На приваліРиба щезає?

Модератори: BOBR, DRAKULKA, President

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
PaNZeR
Мальок
Повідомлень: 6
З нами з: 22 травня 2009 15:19

Риба щезає?

Повідомлення PaNZeR »

Це перше повідомлення. Потім хочу додати ще кілька власних думок. Поки що цікавлюсь вашою точкою зору про статтю

http://cripo.com.ua/?sect_id=8&aid=88295
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Риба щезає?

Повідомлення Вітус »

Доброго дня, шановні колеги-форумчани!
Вже давно назрівала в мені тема для написання даного посту і ось, нарешті, я рішився... Думки якось самі собою почали складатись у певний логічний ланцюг про існування та незворотність явища зникнення рибних запасів області та щодо нашого з Вами (і всіх решта) місця в цьому процесі. Поштовхом для написання стала чергова моя поїздка на рибалку з надією побачити клювання якщо хоч не трофейних екземплярів риб'ячого племені, то хоча б вже будь-чогось...
Все своє свідоме життя я ловив рибу, ловив всяку і будь-де. Тому, що дитинство пройшло на березі річки Стир і більшість хлопців з нашого та сусідніх дворів ловили рибу багатьма вже до цього часу забутими, але класичними способами і методами ловлі риби. І всі роки (крім останніх) рибу можна було бачити і ловити на різних водоймах і у більш-менш відчутних кількостях, розмірах та видовому складу. Що й казати, коли за осінній сезон (вересень-жовтень) п'ятирічної давності траплялося зловити до 60 хвостів щуки та окуня в районі Хрінницького водосховища, а також скільки було карпів і карася на р. Чорногузка та с. Підгайці.і т.д і т.п...? І це все на найспортивніші снасті і методи, яких за час життя накопилось безліч, які плекав, розробляв, вишукував в журналах та інтернеті, випитував у колег і друзів по рибалці. І ось, сьогодні, черговий раз приїхавши ні з чим з рибалки, не побачивши не те, що кльову, а й будь-якої присутності життя у водоймі, я не витримав і взявся "за перо". Знаю, що з цим стикаєтся, напевне, більша частина людей, які відвідують форум. Все це прослідковується і витікає з звітів на форумі. Ловити на водоймах "загального доступу" стало нічого, улови надто мізерні і ніякі. Чому радіти, коли 30 рибалок виїзжає на змагання на річку і ловить на ній "рекордний" екземпляр щуки, який невідомо, як вцілів і "дожив" до ваги заледь більше 1,5 кг., а окуні, які беруться "в зачот" взагалі рідко, коли сягають до 200 гр. Щодо голавля, виставлені у звітах "особі" рідко виглядають на оселедцевий розмір. Якщо говорити про приманки, на які сьогодні можна зловити оцю риб'ячу молодь, то виразною є тенденція до мінімізації тих самих приманок (вертушок, силікону, тощо). Да, згідний, нічого не стоїть на місці, але мінімізація приманок до мікроскопічних розмірів якраз і є шляхом знайти підхід до тих мізерних рибок, які ще можуть бути зловлені. Хто сьогодні пише і говорить про недавно ще "бойове" колебло, яке сьогодні металоломом зависло у рибальських ящиках багатьох рибалок? Тому що колебалки вагою до 30 гр. мало де можна сьогодні використати, і всім зрозуміло, що зайняття мікроджигом йде не від безмежної до нього любові, а тому, що це, напевне, один з небагатьох шансів щось зловити у все скудіючих "народних" водоймах..
Тепер, щодо теми тотального зникнення риби на них. Все банально і просто, як день. Рибінспекція (як вона є) ніколи не проявить патріотизму до їх захисту, оскільки так вже виховано суспільство-де "халява", там безлад. І, навпаки, хто може насмілитись порушити правила, встановлені приватним господарем на приватизованій водоймі, такій, як Шепель та ін.? Скільки разів тема боротьби з браконьєрством і співпраці з рибінспекцією піднімалась у даному форумі, скільки ідей генерувалось-всі вони "кануть в лєту", тому що це НІКОМУ НЕ ПОТРІБНО, а ті, хто на форумі повинен був би бути в цьому зацікавлений ніколи до цього не повернуться лицем, і не запровадять пропонавані іншими ідеї. Чому? Тому, що легше перебувати у "зоні комфорту", і ловити трофеї на приватній, "своїй" водоймі, ніж працювати в темі захсту інших, незахищених водойм загального користування, де свавілля браків і корумпованх чинуш вже давно ДІСТАЛО...Питання: де і що ловити тим рибакам, які не мають достатньо "бабла" для ловлі на "козирних" водоймах?
Однозначно, на мій погляд, членів Федерації було б набагато більше, якби Федерація проявила більшу увагу та повернулася лицем до вже висловлених багатьма учасниками форуму побажань і ідей в цьому напрямку...
Востаннє редагувалось 21 червня 2010 00:23 користувачем Вітус, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача

Діма
Керівник напрямку Фідер
Повідомлень: 496
З нами з: 15 жовтня 2009 17:59

Re: Риба щезає?

Повідомлення Діма »

Однозначно, на мій погляд, членів Федерації було б набагато більше, якби Федерація проявила більшу увагу та повернулася лицем до вже висловлених багатьма учасниками форуму побажань і ідей в цьому напрямку...
Вкотре висловлюю свою підтримку. Що ж цього разу скаже федерація? Можливо розгляд питання перенесеться?
https://rybalka.lutsk.ua/forum/viewtopic ... 1&start=30
Общителен, характер нордический, лоялен к врагам фидера.
Аватар користувача

BOBR
Чемпіон України (короп – 2013/14 ), Володар Кубку України (короп – 2013), Віце-Чемпіон України (короп – 2013/14, особ. залік), II місце КУ (короп - 2014).
Повідомлень: 621
З нами з: 14 лютого 2009 21:19
Справжнє ім'я: Александр

Re: Риба щезає?

Повідомлення BOBR »

Не в переносах дело.
Федерация рыболовного спорта на сегодняшний день состоит с 30+ членов. У каждого свои заботы и кроме рыбалки.
Писаниной и акциями заниматься попросту некому.
Если мы Федерация рыболовного спорта, это не значит, что мы должны реагировать на подорожание селёдки на базаре.
Или бастовать о качестве кильки в томате со словами ВОТ РАНЬШЕ БЫЛА КИЛЬКА ТАК КИЛЬКА.
Ребята спуститесь на землю.
Бумага написанная, что от лица федерации, что от отдельного гражданина, в данной ситуации, до одного места до ж....ы (изв.)
Мы можем кричать во всю Ивановскую давайте зарыбим все водоёмы или накажем всех браконьеров. Но услышит ли нас кто нибудь.
По сему и занимаемся нашей основной цели, а именно развитием рыболовного спорта в регионе.
Все инициативные граждане, милости просим в Федерацию и конечно же на волонтёрской основе можем продолжить борьбу с браконьерами и малой зарыбленностью водоёмов.
Аватар користувача

ttman
Плоскирка
Повідомлень: 63
З нами з: 01 червня 2009 09:29

Re: Риба щезає?

Повідомлення ttman »

На форумі Рівненської федерації є цікаві думки, стосовно методів боротьби з браконьєрством - http://rybalka.rovno.ua/modules/forum/v ... 0&start=15
Це ж викладено у офіційній редакції, та початок реалізації за допомогою окремої громадської організації - http://rubalka.com.ua/index.php?go=/new ... &sort=date
Аватар користувача

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 3351
З нами з: 13 лютого 2009 22:55
Справжнє ім'я: Віталій

Re: Риба щезає?

Повідомлення B.B.B. »

Погоджуюсь із думками колег.
Розповім свій приклад. Підготовка до II Кубку Волинської обл. (13 червня 2010 р. - Млинів). Кілька разів бував там перед самим змаганням - кожен раз помічав окремі прояви бракон"єрства - телевізори, неводи. Дзвоню місцевому рибінспектору - чоловік дякує за повідомлення, обіцяє відреагувати. Проходжу тою частиною водойми після обіду - нічого не змінюється. Ти приходиш ще раз через тиждень - ті самі телевізори - і знову нічого не міняється.
Учорашній приклад - дзвонить наш колега. На одній із водойм помічає кучу сіток. Дзвонимо через друзів у рибінспекцію. Відповідь у хлопців проста - не має бензину. Із хлопцями ще не розрахувались за 2009 рік.
Виникає логічне питання - що робити і як робити?
Є в принципі дуже простий спосіб мінімального впливу навіть на один із таких викликів, але він лежить у площині "фінансів" - у рибінспекції не має бензину. Ми знаємо один одного. Робимо колективну зустріч із місцевою рибінспекцією. Домомвляємось про мінімальну співпрацю. У випадку виявлення злісного бракон"єрства - виділяємо свій бензин і запрошуємо рибінспекцію упіймати браків за телефонним дзвінком. Однак самі гарантуємо фінансування щодо бензину. Думаю, кілька таких показових рейдів дозволить сформувати перші кроки до співпраці. Щодо того, що ФРСВО повинна займатись своїми Статутними видами діяльності - від цього нікуди не дінешся.
Відповісти

Повернутись до “На привалі”