МайстерняРемонт та техобслуговування риболовних котушок

Модератор: Максим Млинів

Ale}{
Плоскирка
Справжнє ім'я: Олександр
Дякував (ла): 532 рази
Подякували: 306 рази
Контактна інформація:

Re: Ремонт та техобслуговування риболовних котушок

Повідомлення Ale}{ » 09 листопада 2011 10:26

Маю Ryobi Ecusima 2000. Стикнувся з проблемою протирання ролика жилковкладача (дивно, адже котушка побувала не більше як на 10 рибалках), в ньому вже досить явно почала прорізатись канавка. Котушкою користуюсь бережно, ролик змазую кожних 2-3 рибалки. Шум в ролику з'явився десь вже на другій-третій рибалці, змазав ролик - шум пропав, але повернувся через рибалку-другу, знову змазав. На останній рибалці, на цих вихідних, побачив що в ролику вже канавка прорізалась (при чому я використовую виключно моно 0.16 і 0.23). Став розбиратись детальніше. Розібрав, поглянув, і виявив що ролик треться торцем в корпус роликового вузла з однієї сторони, з іншої ж стоїть пластикова шайба що запобігає тертю в корпус (металічний). В інтернеті знайшов, що таких шайб має бути 2 - по одній з кожної сторони (на прикладі Ryobi Zauber). Почав шукати в інших своїх котушках, але в дешевих okuma'х та їм подібних не виявилось потрібних запчастин. Змайстрував сам, з шматка тонкого пластику, поставив, тертя та шум пропали, тест на наступних рибалках покаже чи дасть це результати.
Схожа проблема і вирішення описувалась тут http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=18&t=1104
Виникають питання: чи в мене єдина котушка з однією такою шайбою (власників Ecusima прошу відгукнутись), де знайти оці пластикові шайби фабричного виготовлення (поліровка в домашніх умовах явно не та), також цікаво чи можливо віднайти ролик жилковкладача на цю котушку.
Я - українець, і я цим пишаюсь...

Ale}{
Плоскирка
Контактна інформація:

Повідомлення Ale}{ » 10 листопада 2011 17:21

Доповню попереднє своє повідомлення.
В інструкції до котушки (ледь знайшов вдома) пише, що шайб має бути дві, значить тут або заводський брак, або я згубив при першому змазуванні (що маловірогідно, бо ще до першого змазування добряче шумів ролик).
А ролик я знайшов на варшавському ринку в одній-єдиній точці (думаю що це точка "Саши", про яку часто говорять тут, на форумі), виточений досить акуратно, здається, з нержавійки.
До речі, в нього там таких роликів трішки є, з тих що я бачив, то до Ecusima та Zauber від Ryobi є точно.

Ale}{
Плоскирка
Контактна інформація:

Повідомлення Ale}{ » 17 листопада 2011 00:29

Допитливий склад розуму (інженер як не як) не давав спокою на рахунок ролика і котушки взагалі. Тому взявся за ТО. Перше - ролик. Куплений на ринку ролик був виточений за схемою що наведена отут: http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic.php?f=18&t=1104, тому керуючись порадами автора, було надфелями підправлено дві шайбочки з латуні і посаджено на вісь вузла перед і за підшипником (саме в такому положенні ролик крутився дуже вільно), перед і за роликом на корпус вузла також було поставлено дві пластикові шайби, одна заводська, одна саморобна. Змазав вузол рідкою змазкою. Результат переробки сподобався, побачимо як буде на рибалках.
Далі взявся за пластикову втулку, на місці якої мав би бути підшипник. Розібрав, добрався до втулки, зняв розміри (за розмірами люфт вже був порядка 0.5 мм, за декілька то рибалок :shock: ). Пошуки підшипника по магазинах та ринку результатів не дали. Вдома ж таки знайшов потрібний підшипник (7*11*3) в одній з старих котух. Підшипник було без проблем поставлено замість втулки, яка пішла жити в іншу котушку. Змазав шестерні змазкою від tica (дуже здивувався що всередині нова котушка буле майже суха, змазка була не там де треба, шестерні і червячна передача геть сухі). Зібравши все докупи, приємно був здивований плавністю ходу і зменшеним рівнем шуму, ех краса :)
Тепер от думаю про заміну підшипника в ролику на високоякісний японський (може хто підкаже де можна знайти?).
Також хочу прибрати люфти ручки, що зумовлений механізмом складання самої ручки (є ідеї? думаю підкласти шайбочки так, щоб крізь них проходив штифт).

P.S. Як завжди, багато нових речей треба доводити під себе напилком :lol:
За це повідомлення автора Ale}{ подякував:
Trans (17 листопада 2011 10:37)
Рейтинг: 2.7%

vadik2121
Щука
Справжнє ім'я: Вадим
Дякував (ла): 247 рази
Подякували: 90 рази

Повідомлення vadik2121 » 21 лютого 2013 17:50

Продовження теми,(чи відгалуження)початок тут http://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic ... 3&start=90
vass-uk писав:vadik2121 писав:Я сьогодні зробив
останній штрих у своїй
дешевій ШКатані,-і тепер
вона майже SEIDO,ті ж самі 5
підшипників,м"який хід,і
повна відсутність паразитних
люфтів!
А це було зроблено по iнструкцii з тiеi силочки,чи може простiшим способом?От я добрався до своеii Екусiми,розiбрав,всерединi все чистенько тому нiчого не змазував,ще була заводська змазка.З пiдшипником так i нiчого не зрозумiв,куди його доставляти.
Це не по тій ссилочці! По тій ссилочці тільки фото місця встановлення підшипника.
Це скоріше по цій ссилочці http://ribalki.net.ua/2/ ,чи цій…http://fion.ru/obzor/385/
А взагалі я Катану робив з жовтня(приблизно),не люблю спішити,та і алгоритма правильного,щоб довести по-бистрому не було.
Тобто якщо буду повністю доводити ще такого типу катуху,-буде набагато скоріше!
В загальному така робота займає десь 6-7 годин(я так думаю,не рахував точно).
А так - один день пів годинки виділив,через тиждень ще годинку…
Вітус писав:
vass-uk писав:З пiдшипником так i нiчого не зрозумiв,куди його доставляти.
Перепрошую, але усвідомити те, що саме треба зробити (чи змінити) в кінематиці катушки, мабуть, потрібно до того, як її розібрати...підготувати все необхідне, розглянути схеми катушки, які йдуть в комплекті майже до кожної і т.д. Інакше, позапланове неусвідомлене втручання в механізм може призвести до непередбачуваних наслідків (витрат)...
По-суті: підшипником замінюється втулка, яка стоїть справа на головній парі, операція по заміні не складна (як апендицит для хірурга) stesnya:, проте й тут треба бути уважним...
Миколайович!Не лякай молодого механіка!
В любому випадку кульковий підшипник краще підшипника ковзання(втулки)!
Це така біла(або не біла,як правило світлого кольору) цяцька,що стоїть в корпусі катухи,її добре видно,якщо зняти шестерню.
Не загуби рег.шайби(якщо вони там є),хоча після установки підша ,як на мене ,треба було б перевірити зазор в ГП,
не дивлячись на те,що там поставив голодний китаєць!
За це повідомлення автора vadik2121 подякував:
Deranger (22 лютого 2013 01:32)
З повагою!

vass-uk
Лящ
Справжнє ім'я: Васьок
Дякував (ла): 64 рази
Подякували: 72 рази

Повідомлення vass-uk » 22 лютого 2013 00:00

Дякую всiм прр поради i силочк!
За це повідомлення автора vass-uk подякував:
Deranger (22 лютого 2013 01:32)

Deranger
Лящ
Справжнє ім'я: Андрій
Дякував (ла): 421 рази
Подякували: 108 рази

Повідомлення Deranger » 22 лютого 2013 01:37

Ну коли вже прийде той день, коли ми всі будемо заробляти достойні гроші і матимемо можливість вільно купувати нормальні оригінальні снасті від перевірених часом і рибалками світових виробників, а не купувати китайське контрабандне фуфло. Просто прикро стає: шукаєш, аналізуєш, вибираєш - а тут на тобі: браковане лайно відомого бренду, зібране невідомо де...
За це повідомлення автора Deranger подякував:
Вітус (22 лютого 2013 09:14)

vadik2121
Щука
Справжнє ім'я: Вадим
Дякував (ла): 247 рази
Подякували: 90 рази

Повідомлення vadik2121 » 22 лютого 2013 10:15

Deranger писав:Ну коли вже прийде той день, ..
Коли китаєць не буде голодним!
А робити вони вміють,згадай хочаб їхні термоси та махрові полотенця...
З повагою!

DRAKULKA
Адміністратор
Справжнє ім'я: Віталій
Дякував (ла): 1035 рази
Подякували: 1943 рази
Контактна інформація:

Повідомлення DRAKULKA » 22 лютого 2013 11:13

Ага, а ми "зате гарно співаємо". (ц)
За це повідомлення автора DRAKULKA подякував:
allladinlibra (23 лютого 2013 22:49)

Bichunya
В`язь
Справжнє ім'я: Володимир
Дякував (ла): 590 рази
Подякували: 48 рази

Повідомлення Bichunya » 22 лютого 2013 19:52

Ага, а ми "зате гарно співаємо". (ц)

І сало з цибулею нам неважко порубати!!! rzhach:

PRoFi
Ротан
Дякував (ла): 125 рази
Подякували: 50 рази

Повідомлення PRoFi » 25 лютого 2013 23:07

Хто може подивитись (ТО зробити) катушку Daiwa Freams KIX 2004? Бажано з м. Луцьк
А рыбак - рыбака узнаёт из далека... У кого большая рыба у того длинней рука!))))

Відповісти

Повернутись до “Майстерня”