МайстерняРемонт та техобслуговування риболовних котушок

Модератор: Максим Млинів

Аватар користувача

sentkroy
Марена
Повідомлень: 487
З нами з: 07 жовтня 2009 18:13
Справжнє ім'я: Сергій

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення sentkroy »

Ще хочу запропонувати ідею невеликого тюнінгу котушок РІОБІ. Я зіткнувся з проблемою збросу петель, та напевно не тільки я один. Конструкція фрикціоної шайби трохи невдало вистругана кітайонцями. Саме через це тонкий шнур, зачіплюється за край кромки, і при подальшому закиданні получається файненька борода. Вирішення проблеми підказав Андрій Мед. Всього навсого що треба, це зшліфувати цю кромку на самій шайбі, зробити плавне заокруглення. Я зробив цю операцію на своєму ЗАУБЕРІ, Ви знаєте подіяло. Перемотав шнур під бортик шпулі, як відомо для тонких шнурів і цих котух це смерть. Тепер вже провів кілька рибалок під час яких міняв різні приманки (вертушки, воби, джигі, і тд.) також зміна різних приманок призводить до різної намотки шнура на шпулю, чи слабше чи сильніше. Але на моє здивування тест пройшов ГУТ, після тюнінгу я не зусрічав ні однієї бороди, чи навіть борідки. Ловлю різними приманками, різними техніками проводки і все БОМБА. Пізніше можу викласти детальне фото що треба робити...

.якщо комусь цікаво звісно.
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Аватар користувача

Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення Павло »

Оте, все вище сказане про притираня шестерні, про смазку і про все інше може і правильно. Але як же бути з центрами ТО, там теж не ''лопухи'' сидять. З різних форумів читав, що вони (центри ТО) реально допомагають продовжити життя катухи.
Недавно сам розібрав свою, змазав роликовий п-ник, після цього хід значно покращився. Взагалі це вже друга розборка. Котуха в мене від Флагмана, відловив цілий минулий рік і продовжую цей,притому, що кидаю і тягаю нормальну вагу з нормальної відстані. Так що тут справа або в везінні, або в загальній надійності котушки, або в правильності моїх дій.
І ще: коли котушка шелестить, то це може означати відсутність масла в якихось вузлах. Так що тут треба вибрати: або впевнено вбивати катуху ''сухою'', або все ж таки змастити її і надіятись.
Аватар користувача

BOBR
Чемпіон України (короп – 2013/14 ), Володар Кубку України (короп – 2013), Віце-Чемпіон України (короп – 2013/14, особ. залік), II місце КУ (короп - 2014).
Повідомлень: 621
З нами з: 14 лютого 2009 21:19
Справжнє ім'я: Александр

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення BOBR »

І ще одне, максимальний ресурс катухи, наприклад Zauber, це десь 150 рибалок, або якщо ловити раз на тиждень цілий рік, то хватить якраз на три роки
К нашим катухам это не относится.
В наших присутствует отверстие для смазки внутреннего механизма. И производитель рекомендует смазывать её каждый сезон. по крайней мере в SHIMANO SUPER BAITRUNNER 10000 XTE A
Аватар користувача

<>< Fisher ><>
Марена
Повідомлень: 405
З нами з: 21 грудня 2009 15:37
Звідки: Луцьк

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення <>< Fisher ><> »

BOBR писав:
І ще одне, максимальний ресурс катухи, наприклад Zauber, це десь 150 рибалок, або якщо ловити раз на тиждень цілий рік, то хватить якраз на три роки
К нашим катухам это не относится.
В наших присутствует отверстие для смазки внутреннего механизма. И производитель рекомендует смазывать её каждый сезон. по крайней мере в SHIMANO SUPER BAITRUNNER 10000 XTE A
То це ж не катушка, це Т-34 :shock: Цікаво, скільки Ви забросів за рибалку робите? В Карпфішингу ж не потрібно стільки забросів робити як в спінінговій ловлі наприклад. То такі катухі і 10 сезонів можуть прослужити.
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>
Аватар користувача

<>< Fisher ><>
Марена
Повідомлень: 405
З нами з: 21 грудня 2009 15:37
Звідки: Луцьк

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення <>< Fisher ><> »

Павло писав:Оте, все вище сказане про притираня шестерні, про смазку і про все інше може і правильно. Але як же бути з центрами ТО, там теж не ''лопухи'' сидять. З різних форумів читав, що вони (центри ТО) реально допомагають продовжити життя катухи.
Недавно сам розібрав свою, змазав роликовий п-ник, після цього хід значно покращився. Взагалі це вже друга розборка. Котуха в мене від Флагмана, відловив цілий минулий рік і продовжую цей,притому, що кидаю і тягаю нормальну вагу з нормальної відстані. Так що тут справа або в везінні, або в загальній надійності котушки, або в правильності моїх дій.
І ще: коли котушка шелестить, то це може означати відсутність масла в якихось вузлах. Так що тут треба вибрати: або впевнено вбивати катуху ''сухою'', або все ж таки змастити її і надіятись.
Як би я ловив фідером то це вже 1000000% що в катуху би не ліз. Катушка працює наприклад 30 секунд раз в 15 хв і мене напевно легкий шурхіт чи шелест не особо би напрягав, а от в спінінговій ловлі коли катуху постійно крутиш, то це реально харить. ІМХО. :roll:
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>
Аватар користувача

Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення Павло »

Мала кількість забросів компенсується виважуванням трофея на n-кг.ІМХО
Аватар користувача

Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення Павло »

<>< Fisher ><> писав: Як би я ловив фідером то це вже 1000000% що в катуху би не ліз. Катушка працює наприклад 30 секунд раз в 15 хв
Небагато ти знаєш про фідерну ловлю...
Аватар користувача

<>< Fisher ><>
Марена
Повідомлень: 405
З нами з: 21 грудня 2009 15:37
Звідки: Луцьк

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення <>< Fisher ><> »

Павло писав:
<>< Fisher ><> писав: Як би я ловив фідером то це вже 1000000% що в катуху би не ліз. Катушка працює наприклад 30 секунд раз в 15 хв
Небагато ти знаєш про фідерну ловлю...
Хочеш сказати,що робиш перезаброс раз в 5 хв, чи можливо ще частіше?!?!?!? :o
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>
Аватар користувача

<>< Fisher ><>
Марена
Повідомлень: 405
З нами з: 21 грудня 2009 15:37
Звідки: Луцьк

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення <>< Fisher ><> »

Павло писав:Мала кількість забросів компенсується виважуванням трофея на n-кг.ІМХО
Там такі шестерні стоять, що з розумом можна слона на n-кг n-кількість раз виважувати!!!
Плюс катуха зноношується навіть при звичайному крутінні ручки, коли навантажень практично нема, наприклад МДЖ, а люфти появляться після n-го захлопування дужки.
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>
Аватар користувача

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 3351
З нами з: 13 лютого 2009 22:55
Справжнє ім'я: Віталій

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення B.B.B. »

sentkroy писав:Вирішення проблеми підказав Андрій Мед. Всього навсого що треба, це зшліфувати цю кромку на самій шайбі, зробити плавне заокруглення. Я зробив цю операцію на своєму ЗАУБЕРІ, Ви знаєте подіяло.
- таки ця операція вже давно відома і простежується у багатьох сайтах.
Відповісти

Повернутись до “Майстерня”