Риболовні статті, відео та ін.Гроші і рибалка

Модератори: BOBR, President

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
Dmytro
Підуст
Повідомлень: 79
З нами з: 28 липня 2009 15:03
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Гроші і рибалка

Повідомлення Dmytro »

Стаття не моя, але досить цікава. Посилання на оригінал внизу статті, текст і фотогріфії звідти


Гроші і рибалка

меркантильним рибалкам і взагалі всім,
хто любить гроші присвячується...


Написанню цього блогу передувало гостювання в друга. Він є затятим колекціонером паперових грошей, тобто боністом (займається близько 16 років). За чашкою кави друг вирішив похизуватися своєю колекцією паперових грошей. На багатьох з них я запримітив зображення риб, рибалок. На перший погляд, здавалося б, що спільного між такими різними поняттями, як гроші і рибалка, окрім того, що без грошей не можна придбати хороше рибальське спорядження. Проте гроші виступають не тільки в ролі засобу придбання риболовних снастей, а можуть розповісти багато цікавого про саму рибалку, історію розвитку, традиції держав, а також і про саму рибу. Отже, об’єднавшись спільними зусиллями боніст і рибалка-аматор вирішили написати цей блог .

Тема рибальства на банкнотах держав представлена достатньо широко. Однією з перших країн, яка використала на своїх грошах зображення рибацьких снастей і багатого улову, була Росія. В 1918 році Архангельське відділення Державного банку випустило в обіг купюру в 25 рублів, на якій, крім білого ведмедя і моржа (за словами друга в народі цю банкноту називають “моржовка”), зображені лососі, які являлися прикрасою святкового столу багатих людей минулого століття.

Зображення

Росія, 25 рублів – 1918р.

Також зображення нашого об’єкту лову, тобто риби, можна побачити і на купюрах Німеччини в 25 та 75 пфенігів 1921 року, що свідчить про багаті риболовні традиції цієї країни

Зображення

Німеччина, 25 пфенігів – 1921р.

Зображення

Німеччина, 75 пфенігів – 1921р.

Мабуть, одне з найкращих банкнотних зображень риби, найбільш розповсюдженої у водоймах Європи та Азії (це звичайно карась), розміщено на датській боні 1972 року номіналом в 50 крон (яка як сказав мій друг вийшла вже з обігу).

Зображення

Данія, 50 крон - 1972р.

А це карась – риба з роду коропових. На банкноті він неначе живий. Здається, що зараз вистрибне з води і під оплески знову зникне під водою. Риба ця дуже красива, з гладкою на дотик золотистою або сріблястою лускою. Цікаво, що на банкнотах різних країн світу можна зустріти і морського родича карася звичайного – одного із різновидів, так званого, барбуса. Ця риба зображена на боні 1979 року із Шрі-Ланки номіналом у 2 рупії.

Зображення

Шрі-Ланка, 2 рупії – 1979р.

У світі прісноводних риб зустрічаються дуже великі риби. Це і китайський псефурус (веслоніс) з довжиною тіла до 7 м, і європейський сом, і арапаїма з Південної Америки. Величезна рибина зображена на купюрі в 10 000 франків 1997 року із Центрально-Африканської Республіки. Довжина цього екземпляру не менше 2 м. І судячи, по всьому, спіймали її спінінгом. У всякому разі, саме цю снасть тримають в руках рибалки-туземці.

Зображення

Центрально-Африканська Республіка, 10 000 франків – 1997р.

Достатньо великого сома демонструє і рибалка на банкноті Нігерії 2006 року номіналом в 50 найр.

Зображення

Нігерія, 50 найр – 2006р.

Озерних окунів можна побачити на купюрі номіналом в 50 франків 2000 року Демократичної Республіки Конго. В деяких районах Африки риба є єдиним джерелом білків для населення, а також єдиним джерелом хорошого заробітку. В основному продається сушена риба. Аборигени висушують її на повітрі, розкладаючи на спеціальних навісах, зроблених із гілок та тростини. До найбільш багатих рибою відноситься озеро Малаві. На його берегах розміщені рибацькі села. Вид такого села і зображений на банкноті.

Зображення

Демократична Республіка Конго, 50 франків – 2000р.

Озерні рибки “заплили” і на нову банкноту Уганди в 2000 шилінгів 2000 року. А на лицьовій стороні купюри озеро в якому вони водяться.

Зображення

Уганда, 2000 шилінгів – 2010р.

Прекрасне зображення пари кам’яних окунів можна спостерігати на купюрі в 2000 франків 2003 року Західної Африки. Вони також відносяться до промислових риб. Подібні зображення (як каже мій друг)дуже ціняться колекціонерами за їх автентичність). На купюрі вони зображені на фоні океанських глибин.

Зображення

Західна Африка, 2000 франків – 2003р.

Є серед банкнот і зображення морських риб. Наприклад, бона Сейшельських островів 1979 року в 100 рупій. На ній зображений різновид крилаток, морський півень, добре знайомий любителям нічного дайвінгу, оскільки веде, в основному, нічний спосіб життя.

Зображення

Сейшельські острови, 100 рупій – 1979р.

На паперових грошах часто “задокументовані” різні способи рибної ловлі. Щоб у цьому переконатися, достатньо поглянути на банкноту в 20 рупій, 1992 року з Шрі-Ланки, де зображено двох аборигенів з вудками. При цьому два сидять на високих стовпах, які торчать з океанських хвиль. Виявляється такий вид рибалки існує на Шрі-Ланці і до цих пір. Такі стовби вздовж берегової лінії є власністю цілих рибацьких сімей, які заробляють гроші на туристах, які платять чималі гроші за цю екзотичну рибалку.

Зображення

Шрі-Ланка, 20 рупій – 1992р.

Цікава деревяна конструкція зображена на заїрській боні в 50 заїрів 1998 року. На банкноті добре видно як місцеві жителі ловлять рибу великими сплетеними корзинами з високої деревяної споруди. Крім того, на банківському білеті показаний представник місцевої іхтіофауни – різновид окуня. Взагалі то в африканських водоймах водиться багато хижих риб.

Зображення

Заїр, 50 заїрів – 1998р.

Один із хижаків зображений на банківському білеті із Зімбабве в 2 долари 1983 року

Зображення

Зімбабве, 2 долари – 1983р.

Кожному риболову – професіоналу добре відомо, що і вибір снасті, і спосіб лову залежить від того, яка риба водиться в тій, чи іншій водоймі, і що собою представляє те місце де збираєтесь рибалити. Десь не обійтися без закидушки, а десь треба вибрати тільки спінінг чи донку. Один із способів лову на річці з швидкою течією зображений на 20 франках 1959 року Демократичної республіки Конго.

Зображення

Демократична республіка Конго, 20 франків – 1959р.

Напевно, краще всіх про особливості рибних місць знають жителі морських узбереж та острівних держав. Не дивно, адже ці люди більшу частину свого життя проводять в тісному контакті з дикою природою. Як наприклад, риболови з островів Французької Полінезії. На банкноті в 500 франків 1992 року на фоні живописних скель і морської лагуни зображений риболов-островитянин. В правій руці він міцно стискає острогу-тризубець, на шиї в нього красується зв’язка скумбрій. Ця грошова купюра є однією з найкрасивіших в колекції мого друга.

Зображення

Французька Полінезія, 500 франків – 1992р.

Про багатство іхтіофауни Французької Полінезії розкаже банкнота в 10000 франків 1996 року

Зображення

Французька Полінезія, 10000 франків – 1996р.

Риболови-аборигени зображені і на банкноті із Соломонових островів. Це 2 долари 1997 року. Як бачимо до рибалки задіяні як дорослі так і діти. А рибу як бачимо ловлять списами.

Зображення

Соломонові острови, 2 долари – 1997р.

Портрети любителів рибної ловні можна зустріти на інших банкнотах країн світу. Вони зображені і на ізраїльських шекелях (лірах) і на франках з Мадагаскару.

Зображення

Ізраїль, 1 ліра – 1958р.

Зображення

Мадагаскар, 500 франків – 1987р.

Цікавий малюнок прикрасив і бону Танзанії в 200 шилінгів 1992 року, де два риболови вигружають на берег великого тунця. Впіймати його дуже непросто, якщо у вас вудка. Нерідко тунці досягають довжини 3,5 м і ваги більше 500 кг. Вони відносяться до найшвидших риб в океані і розвивають швидкість до 80 км/год.

Зображення

Танзанія, 200 шилінгів – 1992р.

Чудове зображення орла, який ловить рибу з води, прикрашає купюру Ботсвани номіналом в 50 пул 2005 року.

Зображення

Ботсвана, 50 пул – 2005р.

THE END+
Память рыболова феноменальна: он помнит даже то, чего не было :)
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Гроші і рибалка

Повідомлення DRAKULKA »

Этот список можно значительно дополнить.
Особенно если монетами :)
Аватар користувача

Автор цієї теми
Dmytro
Підуст
Повідомлень: 79
З нами з: 28 липня 2009 15:03
Звідки: Київ
Контактна інформація:

Re: Гроші і рибалка

Повідомлення Dmytro »

DRAKULKA писав:Этот список можно значительно дополнить.
Особенно если монетами :)
А ви знаєте, було б справді цікаво доповнити

Якщо перейти по лінку оригіналу, то мене здивували деякі каменти по типу: "слава богу шо в нас риб на купюрах не малють, видно у них достойних людей немає"
Память рыболова феноменальна: он помнит даже то, чего не было :)
Відповісти

Повернутись до “Риболовні статті, відео та ін.”