Можу зробити висновки:
1.Такі рибалки досить корисні, особливо для риболовів початківців, таких як я.
2.Дуже багато комарів та мошки і довго висидіти на одному місці неможливо, тому рибалки були короткочасні.
3.Ціллю також було перевірити дію саморобної прикормки порівнюючи з "Фішкою".Тому з цього теж є висновок: різниці не помітив, можливо тому, що не було більш солідної риби.В перший день рибалки думав що моя прикормка навпаки відлякує рибу.Всі мої думки було спростовано експерементом - риба ловилась одинаково як на ту суміш так і на ту.Основною помилкою, вважаю, було те що в перший день використовував чорну прокарповську кормушку, яка виділялась на жовтому піску і тим самим відлякувала рибку, зокрема плітку та краснопірку,які особливо обережні в цей період.Тому на другий день змінив Procarp на іншу(зліва на фото).
Зображення
Востаннє редагувалось 28 травня 2010 22:24 користувачем Павло, всього редагувалось 1 раз.
Зображення

Sergey@F
Щука
Контактна інформація:

Re: Шацькі Озера

Повідомлення Sergey@F »

Молодець Павло, гарна тема.... гарний звіт :D
Сам найблищим часом при поїздці додому планую попасти на озеро чорне половити леща :arrow:

По твоїх фото бачу знайомі місця на Лицемирі, та нажаль ближче до літа вони заростають ї практично не придатні для ловлі на фідер :oops:
8-) Ех зараз би туди...є там одна перспективна ямочка, та під час нересту будь яка ловля там заборонена :idea: так що лишається дочекатися закінчення нерестового періоду......)))))))) :)
ЗображенняРыба не еда - РЫБА ДРУГ, ПОЙМАЛ ОТПУСТИ ЗображенняЗображенняЗображення

Автор цієї теми
Павло
Big Fish
Контактна інформація:

Повідомлення Павло »

По твоїх фото бачу знайомі місця на Лицемирі, та нажаль ближче до літа вони заростають ї практично не придатні для ловлі на фідер
Місце де я ловив у місцевих називається "коло дуба".Міця заростають не сильно, буквально три "заходи" точно будуть чисті.
Зображення

President
Президент ФРСВО, МСУМК, Віце-Чемпіон світу (морм - 2012), Чемпіон України (морм – 2011, короп – 2013/14 ), Володар Кубку України (короп – 2013), Віце-Чемпіон України (короп – 2013/14, особ. залік), II місце КУ (короп - 2014), ІІІ місце КУ (морм – 2012).
Справжнє ім'я: Дамир Шихотаров

Повідомлення President »

Спасибо за отчёт.
Зображення

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Справжнє ім'я: Віталій

Повідомлення B.B.B. »

Павло - молодець. Мої вітання!

Pikaso
Сазан
Контактна інформація:

Повідомлення Pikaso »

8-) Молодець.....але цікаво чого більшого нічого непопадалося????...вжеб мало брати.....а щоб риба не так лякалася кормухи треба робити поводок 40-60 см.....думаюб з цим проблем небулоб....

Автор цієї теми
Павло
Big Fish
Контактна інформація:

Повідомлення Павло »

Нічого не попадалось.Нема КРУПНОЇ РИБИ в березі!!!!Навіть плітка та краснопірка і та була рідкісна в уловах.
P.S.Пропоную надалі обговорювати тему тут
Зображення

Автор цієї теми
Павло
Big Fish
Контактна інформація:

Re: Звіти про рибалку на Шацьких озерах ...

Повідомлення Павло »

Звіт за 22.05.10.
Суботу я вирішив присвятити рибалці на озері Чорне.Оскільки рано вставати великого бажання не було, то на озеро потрапив близько семи годин.
Зображення

Зображення
Відразу замішав фішдрімовську прикормку та почав розкладати снасті.За цей час прикормка встигла набратись води, та стала придатна для подальшої роботи.
Для ловлі вибрав порівняно коротку дистанцію 40-45 м.Не монтуючи оснастку, прив'язав "бігудь" та закормився кількома забросами.Оскільки на озері був штиль, то точно закормитись не складало проблеми.Останній "бігудь розпакував" на поверхні води, щоб створити стовб муті, який так приваблює білу рибу.
Потім змонтував патертностер, поставив 25 грамову кормушку, 30 см поводок діаметром 0,1 з гачком №14.
В арсеналі у мене було два види наживки: "манна болтушка" та черв'як.
Спочатку наживляю кусочок черв'яка і роблю перше закидання....Покльвка послідувала десь через хвилину, що подарувало мені першу пліточку, яка відразу ж відправилась в садок.
Зображення
Згодом попалась ще одна така ж сама.На одній підсічці обриваю поводок, напевно зачепив за щось на дні.Замінюю на новий, але на довший 50 см, більш короткого поводка в повдочниці не було.Також захотілось спробувати ловлю на "болтушку".Відразу на першому забросі фіксую покльовку на падінні, відчувся навіть ударчик в руку (кайф!), і це плітка розміром не більше як 12 см...Швидко перенаживляю,... і знову теж саме - ледве встиг покласти вудлище на підставку!!!.Так піймав біля 5 пліток і кльов стих, що мене трохи здивувало.Наступла покльовка послідувала хвилини через 2, причому дуже різка.Підсічка і явно відчувається, що на гачку щось більше.Помаленьку виводжу на берег і маленький карпик в мене в руках.
Зображення
Справа в тому, що цїєї весни озеро Чорне було зариблене мальком карпа, так ось хто прогнав плітку з прикормки.
Звісно рибка була відпущена.
Зображення
Ну а далі все пішло як по нотах: заброс,1 хвилина чекання, покльовка і виважування чергового карпика.
Іноді попадались дещо більші особини, також було кілька неприєнмних сходів на підсічці.
Зображення
Плітка піднялася у верхній шар води та брала виключноно на падінні.Так я проловив до 10 години та почав збиратись.
За цих три години вдалось виловити близько 15 карпиків, кожен з яких відразу відпускався та біля 20 особин плітки.
Зображення
Ну і щоб рибка надалі радувала нас хорошим кльовом її треба відпускати.
Зображення

Зображення
На даній риболовлі-тренуванні звертав увагу на точність та кучність прикормлювання, що дало свої плоди - риба весь період стояла в одному місці.На наступній риболовлі буду старатись збільшити швидкість ловлі, та потрібно буде дмогтись підходу крупнішої плітки.
Ще одна примітка: майже вся плітка було піймана на болтушку, проте карп брав її неохоче, можливо варто експерементувати з ароматизаторами?
Зображення
Зображення

Автор цієї теми
Павло
Big Fish
Контактна інформація:

Повідомлення Павло »

Звіт за 28.05.10.
Вчора знову рибалив на Чорному.Погодка виявилась вітряна, била прибійна хвиля.Саме досвіду ловлі у вітряну погоду в мене малувато, тому потрібно це виправляти .
Зображення
На озеро потрапив після обіду о 15 годині.
Пиготувавши снасті та прикормку, визначив дистанцію ловлі, як і на попередній рибалці 40-45 м.Кормушка 35 гр, поводок 0,12 - 40 см, гачок № 14.Змонтував оснастку спеціально для вітряної погоди(згодом викладу на форумі).
Першої покльовки не довелось чекати довго.
Зображення
Проте у хвилю помітити її нелегко.Довелось поексперементувати з роміщенням фідера.Такий варіант був найкращим.Хвилі майже не заважали і кінчик чітко показував клювання риби.
Зображення
А клювала вона найкраще на "бутерброд" з "болтушки" та червяка.Болтушка була ароматизована атрактантом "опариш" і створювала візуальний вигляд, тому плітка та уклія могли легко помітити наживку.Покльовка виражалась спочатку сильним ривком (так риба зривала болтушку), а потім легенькими посмикуваннями - це означало що почала брати хробака, саме в цей момент треба було робити підсічку.При підсічці на першому ривку здебільшого "бив по губах", а нормально засікти не вдавалось.
Зображення

Зображення
Через хвилин 40 ловлі підходить карпик і плітка майже пипиняє брати.Далі почалась масова ловля малька карпа, що мені чесно кажучи трохи набридло, та щей на одному забросі відстрілюю кормушку разом з оснаткою.Тому о 17 годині я почав збиратись додому.За дві години впіймав до двох десятків плітки, уклії та карпиків.
Зображення

Зображення

З неприємного:Протягом двох годин рибалки мене "напрягала" сітка, яка стояла понад очеретом.До кінця рибалки я просто не витримав і навмисне зачепив її фідером.Добре, що вона не була сильно прикріплена.А далі здійснилась розпава, так сказати: and justice for all(«…и правосудие для всех»)(с).
Зображення

Зображення
Зображення

Автор цієї теми
Павло
Big Fish
Контактна інформація:

Повідомлення Павло »

17 червня, в четвер, вдалося здійснити спільну з Sergey@F вилазку на оз.Чорне.
На саме озеро потрапили приблизно 15:20, вибрали місця та почали розкладати снасті, замішувати прикормку. Насадкою мав слугувати опариш та червяк. Поки Сергій "вивчав" дно, я кормив 40 м відстань. Серьога закормився трохи далі метрів 50, може більше. Перша покльовка послідувала в мене - це виявився карпик на долоню. Через пару хвилин Сергій виймає плітку (подіяла його секретна арома :) ), потім ще одну. В мене ж стоїть карп, що не є дивним, так як моя прикормка містить крупну фракцію. Кажу Сергію, щоб так не радів плотві, згодом і до ньго карп підійде. Через деякий час мої передбачення збулись. Потім і в мене і в Сергія карп щільно стояв на точці, витіснивши плітку, та активно клював. Проловили десь до 9 години вечора, випустили рибу і почали помаленько збиратись.Але спочатку випробували мій саморобний поплавок-маркер.Також на цій рибалці було випробуване моє нове вудлище Mikado EVERGREEN Medium MF Feeder. Палочка явно сподобалась, тому на ЧО вже є з чим їхати.
Скажу ще одне - тренування вдалось на славу, треба частіше так виходити половити рибку, поспілкуватися, поділитися досвідом один з одним.
Ну і фотки...
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Улови...
Зображення

Зображення
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Звіти”