МайстерняРемонт та техобслуговування риболовних котушок

Модератор: Максим Млинів

Автор цієї теми
Вітус
Вугор
Справжнє ім'я: Віталій
Дякував (ла): 490 рази
Подякували: 392 рази

Ремонт та техобслуговування риболовних котушок

Повідомлення Вітус » 22 червня 2010 17:17

Багатьом, думаю, доводилось стикатись з необхідністю ремонту (або ТО) риболовної котушки. Що поробиш, техніка є техніка, і вона любить дбайливий догляд і обслуговування. При цьому виникають різного роду запитання, складність і глибина яких залежить від технічної підготовленості самого риболова (наявності досвіду, певної матеріальної бази тощо).
З свого досвіду стикався з таким неприємним моментом, коли в недешевій катусі виникає потреба замінити ролік укладки (жилки, шнура). В торгових точках, де продають катухи розводять руками, тому, що, як правило до дійсно хороших катух ролики "днем звогнем" не знайти". Така ситуція в мене з Vіva, Ryobi та ін. Тому, якщо є питання чи пропозиції по будь-якому з напрямків і способів продовження життя нашим катухам-ділимось інфою..
За це повідомлення автора Вітус подякував:
DRAKULKA (14 квітня 2017 22:50)
Рейтинг: 2.7%

Максим Млинів
Щука
Дякував (ла): 410 рази
Подякували: 526 рази

Re: Ремонт риболовних котушок

Повідомлення Максим Млинів » 22 червня 2010 20:56

На варшавці. Саша. В минулому році ми з нам на цю тему розмовляли. І в нього були контакти майстра, який міняє ролики... Підійди поговори. Можливо чимось допоможе....
Если Вы хотите получить то, чего у Вас никогда не было - Вы должны сделать то, чего никогда не делали (М. Шиффер) stesnya:

<>< Fisher ><>
Марена
Дякував (ла): 257 рази
Подякували: 696 рази

Повідомлення <>< Fisher ><> » 22 червня 2010 21:11

В мене катуха SPRO BlueArc 7200 - це покращений, удосконаленіший і якісніше зроблений (плюс 3 підшипника) аналог катухи Ryobi Applause 2000.
Після кожних трьох рибалок я розбираю ролик жилковкладача, чищу і змазую швейною змазкою. Проблем по сьогоднішній день ніяких. А те, що потрібно міняти ролик бо він протерся чи щось з ним сталось, то таке чув тільки про катуху Ryobi Ecusima, в більш дорожчих такого не повинно бути. Ну хіба, що хтось запартачить підшипник в ролику, бо не змазує його від початку покупки катушки. ІМХО.
Плюс я ще також, після кожних трьох рибалок знімаю шпулю, у місці де виходить шток із ротора знімаю стару змазку і змазую заново продуктом від Tica чи Ryobi.
А в катуху взагалі нікому не рекомендую лізти і змазувати її. Якщо вже почала трохи шелестіти, то це вже перший натяк на те, що на другий сезон Вам потрібно щось прикупити нове. І ще одне, максимальний ресурс катухи, наприклад Zauber, це десь 150 рибалок, або якщо ловити раз на тиждень цілий рік, то хватить якраз на три роки :D :D
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>

Rostislavоvich
Щука
Дякував (ла): 373 рази
Подякували: 471 рази

Повідомлення Rostislavоvich » 22 червня 2010 21:28

Підшипник до ролика жилковкладувача можна взяти зі шпулі а намісце нього поставити полетівший. Шпуля гірше працювати не стане).

<>< Fisher ><>
Марена

Повідомлення <>< Fisher ><> » 22 червня 2010 21:36

Gab писав:Підшипник до ролика жилковкладувача можна взяти зі шпулі а намісце нього поставити полетівший. Шпуля гірше працювати не стане).
100%. Неодноразово таке чув, та й товариш так зробив і ловить, і все працює нормально.
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>

Павло
Big Fish
Дякував (ла): 206 рази
Подякували: 450 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Павло » 22 червня 2010 22:03

<>< Fisher ><> писав:А в катуху взагалі нікому не рекомендую лізти і змазувати її.
Чим обґрунтуєш?
Зображення

Rostislavоvich
Щука
Дякував (ла): 373 рази
Подякували: 471 рази

Повідомлення Rostislavоvich » 22 червня 2010 22:20

Павло писав:
<>< Fisher ><> писав:А в катуху взагалі нікому не рекомендую лізти і змазувати її.
Чим обґрунтуєш?
Річ у тому що коли ти розбираєш і назад складаєш катуху, то її механізм по новому починає притиратись. Майстри коли "лізуть" в катушку ставлять мітки по яким назад знову зубчик в зубчик, тобто все тютілька в тютільку складають.

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Справжнє ім'я: Віталій
Дякував (ла): 3046 рази
Подякували: 3408 рази

Повідомлення B.B.B. » 22 червня 2010 22:35

У мене був один випадок, так вже трапилось - заліз у катушку. Коли вже зібрав, то зрозумів, що щось явно не те. Почав перебирати н-кількість. Та того руху вже далеко не було, хоч досягнув певного мініміму від тих перестановок. Історія в цілому завершилась тим, що десь так за рік часу - катушка почала працювати "більш гладше". Та з того часу влазити більше не став - "обпікся"

<>< Fisher ><>
Марена

Повідомлення <>< Fisher ><> » 22 червня 2010 22:47

Павло писав:
Чим обґрунтуєш?
Ну наприклад катуха прослужила сезон. Тут десь з*явився легкий шурхіт. Власник відразу починає думати, ага треба змазати і все буде ОК. Да не тут то било. Механізм працював, шестерні притерлись. Розбирається катуха, видаляється стара змазка, змазується заново. І тут один момент. Якщо поставити шестерню і змістити її хоча б на один зубець ніж вона стояла до розборки, то тоді повна Ж..А, С..КА, МОТИКА!!! Катуха знову працює, шестерні знову притираються, зношуються в декілька раз швидше, з*являються люфти і неприємний звук роботи механізма. Навіть якщо при розборці (після зняття кришки) голкою царапнути по шестерні щоб поставити мітку, щоб при зборці поставити точно шестерні назад, то нічого з цього доброго не вийде. Бо навіть при зборці катухи один саморіз зажатий сильніше ніж інші може спортити все!!!
Тому ще раз не рекомендую змазувати катухи, ну хіба що з баблом вже капєц напряг, то всерівно не розбирайте. І ні в якому разі не вірте цим всяким майстрам у слова типу, якщо даси мені свою катуху і я її змажу то вона буде працювати як часікі.
Сучасна катуха це високоточний механізм як швейцарський ручний годинник. Це колишні передерті і зроблені алкоголіками совдеповські ЛЭМЗ, ОРИОН і ДЕЛЬФИН М можна було чим хочеш змазувати, но ніяк не теперишні котушки в які закладений певний ресурс - сезон, два,три. І до катушок потрібно ставитись по філософськи - це теж розходний матеріал як шнури, жилки, приманки.

Sergey@F
Щука
Дякував (ла): 354 рази
Подякували: 202 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Sergey@F » 22 червня 2010 23:14

Начитавшись в "неті" різної байди про технічне обслуговування катух, почав хвилюватись за свої девайси, бо ніби якщо не розбереш катуху після кількох рибалок і не змастиш то вона довго не прослужить... А глянувши на схему катушки, (а там декілька десятків різноманітних дрібних детальок) розбирати стало страшновато..., так от при нагоді запитав у власника центру сучасної рибалки "Три Кита" Устенка Вадима, як все ж таки бути з своїми катухами....?????? На що він відповів що майстер який займається гарантійним ремонтом їхніх котушок радить нівякому разі не лізти в середину поки котуха нормально працює, а при якихось несправностях звертатись тільки до професійних майстрів... І тут я заспокоївся і викинув дурне з голови, і наприклад моя катуха "браунінг" працює вже третій сезон без нарікань.... От таке :lol: :lol: :lol:
ЗображенняРыба не еда - РЫБА ДРУГ, ПОЙМАЛ ОТПУСТИ ЗображенняЗображенняЗображення

Відповісти

Повернутись до “Майстерня”