СпорядженняБур, пішня та інше

Модератор: shanik

Аватар користувача

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Повідомлень: 1531
З нами з: 15 лютого 2009 01:30
Справжнє ім'я: Віктор
Звідки: ФРС ВО м. Луцьк

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення shanik »

babay писав: Пробував "мору",як на мене повне га....но.
Цікаво, в порівнянні з чим?
Аватар користувача

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Повідомлень: 1531
З нами з: 15 лютого 2009 01:30
Справжнє ім'я: Віктор
Звідки: ФРС ВО м. Луцьк

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення shanik »

babay писав:Користуюсь буром батька "Ленінградський". Він мене влаштовує на всі 100, але не завжди виходить ділитись на двох. В цьому бурі все залежить від натиску ,тобто наскільки є бажання і сили в руках. Я в одинакових умовах тим же буром при різному бажанні можу зробити 10 і 15 і 20 обертів а рузультат буде одинаковим . Ще раз повторюсь все залежить від натиску на ручку бура.Вньому не потрібно виставляти ножі ,підкладати якісь пластинки,просто загострив ножі та прикрутив і все . Мору не примусиш більше загребати,і крутити в другий бік для правши незручно.
А ножі використовую ще радянські ,поки нема нарікань .
В однаковій роботі "мори" не залежно від навантаження і є основна перевага, коли потрібно пробурити 40-50 лунок за три години, зберігаючи руки працездатними для контрольованої проводки. Теж не регулюється. Правда, ножі дуже бояться сміття в льоді, і майже не відновлюються (заміна). Але в "зонах" нема комишу, коряг і тд. Для лову в "стрьомних" місцях - річковий лід з піском, хрінницькі кущі, краще напевне, дешевший бур, ножі якого можна погострити, або недорого замінити. Ну а якщо "бабла нємєряно", то "мора" чи "рапала" краще. ІМХО.
Аватар користувача

fisherman
Амур
Повідомлень: 98
З нами з: 28 березня 2009 08:24
Звідки: м.Луцьк

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення fisherman »

"Житомирський"+барнаульські ножі.
Аватар користувача

fisherman
Амур
Повідомлень: 98
З нами з: 28 березня 2009 08:24
Звідки: м.Луцьк

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення fisherman »

Напевне сказати не можу.Барнаулом не користувався.Шукав минулого року для Баті бура,порадили, дешево та сердито.Рідні ножі в житомира не яхті,як на мене,а з барнаульськими БРИТВА.Для малого бюджету саме то.
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення DRAKULKA »

Качеством ножей в основном, и ценой в два с половиной раза. Габариты точно такие же. Незначительно металлом и качеством соединений, но как понимаете прочность чтоб сломать или погнуть не играет особой роли, если случатся такие нагрузки то всёравно какой ледобур испортить. Поэтому можно брать житомирский (он же аналог ленинградского) а при необходимости поменять ножи на барнаульские. Ведь цена ножей как правило составляет всего до 10% от общей стоимости. Тоесть цена ножей отличается незначительно.

Шнек ледобура желательно иногда полировать и смазывать (чем мазать есть разные рецепты) для того чтоб не бралась наледь. В итоге разницы никакой не ощутите, как уже говорилось только в ножах.

У барнаульского, ленинградского и житомирского ледобура ножи прямолинейные, тоесть обычная полоса металла, у моры - сферические. Опять же по простоте обслуживания прямые ножи проще точить и сложнее запороть. Вот только наши буры в отличии от шведских одноручные (вехняя ручка стоит практически на одной линии с осью ледобура), у моры нагрузка при сверлении распределяется на обе руки.

Зображення
Слева наш, справа буржуйский.
Аватар користувача

activ
Уклійка
Повідомлень: 22
З нами з: 13 квітня 2010 13:28

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення activ »

Цікавить наступне. Яка основна відмінність одноручного і дворучного льодобурів? Яким буром, при аналогічних параметрах (виробник, діаметр...) буде легше бурити лід? Дякую за змістовні відповіді. :)
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення DRAKULKA »

В двух словах у двуручных ледобуров есть два плюса:
1. Распределение нагрузки. При сверлении одноручным вы одной рукой держите ось, другой маслаете. Причём обычно правой. В итоге правая рука устаёт, а это плохо, поскольку ею вы играете мормышкой, сбивается точность и чувствительность.
2. Двуручный ледобур в сложенном виде имеет меньшие габариты при перевозке.

Если на рыбалке ножи ледобура во чтото попали во льду или на дне и затупились то тут конечно спасёт одноручный. Оперевшись на него весом своего тела свободно можно ещё буронуть десятка два лунок. Двуручным такой фокус не пройдёт, руками замахаетесь бурить, если нет компашки и вы один на озере то лучше кормить уже пробуренные лунки или собираться домой.
;)
Аватар користувача

bodya.s
Амур
Повідомлень: 90
З нами з: 10 вересня 2010 21:04
Справжнє ім'я: Богдан
Звідки: Ковель

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення bodya.s »

babay писав: Потрібні токарні роботи :!:
В Ковелі підійде :?:
Пошли мне, Боже, такую рыбу, чтобы хоть раз не надо было врать! sapog:
Аватар користувача

activ
Уклійка
Повідомлень: 22
З нами з: 13 квітня 2010 13:28

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення activ »

Хто зтикався і вирішував проблему розкручування болтів на ножах бура? Нещодавно придбав Барнаул 130 мм. Все влаштовує, тільки іноді приходиться підкручувати ножі....
Аватар користувача

Максим Млинів
Щука
Повідомлень: 317
З нами з: 06 січня 2010 20:50

Re: Бур, пішня та інше

Повідомлення Максим Млинів »

Брал свой бур у Вити Желнина. Заодно получил бесплатный совет. Перед тем как ставить ножи - резьбу на винтах промазать женским лаком для ногтей (без фанатизма конечно). За ноч высыхает, и все привет. Уже два года не знаю что такое шат в ножах. И не закипают. В случае замены легко отрутить... ;)
Если Вы хотите получить то, чего у Вас никогда не было - Вы должны сделать то, чего никогда не делали (М. Шиффер) stesnya:
Відповісти

Повернутись до “Спорядження”