ЗвітиШАЦЬКІ ОЗЕРА

Модератор: shanik

Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Павло »

Сьогодні вдалося зробити вилазку на оз.Люцимер. Ціллю рибалки був лящ, або хоча б підлящик.
На місце прибув близько 8-ої години ранку, наковиряв кілька лунок, прикормив і став чекати. Перша покльовка відбулася десь через годину чекання. Вийнявши підлящика грам на 250, підбадьорився. Ну, думаю, зараз піде... Но, "не тут то было". Наступним трофейом стала плітка, потім ще одна, потім ще і ще... Почав бігати по всіх лунках - скрізь стоїть плітка, іноді густера чи дрібній підлящик. Мда, ловити плітку з 6-ти метрової глибини, для неї, це велика честь. Тут ще як на зло піднявся сильний вітер, спочатку починають "дубіти" руки, потім все тіло ніби пронизує вітром. При такому розкладі, краще посидіти десь в очереті та половити окуня, або плітку.Сказано-зроблено, йду під берег.
На щастся окунь сьогодні був дуже активний, а от плітка навпаки. До 15 години вдається насмикати біля двох кілограмів окуня, середня вага якого десь 40 грам.
Зображення

Зображення
Кабани скопали собі грядку :lol:
Зображення
Аватар користувача

IBAH
Йоржик
Повідомлень: 55
З нами з: 20 березня 2010 00:50
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення IBAH »

Непогано!
Аватар користувача

Виталий
Щука
Повідомлень: 307
З нами з: 28 листопада 2010 16:44
Справжнє ім'я: Віталій Гузюк
Звідки: Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Виталий »

На 6-7 березня отримав від майбутнього тестя запрошення порибалити два дні на Пулемецькому озері. Без вагань я погодився і ще в п"ятницю був в Ковелі, хоч їхати мали в неділю. В суботу тестував місцеве водосховище на предмет кльову окуня (звіт у відповідній темі), а в неділю о 8 ранку були вже на льоді.
Об"єктом лову був підлящик, про зимову ловлю якого я читав хіба що в журналах, та й літом ловив лише кілька разів фідером. Ще вдома тесть вручив мені уралки (гігантські по моїм міркам) власного виробництва зі срібними та латуними оболочками.
На місці зробили ополонок з 15, які умовно розділили і обловлювали їх по черзі. Кормили сухарями власного виробництва. Вже з перших лунок тесть почав "бомбити" підлящиків на свою уралку з мотилем. В мене ж майже нічого не виходило. Тесть вирішив показати мені майстер клас, покликав до себе і показав яку робити проводку та розказав про деякі нюанси. Якщо з проводкою я швидко справився, то були катастрофічні проблеми з моментом підсічки: я постійно на підйомі кивка підсікав зарано, а на загині - запізно. Складалось враження, що тестева уралка завелика і затяжка для риби (а тесть то все тягне). Вирішую спробувати вольфрамову дробинку 3мм, та результат той самий. З 5-ти покльовок вдавалось реалізувати 1-2. :( Вихід з положення знайшов - поставив вище уралки на 10 см дробинку 2 мм і майже кожна покльовка почала давати результат.
Після обіду побачив неприємну картину: браки їздили по льоді на джипі і ставили сітки. В півкілометрі від нас затягли під лід метрів 300 сітки, судячи з відстані, на яку вони переміщались.
Результатом першого дня було: в мене десь 2 кг, в тестя - до 5. Причому в тестя підлящик був в основному 100-300 грамів, в мене ж більшість менший.
Ночували в Залісцях. Заплатили 20 грн за двох.
На наступний день на льоді були в 7 годин. Тесть передбачав кращий кльов та більшу рибу. Та все було трохи не так, клював підлящик до 80 грамів та верховодка активно ловилась з 5 метрів. Очевидно був перепад тиску, бо тріщав лід, та й вітер помінявся із західного на північно західний. В обід кльов покращився , та і риба виросла :)
Десь в три години, коли ми почали вже збиратися додому, до нас підійшло два єгері із санчатами та плішнею і ми ще й заплатили за вилов риби 10 грн на двох. Далі вони пішли в сторону сіток, познімали їх і взяли напрямок на Пульмо. Коли ми вже виходили на берег, мимо нас по льді пронісся джип браконьєрів. Очевидно шукали хто познімав їхні сітки.
Результат двох днів - чудові враження, загоріле лице і білий лоб (наступного разу шапку прийдеться зняти, щоб і лоб загорів, бо на роботі з мого вигляду всі "тухнуть"), бажання повернутися знову і половити цю відносно нову для мене рибу та 3,5 кг підлящика в мене і десь біля 8 в тестя.
Аватар користувача

Діма
Керівник напрямку Фідер
Повідомлень: 496
З нами з: 15 жовтня 2009 17:59

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Діма »

Хороший звіт, дякую! А чи не пробували шукати крупнішу рибу на глибших місцях 7-8 м?, кормитися з кормушок? І якщо можна більш детальніше про мормишки тестя бажано з фото.
Общителен, характер нордический, лоялен к врагам фидера.
Аватар користувача

Виталий
Щука
Повідомлень: 307
З нами з: 28 листопада 2010 16:44
Справжнє ім'я: Віталій Гузюк
Звідки: Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Виталий »

Діма писав:Хороший звіт, дякую! А чи не пробували шукати крупнішу рибу на глибших місцях 7-8 м?, кормитися з кормушок? І якщо можна більш детальніше про мормишки тестя бажано з фото.
Діма, відповідь буде завтра, коли буду в Луцьку і доберусь до нормального Інтернету. Зараз в Ковелі, щойно приїхали з Пулемецького озера. Скажу коротко: не даремно два дні ходили 4 кілометри по льоді в одну сторону. Було все, що давно хотілось: дивовижне свіже повітря, тепле сонечко, хороший кльов, покльовки крупної риби, обірвані мормишки та багато емоцій, яких не описати словами :D . Детальніше теж завтра.
Аватар користувача

Виталий
Щука
Повідомлень: 307
З нами з: 28 листопада 2010 16:44
Справжнє ім'я: Віталій Гузюк
Звідки: Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Виталий »

На цих вихідних знову з майбутнім тестем були на Пулемецькому озері. На лід вийшли в суботу десь в 9 годині. Спочатку вирішили провірити місце ближче до берега, де тесть знає ямку 4 метри на фоні 2-3 метрів. Я закормив три ополонки і пішов ближче до очерету трохи половити окуня. З перших ополонок почали клювати тридцятиграмові окунчики один за одним, але я рухаюсь далі намагаючись знайти щось більше. З десятка ополонок вийняв тільки одного більшого грам до 80. Повертаюсь до своїх закормлених лунок і тестя. В нього кльов теж скажений :lol: : густерка на палець одна за одною і ніяких слідів підлящика.
Десь пів 12 вирішуємо на те місце, де ловили минулого разу. Робимо по колу 14 ополонок в метрах 25-30 одна від одної, кормимо і сідаємо обідати. Тесть кормив свої лунки панірувальними сухарями, я - сумішшю лящової прикормки для холодної води, кормового мотиля і сухарів, але для порівняння одну теж кормив сухарем. Я опускав на дно кормушкою, тесть - просто кидав жменю замочених сухарів. Після обіду із завмершими серцями починаємо обловлювати і на першій же лунці в тестя обрив жилки при виважуванні. Підлящик клював впевнено, але дуже забивала мілка густера, яка в моменті обсмоктувала мотиля. Загалом 2-3 підлящика з ополонки і далі по колу. Я ловив на вольфрамову уралку, тесть на півоболочену латунну уралку власного виробництва. Погода чудова, зрідка над головою пролітали дикі гуси. До вечора в мене кілограма два, в тестя до чотирьох (і як йому це тільки вдається? Всі, хто з ним їздив, кажуть: байдуже, скільки ти зловив, він завжди зловить мінімум в два рази більше :lol: ). Підлящик переважно 80-100 грамів, часом до 150.
В неділю обійшлись без експериментів і зранку вже були на місці, але на кльов сильно не розраховували, бо з минулих вихідних знали, що клювати починає переважно після часу дня. Цей раз винятком не став і до 12 в мене було лише декілька підлящиків. Вирішуємо пообідати. Гуси сьогодні летять ключ за ключом, чайки ходять по льоді, сонечко припікає, ВЕСНА!!! Після обіду відразу ж з першої лунки ловлю один за одним чотири підлящики, дивлюсь на годинник - без десяти час. На наступній ополонці кивок різко підскакує вверх, підсікаю починаю виважувати, два потужних ривочка і я залишаюсь без мормишки ( ловив я вже на тестьову уралку, бо на моїй вольфрамовій виліз гачок з тіла мормишки - неякісна пайка). Іду до тестя за новою, а він показує на жилці чорну краплинку власної відливки, яка є робочою по окуню і каже, що на неї підлящик клює краще ніж на уралку. В мене в арсеналі теж така є (тестя подарунок) і я вирішую спробувати. Дійсно кльов покращився. Я ложив момишку на дно, чекав секунд десять, якщо не було покльвки, то починав проводку. Брав підлящ в 20-30 сантиметрах над дном. В ополонках, де не задовбувала густерка, вдавалось виловити 5-6 підляшиків, а там, де обірвало мормишку на наступному колі зловив вісім з ополонки (я підкинув туди ще жменю підкормки і задумав повернутися до неї вже в кінці риболовлі).
Біля трьох годин тесть підійшов до мене і запропонував збиратися, але я не міг відірватися і ми залишились ще на годинку.
На годиннику майже чотири, тесть вже зібрався, а я вирішую на відатись під кінець на ту ополонку, де був обрив. Мормишка торкнулась дна, я трішки зачекав і почав проводку, сантиметрах в 10 на дном кивок випрямився, я зробив підсічку і з думкою "грам 200 напевно" почав виважувати. Лід під мною просвічувася сонцем і за кілька секунд я побачив силует рибини під льодом сантиметрів сорок в довжину. Я через хвилювання погано пам"ятаю що було далі, адже я не ловив за все життя нічого більшого окуня грам триста і карася до чотирьохсот, але коли заводив рибину в лунку (це був окунь) я якось незграбно перехватив жилку рукою і не зміг здати її назад, коли окунь просто струсонув головою і моя жилка 0,08 лопнула як волосина :cry: . Наступна картина надовго викарбувалась в мене голові і стоїть мені закрити очі, як я бачу окуня з відкритим ротом (туди мій кулак напевно вліз би), у верхній губі якого надійно засіла чорна краплинка, майже заведеного в лунку. Пару секунд (а може це мені так тільки задається, а насправді все закінчилось миттєво) ми дивились один на одного. Окунь мабуть не міг повірити в свою свободу, а я не міг повірити, що втратив такий шанс закрити сезон підлідного лову трофейним окунем. Далі він повільно розвернувся і так само повільно щез в глибині.
Все... Більше ловити немає ні сил ні бажання. Іду до тестя, розповідаю що сталось. Тесть дістає з кишені коробочку з мормишками, дістає таку ж чорну краплинку і вручає мені зі словами: "Запам"ятай лунку, на наступні вихідні як приїдемо, то обов"язково ти його зловиш". Та я розумію, що він просто намагається мене втішити, а лід навряд чи простоїть ще тиждень при такій погоді.
Але всеодно, якщо це останній лід, то сезон закрито вдало: в мене за два дні шість кг, в тестя - під 12.
Підлящик до 200 грам, більшого немає. Емоцій море, була купа експериментів : я різниці між сухарями і купленою підкормкою з кормовим мотилем не побачив. Також першого дня кормив з кормушки, а другого пробував кулі ліпити, але побачив, що при падінні куля значно відхиляється в сторону і почав просто сипати зволожену підкормку в лунку. Різниці теж не помітив. Така різниця в улові можливо через те, що тесть , як тільки починала в лунці об"їдати мотиля густера, відразу ж ішов далі, а я намагався між густеркою виманити останнього підлящика з лунки. Ну і звісно ж брак досвіду: це ж моя перша зима і я впевнений на 100% що не остання, бо ще цей лід не зійшов, а я вже з нетерпінням чекаю наступного :lol:

Місцеві кажуть на густеру "крупіль" і довбуть лід такими колотушками:
Металевий кивок на п"ятиметровій глибині мені більш довподоби, ніж лавсановий
На вольфрамову уралку клювало непогано
В окуня у роті уловиста чорна краплинка мейд ін тесть
Підлящик теж її не обминав
Аватар користувача

Виталий
Щука
Повідомлень: 307
З нами з: 28 листопада 2010 16:44
Справжнє ім'я: Віталій Гузюк
Звідки: Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Виталий »

Діма писав:Хороший звіт, дякую! А чи не пробували шукати крупнішу рибу на глибших місцях 7-8 м?, кормитися з кормушок? І якщо можна більш детальніше про мормишки тестя бажано з фото.
Діма, так як я початківець, то повністю поклався на тестя. Він ловить на цьому озері взимку вже 14 років. Якби я вперше без нього туди потрапив, то шукав би де глибше і пробував би знайти щось крупніше, але зі слів тестя, цієї зими крупніша риба не хотіла зовсім клювати, або можливо її там мало залишилось. Він був за зиму разів десять, підлящиків більше 400 грамів не ловив і то такі в улові рідкість. Зі слів місцевих минулим літом єгері добряче половили по всьому озеру так званим "електротралом", та і самі місцеві весною всі нерестилища сітками перегороджують :evil: . З такими темпами озеро досить швидко залишиться взагалі без риби. Нормальної плотви вже майже не лишилось.
Про кормушки: пробував - різниці не помітив.
На глибині 8-9 метрів не ловили, але в рибаків там не було особливих результатів. Підлящика там не густо.
На місце де ми ловили, тесть натрапив випадково на початку зими. Концентрація підлящика там найбільша. Можливо це зумовлено тим, що в тому районі в озеро впадає рів і вода жовтого кольору.
Не знаю, які глибини там навколо, але я оббігав з глибиноміром квадрат десь 150 на 150 метрів - глибина 5 метрів плюс мінус 30 см.
Фотографії мормишок зроблені телефоном, тому якість самі розумієте яка:
Уралочка, відливка (теж зі слів тестя робоча по окуню)
Уловиста краплинка, тільки ця не пофарбована і відлита з полегшеного припою
Ще краплинки такого плану, латунна і срібна оболочка, відбиті на матриці пуансоном, пайка
Зліва направо: 1 - не знаю назви, 2 - тесть називає дельфін, на фото не видно узору у ширшій частині тіла, 3 - мормиш. Вибита оболочка, пайка
Це всі його мормишки, які є в мене на даний момент. Уралочка у вигляді пірсінгу залишилась на озері, але вона є на фото звіту за 6-7 березня.
Модифікацій мормишок в нього більше 20, паяє мормишки на колюбакінських гачках, відливає на київських. Також виготовляє бешні.
Аватар користувача

Діма
Керівник напрямку Фідер
Повідомлень: 496
З нами з: 15 жовтня 2009 17:59

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Діма »

Виталий писав: До вечора в мене кілограма два, в тестя до чотирьох (і як йому це тільки вдається? Всі, хто з ним їздив, кажуть: байдуже, скільки ти зловив, він завжди зловить мінімум в два рази більше :lol: ).
риб його знає :lol:

Шкода, що є невтішні новини по нищенню риби. Пулемецьке озеро славилося (славиться?) бонусними лящами.

Звіти класні, детальні й цікаві.
Общителен, характер нордический, лоялен к врагам фидера.
Аватар користувача

Виталий
Щука
Повідомлень: 307
З нами з: 28 листопада 2010 16:44
Справжнє ім'я: Віталій Гузюк
Звідки: Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Виталий »

Діма писав: Пулемецьке озеро славилося (славиться?) бонусними лящами.
До речі, в неділю коли ми йшли до берега, то один рибалка розказував нам, що підняв ляща, але тільки голова пролазила в 130-ту ополонку. Багра не було, допомогти теж не було кому, довелось рвати снасть.
Аватар користувача

We$t
Супермодератор
Повідомлень: 424
З нами з: 06 квітня 2009 09:26
Справжнє ім'я: Віталій
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення We$t »

як каже мій друг : - Я сам брехун, але таких брехунів, як той мужик, ше не бачив :mrgreen: .
Відповісти

Повернутись до “Звіти”