ІншеСекрети досвіченних.

Модератори: BOBR, President

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
akrus
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Секрети досвіченних.

Повідомлення akrus »

Виїжджаючи на риболовлю в інший регіон, передусім ознайомтеся з місцевими правилами рибальства. Вони можуть суттєво відрізнятися від тих, які вам відомі і якими ви керуєтесь.
***
Готуючи снасті, визначіть, яку рибу маєте намір ловити. Виходити на водойму, щоб упіймати рибу взагалі, — це значить ловити наосліп, без надії на успіх.
***
При розташуванні вудок на березі забезпечуйте вільний підхід до кожної донки для підсікання.
***
При виборі місця визначіть, де і як будете витягати рибу з води, враховуючи, що піднімати її на повідку не можна. Він обірветься.
***
В річці вся риба стоїть головою проти течії. Тому, рухаючись проти течії, можна бути не так обережним, як рухаючись вниз по течії. Правильніше, хоч і менш приємно, ловити проти сонця. Біля води ведіть себе як найнепомітніше й тихо.
***
Якщо блешня зачепилася за дно, спробуйте натягнути волосінь, а потім різко її відпустити. В багатьох випадках блешня відчіпляється.
***
Мушка, прикріплена до повідка перед блешнею, дає хороші результати, поліпшує уловистість снасті.
***
Щоб якнайдовше зберегти рибу живою, її треба обережно зняти з гачка, намагаючись не пошкодити тканин і не викликати кровотечі, і одразу ж помістити в простору саджалку. Сільські риболови, звичайно, надають перевагу рибникам, сплетеним з пруття, наприклад, верби, що закриваються надійною кришкою.
***
Не можна тримати саджалки, особливо плетені з ниток, на мілких місцях у зоні прибійної хвилі. Вони будуть викочуватись на берег, риба в них б'ється і швидко засинає.
***
Рибники і кукани треба періодично оглядати, зразу ж вибирати з води поснулу рибу. У воді вона псується швидше, ніж на повітрі. Якщо умови не дозволяють зберегти рибу, живою, її умертвляють (проколюючи чи вдаряючи обушком по голові ), видаляють зябра і спускають кров, перерізаючи кровоносні судини хребта біля хвоста. Рибу не миють, щоб зберегти слиз, який захищає її від висихання, і тримають у тіні, прикривши товстим шаром трави, щоб до неї не добрались мухи.
***
При тривалому зберіганні рибу потрошать, у воді не миють і, розширивши черевце, тримають хвилин двадцять на вітрі. Коли вона злегка підв'ялить, її перекладають сухою кропивою або свіжою осокою і тримають у тіні в добре провітрюваній тарі.
***
Поснулу рибу можна зберегти, закопавши в прибережний вологий пісок, міцно прикривши зяброві стулки і рота.
***
Рибу, яка втратила багато крові в результаті пошкодження тканин рота і прилеглих до цього органів, одразу ж умертвляють.
***
Якщо у риби, яка зберігається, починають біліти очі і на зябрах з'являється білий слиз, — це вірна ознака, що вона псується. її треба викинути, закопати в грунт.
***
У більшості риба тримається дна. Тому коли конкретно невідомо, що ловиться в новій для вас водоймі, спуск на поплавцевій вудці роблять таким, щоб наживка знаходилася в 5 — 10 см над дном.
***
У середині літа поверхня багатьох ставків та озер всуціль покривається ряскою. Щоб очистити воду, треба приготувати три жердини, довжиною 2—3 м й діаметром 20—30 мм, зв'язати їх у вигляді трикутника, опустити на воду й проштовхнути на таку віддаль, щоб можна було закидати всередину трикутника волосінь з наживкою. Своїм гострим кінцем трикутник розводить ряску, утворюючи «вікно».
***
Якщо ви забули підсаку, а вам на гачок потрапила крупна риба, спробуйте, не дотягнувши її метрів 2—3 до берега, замулити воду. Не бачачи людини, риба поводитиметься спокійніше.
***
Якщо в тіло впився кліщ, треба негайно капнути на його тіло, що видніється, рослинним маслом, олією. Кліщ вилізе з ранки. Після цього ранку треба змазати йодом чи зеленкою. Для заживлення порізів використовують мед, для знезараження води — марганцівку. Тому, йдучи на рибалку, візьміть Із собою "в трьох алюмінієвих футлярчиках з-під валідолу мед, олію, марганцівку. Останню використовують і при харчових отруєннях. Випивши стакан слабко - рожевого кольору, розчину.
***
Відрізок кембрика довжиною 5 мм проколюють посередині голкою й виводять волосінь в один з кінців. Прив'язують гачок, насувають кембрик. Цівка гачка, таким чином, буде до волосіні під кутом 90 градусів (як звичайно кріплять мормишки). Як стверджує Микола Морозов з Рязанської області, якщо піддів і жало гачка повернуті догори, сходження риби практично не буває.
***
Невеликий продовгувастий шматочок поролону, просякнутий рослинним маслом, може замінити на поплавцевій вудці опариша.
***
Підуста нерідко рибалки називають ще чорнобрюшка, чорнопузик — бо зсередини черевце цієї риби вкрите тонкою чорною плівкою, або ще «козлом», бо потрапивши на гачок, підуст опирається й стрибає під водою, ніби справжній козлик.
***
Короп клює з початку травня до кінця серпня. З раннього ранку, до сходу сонця, й ближче до заходу, перед настанням темряви, в теплі похмурі дні. Принада: макуха, товчене смажене соняшникове насіння, варена картопля, хліб, парені зерна злаків, каші, опариші. Місця ловлі: біля заростей водяних рослин, у «вікнах» серед них. Наживка має лежати на дні, поближче до заростей.
***
Малька для живця можна ловити звичайною банкою, горловину якої затягують марлею з невеликим отвором для входу риби. В банку кладуть підгодівлю.
***
Михайло Каганович з Донецька, пропонує використовувати порожні котушки від волосіні для ловлі хижих риб. В отвір котушки пропускають дитячий гумовий пузир, краще продовгуватий, злегка надувають його й зав'язують. Котушка ніби затискається між двома «понтончиками». Вийшов звичайний кружок. Намотують волосінь, прив'язують гачок, наживляють на нього живця. Волосінь закріплюють пластиліном. Переваги такого «кружка» — насамперед у його компактності.
***
Верховодку, краснопірку, густирку й навіть карасів можна ловити на вудочку без грузигл. Відстань від гачка до наживки 25—40 см. Перевага такої вудочки — помітно найменший порух поплавця. Особливо ефективне вудіння без грузила на мілководді, серед заростей.
***
Маскування трійника блешні червоними шерстинками, перами/хвостиками теж підвищує уловистість снасті. Але є й протилежна думка. Тож нехай істину ствердить практика.
***
Яскравий блиск заводних кілець, карабінчиків нерідко відлякує рибу. Щоб затемнити їх, досить нагріти металеві деталі на вогні до потемніння. Механічна міцність від цього не погіршиться.
***
Іноді досить прив'язати до гачка пучок з чорних звичайних ниток, щоб почався кльов.
***
Щоб рибу під час в'ялення зберегти від мух, необхідно накрити її марлею, змоченою олією.
***
Як свідчить практика, короп, сазан, лящ, плотва, карась при молодому місяці клюють гірше, ніж при повному, хижа риба краще ловиться при молодику.
***
Щука клює частіше, якщо рухи блешні плавні, а пауза на нижньому рівні протяжна. Окунь віддає перевагу коротким, різким ривкам блешні з короткими паузами внизу.
***
Ознака стабільного кльову весною: поява біля берега, у воді різноманітної живності: мальків, комах, личинок.
***
Влітку відразу після дощу риба клює добре, наступні два дні — кепсько.
***
На тих річках, де водиться жерех (білизна), найкраще він ловиться в жовтні, на мілинах, перекатах, на межі бистрини й тиховоддя, неподалік крутих берегів. Кидають блешню на сплеск, туди, де жерех ганяється за дрібною рибою. Жилка має бути не товщою 0,3—0,35 мм.
***
У жовтні риба клює не лише вранці чи ввечері, а упродовж всього дня.
***
У другій половині квітня поплавцевою вудкою ловлять на рідке тісто або мотиль. Клює плітка, краснопірка, підлящик.
***
На ділянках, де бурхливо «цвіте» вода, рибу ловити немає смислу: вона давно полишила це місце.
***
Зачистити потемнілу мормишку допоможе учнівська гумка. Вона не робить, до того ж, подряпини.
***
Для плітки потрібна тонка, чутлива снасть: жилка 0,1—0,12 ми, маленький поплавець або кивок із свинячої щетини, дрібна світла мормишка. Добрий кльов частіше буває в другій половині дня.
***
Рибалці з поплавцевою вудкою треба запам'ятати: ловити слід, активно шукаючи рибу, а не годинами сиднем втупившись у поплавок, чекаючи, поки риба знайде наживку на дні. Найліпше — коли наживка сама рухається біля самого дна, а ще краще — волочиться по самому дну. Активно використовуйте вітер, щоб наживка ковзала по дну, перше грузило ставиться в 20—50 см від гачка, при рівному дні — ближче.
***
Клеєм БФ-6 на риболовлі можна обробити мікротравми, подряпини на шкірі, він добре дезинфікує.
***
Для того, щоб зручніше було наколювати на гачок дрібну личинку реп'яхової молі, її треба облити кип'ятком, підсушити на газеті й пересипати крохмалем чи борошном.
***
Намети, тенти, рюкзаки можна зробити водонепроникними, обробивши їх спеціальним розчином: 250 г казеїнового клею розчиняють, весь час помішуючи, в 0,75 л води й додають 12 г меленого вапна, потім 13 г господарського мила розчиняють у 1,5 л води й виливають мильну воду в перший розчин. Тканину змочують у суміші й просушують.
***
Насаджуючи на гачок кульку хліба, вмочіть його в ванночку з топленим маслом. У воді воно застигне, і кулька краще триматиметься.
***
Від комарів допомагає суміш нерафінованої соняшникової олії з одеколоном.
***
Щоб убезпечити себе від укусів отруйних змій або повзаючих комах, біля входу до намету кладуть волосяну мотузку або щось із вовни — рукавиці, светр, шкарпетки, скручені джутом,
***
Чистити окуня найліпше, попередньо заморозивши його, а потім опустивши на кілька секунд у кип'яток. Після цього видаляють верхній плавник від голови до хвоста. Для цього спочатку роблять надріз по всій довжині з обох боків плавника, потім шкіра від голови піддівається кінчиком ножа й пальцем знімається з тушки. Якщо вона рветься, значить, рибу перетримано у гарячій воді. Головку зверху надрізають, підламують і видаляють разом з кишками.
***
Для наживленя мотиля можна використовувати невеликий брусок з м'якого пінопласту. Мотиля кладуть на край бруска і гачком приколюють його, потім обережно виймають жало з пінопласту й наколюють наступного мотиля. І так — скільки треба.
***
Гумку прив'язують так: двічі пропускають у петлю, потій складають вдвоє й прив'язують у кількох місцях.
***
Щоб сірники не були вологими, їх покривають лаком для нігтів або парафіном. Вогнище під час дощу можна розпалити з допомогою свічки, старої фотоплівки або таблеток сухого спирту. Сирі дрова спалахують, якщо їх посипати сіллю.
***
Добрий поводок для спінінга виходить із спіралі від електроплитки. Вона міцна, еластична й не іржавіє.
***
Якщо свіжу рибу покласти в миску з водою, вона тоне, а несвіжа спливає.
***
Стягнути пучок вудок зручно вузькими гумовими стрічками, на одному кінці яких закріплена петля, а на іншому — гачок.
***
Щоб окуляри на морозі не пітніли, протріть скільця сухим милом.
***
Якщо до закидушки нижче дзвоника з допомогою невеличкого дротяного пристосування — затискача прикріпити поводок-підсікач, відпадає потреба нависати над донкою в очікуванні покльовки. Кінець підсікача тримають у руці з невеликим натягом, при покльовці — різко смикають.
***
Щоб не втрачати кожного разу блешню під час блесніння, Володимир Храпів із Свердловська рекомендує трійник кріпити на послабленому, в 1 - 2 витка кільці, підстрахувавши його прив'язуванням на короткому повідку з волосіні. При зачепі кільце розігнеться, а поводок розверне гачок на 180 градусів. Підстрахувальний поводок прив'язують так: одним кінцем до хвостового отвору блешні, другим — до цівки гачка, біля самого піддіва, міцно затягнувши вузол, потім поводок складають вдвоє й примотують до цівки звичайною тонкою ниткою в два рядки. З собою треба мати послаблені заводні кільця.
***
Коли на риболовлі вам дошкуляють раки, спробуйте додати в тісто-наживку кілька крапель нашатирного спирту. Раки його терпіти не можуть.
***
Якщо риба клює в момент закидання, а коли снасть непорушна, не бере, час від часу підтягуйте поплавок до себе чи вбік. А ще зробіть меншу глибину снасті.
***
Окунь нереститься, коли починає розпускатися листя на березі. Перед нерестом і після нього він дуже зажерливий й добре ловиться на черв'яка, ручайника, личинку бабки, дрібну коричневу п'явку.
***
Карась добре ловиться у травні, перед нерестом (нерест — при 14 градусах води) з берега. Крім черв'яка, мотиля, опариша — ще на тісто з манки, приготовлене так: у рідку манну кашу після охолодження досипають суху манку й ретельно перемішують. У травні активно клює плітка, краснопірка.
***
У спеку риба вранці шукає їжу біля поверхні або упівводи.
***
У січні лише окунь клює рановранці. Плотва — перед обідом, якщо не брала до обіду, чекайте на вечірній кльов.
***
Живець для щуки в березні має бути невеличким.
***
Найкращий кльов у березні — зранку, коли тільки-но починає розвиднятися.
***
Окунів у жовтні ловлять на невеликі обертальні блешні, пелюстка якої не більша від нігтя вказівного пальця. Грузильце — чорного кольору, вагою 10—15 г, блешня з гачком-трійннком № 5, замаскованим червоними нитками. Потрібен спінінг з безінерційною котушкою та жилкою 0,3 мм.
***
Після того як у другій половині квітня скресне крига, можна ловити окуня. Слід пам'ятати, він тримається в цей час за 10 —15 см, а то й вище від дна і найліпше ловиться вранці.
***
У другій половині квітня можна ловити й щуку, й окуня спінінгом з невеликими окуневими блешнями.
***
У березні особливо популярна мормишка, обмотана тонким мідним дротом, виток до витка впритул. Навіть без наживки на неї клює окунь.
***
На невеликій річці варто ловити з пологого берега, закидаючи снасть до протилежного, де глибше.
***
Карась у вересні не вередливий. Клює на розпарену перлову кашу, на горохове тісто («мастирку») і на червоного черв'яка.
***
Наприкінці квітня на поплавцеву вудку добре ловляться плотва, плоскирка, підлящик. Найліпша наживка — мотиль та рідке тісто. Місце ловлі — біля кущів, очерету, на протоках, у гирлах. Застосовують тонку снасть: основна жилка —0,3 мм, поводок 0,05—0,02 мм, гачки № 3—5.
***
Уночі на донку риба клює краще, коли атмосферний тиск найвищий.
***
Коли цвіте черемха, можна йти ловити головня, коли її цвіт опаде — добре ловиться дрібний лящ і плоскирка.
***
Коли вкривається цвітом бузок, можна успішно ловити плітку, але тільки на річках і в проводку. На ставках, озерах найкраща пора її ловлі настає з вильотом бабок-вертух.
***
На початку цвітіння шипшини на вудку ловиться окунь, трохи пізніше — підуст.
***
Коли колоситься жито, можна упіймати великого ляща. Коли воно зацвіте, добре ловиться карась, судак.
***
Язь ловиться, коли цвіте калина.
***
Спокійна людська мова не відлякує рибу, вона боїться гучного окрику, свисту, стуку, ударів по воді.
***
Риба перестає клювати за 8—12 годин до грози та під час неї, в сильний дощ, велику спеку, сильний мороз, різкий північний та північно-східний вітер.ВДАЛОЇ ВСІМ РИБАЛКИ.

Аватар користувача

Автор цієї теми
akrus
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Секрети досвіченних.

Повідомлення akrus »

Когда ветер дует ночью, днем появится вода.
Мерцают звезды – будет плохая погода с ветром.
Перед наступлением сырой погоды кожаные вещи гибки и мягки.
Соль, табак, сено на лугу сыреют – к ненастью.
Роса скорее высыхает – к дождю.
Утром слышен гром – вечером дождь.
Молния на западе – следом дождь.
Когда гром гремит беспрерывно – будет град.
Духота без грозы не обойдется.
Если ласточки летают низко – быть дождю.
После захода солнца трава сухая – будет дождь.
Предчувствуя плохую погоду, пчелы не вылетают из ульев; зем­ляные черви, наоборот, лезут из земли встречать дождь, как и лягуш­ки, которые спешат на берег.
Лягушки расквакались – быть дождю.
Летом каркающие вороны – к дождю.
Если воробьи прячутся под крышу, в другие укрытия – значит, будет мороз или метель.
Фазаны прячутся в кусты – быть дождю и ветру. Сыч и перепел кричат перед дождем.
Гусь поджимает лапу или прячет голову под крыло – к холоду.
Сова кричит – холод вещает.
Сидят пчелы и сильно гудят – близок дождь.
Оводы и слепни особенно злы перед дождем.
Молчит сверчок – на дождь.
Много кружащих насекомых вокруг желтой акации – жди не­погоды.
Собака роет землю – к дождю, катается по земле – к ненастью. Кошка умывается, лижет лапу – к ветру, в печурку садится – к морозу, скребет пол – к ветру и метели, стену царапает когтями – к непогоде.
Лошадь храпит – к ненастью, запрокидывает голову кверху – к дождю.

Аватар користувача

Автор цієї теми
akrus
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Секрети досвіченних.

Повідомлення akrus »

Приметы плохой погоды для клева и отдыха:

Не будет ни клева, ни отдыха, если: понижается атмосферное давление;
ветер к вечеру усиливается и меняет направление против движения часовой стрелки; ветер дует с северо-востока, востока или юго-восто­ка, слабопорывистый или сильный, шквальный;
вечерняя заря багрово-красная летом и с коричневым оттенком зимой;
золотисто-бронзовый цвет солнца при восходе и закате;
появление кругов вокруг солнца или луны, которые затянуты белой блестящей дымкой, тонкой пеленой высоких перистых или перисто-слоистых облаков;
большое количество перистых облаков на западной половине неба и разнообразны их формы;
высокие перистые облака медленно сменяются низкими тучами;
кучевые облака к вечеру не исчезают и имеют различную окраску (зачастую грязно-серые);
солнце заходит в сплошную низкую тучу, и когда его лучи темне­ют – к сильной грозе;
облачность уплотняется и наступает значительное ухудшение видимости;
видимое движение облаков против ветра;
увеличивается влажность воздуха, при этом увеличивается его зву­копроводимость;
дым стелется по земле;
роса вечером не ложится на луга, а утром висит на кончиках листь­ев или травы и не высыхает до полудня; утром поднимается туман;
перистые облака изгибаются узкой длинной полоской или небо­свод становится мутновато-волнистым и покрывается мелкими обла­ками;
дождь или снег выпадают ровно, с небольшими перерывами;
летом при холодной дождливой погоде гремит гром – следует ожидать длительной прохладной погоды, часто с дальнейшим пониже­нием температуры;
вода темнеет в реках – перед бурей с грозой;
летом в продолжительную штилевую погоду на глубоких водоемах возникает температурное расслоение воды;
накануне мороза вода в колодцах подымается;
с самого утра (даже до образования кучевых облаков) резко уси­ливаются радиопомехи;
изменение давления вызывает своеобразное, раздражение баро-рецепторов птицы: они начинают кричать, низко летают над водой и даже черпают клювом; чайки много купаются – будет дождь; оста­ются на берегу и с писком бродят среди прибрежных скал и по песча­ным отмелям – к шторму;
куры, утки, гуси чистят и смазывают перья, петухи не вовремя и часто кричат;
зяблик сидит нахохлившись и ритмично повторяет одно лишь ко­лено своей песни, звучащее как «цир-р-р», «цир-р-р».
иволга кричит, журавли летят низко и быстро, молчат;
зимой вороны раскаркались всей стаей – к морозу, если на ниж­них ветвях деревьев – жди ветра;
в домашнем аквариуме голец или вьюн мечется вверх – вниз, вправо – влево, словно целый клубок темных длинных тел заполнил емкость; щиповка за несколько часов до грозы начинает метаться по аквариуму, а перед самой грозой зарывается в грунт;
пиявки изгибаются, быстро плавают, переворачиваются с боку на бок на поверхности воды, пытаются вылезти и присосаться к стен­кам сосуда выше уровня воды – следует ожидать летом грозу, силь­ный ветер, а зимой метель и снежную бурю;
бурундуки садятся на камень, поваленные деревья и жалобно кри­чат – «трум»;
муравьи собираются на макушке муравейника, а движения их вялы и по воткнутой веточке только чуть поднимутся и сразу назад, в муравейник;
стрекозы-стрельцы начинают прятаться под листья кустов и трав;
навозные жуки прячутся; цветки одуванчика закрываются;
кислица обыкновенная, клевер луговой, фиалка, полевой вьюнок складывают свои цветки и прижимают к стебелькам листики; колючки у чертополоха не колются;
в 7-8 ч утра из воды не поднялись бутоны белой кувшинки – наступит похолодание и будет затяжной ливень, а если едва припод­нялись над водой в 9 ч, то после полудня будет дождь;
ель опускает свои ветви, а чешуйки шишек сжимаются;
перед дождем на листьях ивы появляются капельки влаги, та­кие же «слезы» проступают на листьях каштана за сутки-двое до дождя;
раскручиваются листья мужского папоротника; в городских квартирах покрываются конденсированной влагой водопроводные трубы с холодной водой.

Аватар користувача

Автор цієї теми
akrus
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Секрети досвіченних.

Повідомлення akrus »

Народные поговорки о приметах хорошей погоды:


Обильная роса – к ясному дню.
Утром роса и туман – к хорошей погоде.
Чистый закат солнца – к ветру.
Сильный ветер во время дождя предвещает хорошую погоду.
Ласточки летают высоко – к хорошей погоде.
Соловей всю ночь поет – перед погожим днем.

Гал­ки собираются большими стаями и сильно кричат – к ясной погоде, зимой – морозу.
Чайка села на воду – жди хорошую погоду.
Позд­но вечером громко поют сверчки – наступит хороший день.
Комары и мошки вьются столбом – к хорошей погоде.
Лошадь фыркает – к теплу.
Кошка спит или лежит брюхом вверх – к теплу.
Мыши вылеза­ют из-под подстилки и бегают по снегу – к оттепели.
Если ночью в поле холоднее, чем в лесу,- ожидается хороший денек.

Аватар користувача

Автор цієї теми
akrus
Дякував (ла): 0
Подякували: 0

Re: Секрети досвіченних.

Повідомлення akrus »

Приметы погоды для хорошего клева и отличного отдыха


Погода будет хорошей и отличным клев, если:

атмосферное давление устойчивое (норма или слабо растет); ветер слабый, без резких изменений;
ночь тихая, утром возникает ветер, усиливающийся, к полудню и пропадающий к вечеру;
ветер дует днем с моря на сушу, а вечером наоборот; на реке – если ветер дует вниз по течению; в горах – днем с долин, ночью с гор;

температура воздуха после восхода солнца повышается далеко за полдень, а затем медленно понижается;
зимой, если держатся умеренные морозы при безветрии или сла­бых западных, юго-западных или северо-западных ветрах;
зимой, когда днем теплее, чем ночью;
чистый закат солнца, переходящий от желтого (у горизонта) к золотисто-розовому, а потом зеленому цвету; к вечеру на западе полоса ясного неба; зори золотистые или бледно-розовые;
летом в ясные ночи воздух значительно охлаждается, возникает стелющийся туман в низинах, над водой, кустарником, а после восхода солнца поднимается, превращаясь в разорванную слоистую облач­ность;

если кучевых облаков нет, небо остается безоблачным весь день, или если весной, летом, осенью появляются днем отдельные облака, а к вечеру – они исчезают;
зимой высокая и средняя облачность с прояснениями;
летом вскоре после захода солнца на траве обильная роса, исчеза­ющая после его восхода;
дым от костров или печных труб поднимается вертикально вверх или с небольшим наклоном в сторону ветра при смене ненастной пого­ды на ясную, сухую;
звуки приглушены;
раскрываются цветы фиалки;
распустились цветы полевого вьюнка в пасмурную погоду; у чертополоха колючки отгибаются в стороны, и тогда головка более колюча, издает приторный запах;
небо хмурится, а цветки лютиков открыты – дождя не будет; цветок белокрыльника торчит вверх;
ель поднимает ветви вверх и распускает чешуйки шишек; у мужского папоротника листья закручиваются вниз; вечером ласточки летают высоко, а мошки и комары вьются стол­бом;
иволга в солнечный день заливается мелодией флейты; в хорошую погоду воробьи веселые, подвижные и даже драчливые; жаворонки зависают на одном месте и громко поют; летящие цапли вдруг роняют на землю протяжный крик; чайки садятся на воду, на мачты и оснастку кораблей; пчелы вылетают очень рано за взятком: даже если нашли тучи, пче­лы не прячутся в ульях, а продолжают собирать нектар; молчат лягушки;
рыба (караси, карпы, плотва) днем и на вечерней заре игриво плещет на поверхности воды, выпрыгивая из воды у камыша или на быстрине, возле самой поверхности охотятся стайки красноперки, ельца;
навозный жук летает над лесными дорожками и тропинками; муравьи до самого верха добегут по воткнутой в вершину муравейника тоненькой березовой веточке; мухи летают активно;
поздно вечером, когда все засыпает, становится тихо – долго и звонко поет зеленый кузнечик;
бабочка-крапивница и стрекозы перед ясной теплой погодой сво­бодно летают;
пауки главные нити своей паутины делают особенно длинными, растягивают их широко, и” самих пауков много;
голец и вьюн в домашнем аквариуме лежат на дне без движения;
в летнее время пиявки спокойно ползают по дну или по стеблям водных растений, а иногда просто лежат на дне водоема;
кроты насыпают высокие кучи земли;
зимой в морозные дни окна запотевают, на дворе обильный иней.

Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 2069
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Дякував (ла): 1035 рази
Подякували: 1943 рази
Контактна інформація:

Re: Секрети досвіченних.

Повідомлення DRAKULKA »

За це повідомлення автора DRAKULKA подякував:
Bichunya (29 квітня 2016 14:31)
Рейтинг: 2.7%

Відповісти

Повернутись до “Інше”