ПриманкиЛовля на жерлиці

Модератор: shanik

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
Ribolov Kostya
Підуст
Повідомлень: 71
З нами з: 24 березня 2010 14:42
Звідки: с.Підгайці

Ловля на жерлиці

Повідомлення Ribolov Kostya »

Жерлиця - це один з найпопулярніших і найдієвіший спосіб ловлі хижака зимою, який не вимагає великої
трати грошей, чи енергії. Найголовніше для жерлиці знайти живця!!! Тому що інколи зимою бувать безкльові дні при яких дістати з десяток малих плотвичок чи окунців досить непросто. До складу, снасті входять: жилка, вантаж, опора, котушка, прапорець. Докладно зупинятися на описі не будемо, так як снасть вважається народною і досить часто зустрічається в тому числі і в продажі та й принцип роботи простий. Опора що служить основою, встановлюється на лід і не дає хижакові потягти снасть під воду. На основі встановлена котушка з жилкою і прапорець для сигналу про клювання.

Переважно на жерлицю ловлять щуку, судака іноді окуня чи сома. Найголовніше в ловлі на жерлицю це живець.

У зв'язку, з чим зупинимо свою увагу саме на ньому. Живця слід вибирати з критеріїв водойми, на якій будемо ловити. Живець повинен входити до складу кормової бази хижака і бажано щоб родом він був з тієї ж водойми, це суттєво збільшить ймовірність покльовки. Важливо щоб живець довше залишався рухомим, його слід насаджувати на гачок дуже обережно. Способів насаджування багато, я це роблю, протягуючи гачок під спинним плавником, намагаючись не зачепити хребет.

Друге важливе питання на якій глибині варто ловити? Оптимальною вважається глибина 1 метр від дна водойми. Для цього перед насаджуванням приманки на гачок опускаємо грузило на дно. З урахуванням довжини повідця, робимо 5-7 обертів котушки і фіксуємо гнучким прапорцем, так що б при найменшому ривку прапорець звільняв котушку і сигналізував про клювання.

Не можу сказати з впевненістю на скільки це допомагає, але деякі рибалки і я в тому числі періодично проходжу і невеликими ривками смикаю за жилку, щоб розшевелити приманку.

При клюванні не поспішайте, а дочекайтеся впевненої потяжки. Відомо, що щука в зимовий період, особливо в глухозимя (Глухозимя - переважно середина зими де кисню у воді дуже мало) дуже пасивна, вона може просто взяти приманку і простояти кілька хвилин, перш ніж почне заковтувати її. Саме через поспіх багато упускають здобич. Будьте терплячі! Буває таке що хижак відпускає приманку, в такому випадку обертання котушки ви не дочекаєтеся, але заради обережності все ж зробіть підсічку.

При виборі місця лову краще вибирати ями і бровки з великими перепадами глубин тому що тут на таких містях хижак найчастіше стоїть. Можна користуватися тими ж критеріями пошуку риби що і влітку!
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Ловля на жерлиці

Повідомлення DRAKULKA »

Ribolov Kostya писав:Переважно на жерлицю ловлять щуку, судака іноді окуня чи сома.
Если речь идёт озимней жерлице то - щука, судак, окунь и налим. Сом в холодной воде неактивен и спит рядышком с крупной мирной рыбой, чаще всего с карпами. Если говорить о жерлице в общем, включая и летние, то "жерлица" на сома специфична и отличается от ловли других хищников, называется "ловля на буй".
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Ловля на жерлиці

Повідомлення DRAKULKA »

Ribolov Kostya писав:Живець повинен входити до складу кормової бази хижака і бажано щоб родом він був з тієї ж водойми, це суттєво збільшить ймовірність покльовки.
Это утверждение тоже не совсем верно. Я много раз наблюдал как на озёрах стояли сотни жерлиц с плотвой из этого же озера и ни одного выстрела. Но стоит привезти с собой карася (которого там отродясь не было) и не будешь успевать бегать проверять флажки. Также есть специфика по налиму, где есть ёрш - ловить на него бесполезно, зато в местах где ерша нет, то там он - любимое лакомство для налимчиков.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Ribolov Kostya
Підуст
Повідомлень: 71
З нами з: 24 березня 2010 14:42
Звідки: с.Підгайці

Re: Ловля на жерлиці

Повідомлення Ribolov Kostya »

Згідний, бувають і такі випадки. Але в основному хижак бажає живця беспосереднь з водойми...
А на щот сома, то сам не ловив, але бачив як інші рибалки ловили на зимові жерлиці (в основному на р. Ікві) можливо випадковість, але факт ;)
В очередной раз убеждаюсь, что без труда и пруд то не найдешь.
Відповісти

Повернутись до “Приманки”