ЗвітиШАЦЬКІ ОЗЕРА

Модератор: shanik

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Павло »

Сьгодні відкрив сезон (як би це смішно не звучало) , лід "стоїть" а на рибалку часу їхати немає - сесія.
Отож озеро Чорне (під Шацьком).Довгі ранкові збори, поки трохи роздобув мотиля, тому і на лід потрапив близько 12-тої години.
Вийшовши на лід побачив групу риболовів які сиділи більш менш кучно метрів 200-300 проти пляжу, вирішую спочатку попробувати кльов в очереті, знаходжу підходяще місце - прогалину і відразу пробиваю лунку, при цьому помічаю лід близько 12 см, а значить на наступний раз можна їхати з буром.Вибравши уламки льоду пускаю вольфрамку в "підводний світ" і вже через 30 секунд розглядаю поскубаного мотиля, наживляю нового кілечком опускаю до дна, глибина з метр, ось кивок розпрямився, можна починати проводку, але тільки я відірвав мормишку від дна як кивок різко зігнувся, механічно рука "попливла" вгору і ось вона перша моя цьогорічна зимова плітка
Ну все сезон можна вважати відкритим.
Пройшло хвилин 15 на льоду біля лунки лежить вже біля десятка рибок, при тому що на кожну пійману плітку більш менш зачотного розміру, відпускав 1-2 маленьких розміром з палець і менше.Така ловля стала набридати, тому вирішив іти до основної маси риболовів.Б'ю 2 лунки паралельно берегу на віддалі приблизно 10 м одна від одної, одну з них закормлюю жменьою мелених сухарів з корицею, вслід за сухарями іде клубочок мотилів(глибина близько 2.5 тому можна кормити без кормушки) лунку "запаковую" залишаючи біля неї черпака - ознаку що вона зайнята.
Сам же іду до покинутого велосипеда та ящика, вибираю шугу з лунки, сиплю троши сухарів, наживляю все на ту ж вольврамку мотиля, і..... пішла жара, спочатку покльовок не було хвилин 5, проте потім, плітка як оскаженіла брала на падінні не даючи мормишці опуститись, згодом кльов притих і увійшов в норму - 1-2 рибки за хвилину.Вирішую трошки відпочити та зігріти пальці закормивши лунку щіпкою сухарів.Вітерець слабенький проте при лісці 0.10 мм і маленькій мормишці все одно відчуваєш певний дискомфорт при опусканні в лунку.
На годиннику 13:35 пора приступати до ловлі, після першої пійманої рибки стало зрозуміло, що під лунку підійшла порівняно більша ніж та що клювала перед тим плітка.Але результативність все таж - 1-2риб/хв.
Підраховую що на льоду я вже 2 години пора розкривати свій "резерв", а саме закормлену сухарями та мотилем лунку, вибравши льодяну крошку кидаю ще щіпку мотиля, пауза секунд 40-50, для того щоб він опустився на дно, і вслід відправляю мормишку.Прте не дійшовши до дна сантиметрів 30 її хтось зупинив - підсічка і відчуваю що на гачку щось "більше", ще 5 сек і підлящик на льоду.Не гаючи часу відправляю мормишку знову, в надії на такого ж.Але всі мої сподівання на підлящика марні - на лунку "сіла" стайка плітки з густіркою спортивного розміру (>25< грам).Не міг не помітити як майже на кожне падіння пластмасової балалайки на лід рибачки повертали голову в мою сторону - виходить стабільно клює тільки в мене, а це в певній мірі радує.Та й зрозуміло - майже всі присутні ловили на поплавок, або на стоячку з мормишкою, до того ж і снасть у мене тонка.
Кльв на моїй уловистій лунці теж почав згасати і я щоб хоч якось зігріти руки надягнув рукавиці і пішов під очерет пробувати щастя з безмотилкою.Результатом моїх старань стали один окунець розміром з сірник, який був обережно знятий з гачка і відразу відпущений у рідну стихію та ось цих два йоржика
Такий улов на безнасадку дещо мене засмутив, незрозуміло чому не клювала плітка, проте це окрема тема для роздумів над моєю технікою ловлі.
Що ж скоро буде четверта година, пора якто кажуть і честь знати.
Аватар користувача

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Повідомлень: 1531
З нами з: 15 лютого 2009 01:30
Справжнє ім'я: Віктор
Звідки: ФРС ВО м. Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення shanik »

Павло, супер. Риболовля вдалась. А як на цьому озері справи з зимовою ловлею ляща?
Аватар користувача

Mak7
Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 171
З нами з: 09 травня 2009 08:38
Звідки: м.Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Mak7 »

Класний звіт. Вітаю з відкриттям сезону.
Аватар користувача

President
Президент ФРСВО, МСУМК, Віце-Чемпіон світу (морм - 2012), Чемпіон України (морм – 2011, короп – 2013/14 ), Володар Кубку України (короп – 2013), Віце-Чемпіон України (короп – 2013/14, особ. залік), II місце КУ (короп - 2014), ІІІ місце КУ (морм – 2012).
Повідомлень: 949
З нами з: 13 лютого 2009 23:20
Справжнє ім'я: Дамир Шихотаров

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення President »

Супер.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Павло »

shanik писав:Павло, супер. Риболовля вдалась. А як на цьому озері справи з зимовою ловлею ляща?
Минулого року брав підлящик до 300 грам, але треба було сидіти цілий день на одній лунці, кормити мотильом та ловити на поплавок.Покльовки підлящика починались ближче до вечора, тоді коли основна маса народу починає розходитись і ляща вже нічого не відлякувало.На рахунок цього року скажу,що будував великі плани щодо ловлі ляща на оз.Люцимир, але керівництво парку (принаймні мені так сказав сторож) видало наказ про заборону ловлі на цьому озері на два роки.Серед місцевих ходять чутки, що озеро взяли в оренду та запустили малька коропа.Отакі справи.
Наразі є плани щодо ловлі на оз.Світязь.
Аватар користувача

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Повідомлень: 1531
З нами з: 15 лютого 2009 01:30
Справжнє ім'я: Віктор
Звідки: ФРС ВО м. Луцьк

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення shanik »

Павло писав: Наразі є плани щодо ловлі на оз.Світязь.
ОК! Чекаємо звітів.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Павло »

Привіт усім!
На вихідні їздив до Шацька та мав змогу трохи порибалити.
Отож субота 2 грудня:
Погода виявилась сриятлива, був морозець градусів 5-6 С.Тому я із другом Юрою "намивши" трохи мотиля, в обідню пору відправились на озеро Чорне.
Особисто я був налаштований на ловю чортиком, Юра на мотиля.
Прибувши на озеро помітили що рибачків не "густо" як для вихідного дня.Вийшовши на лід почали очима підшукувати місце.Пробурились метрів 300 від пляжу, сіли на ящики, та традиційно закормили лунки меленими сухарями перемішаних з манкою та корицею для запаху.
Проходить близько 15 хвилин ловлі - покльовок немає.Я вирушаю на інше місце, свердлю нову лунку та й вона мовчить.Далі йду ближче до берегу свердлю серію з 4 лунок кожна через 10 м починаючи від очерету і в глибину.Швидкий облов дає одну слабеньку покльовку, яку я не реалізував.
Повертаюсь до Юри в нього одна плотвичка.Вирішуємо трохи прогулятися, заодно і зігрітись та спитати про успіхи у інших.Виявилось не клювало нівкого, змогли більш менш підловити рибки лише ті хто приїхав зранку, в уловах таких рибаків зустрічались навіть підлящики.Проте на відміну від мирної риби добре ловилась щука на жерлиці.за словами одного рибалки хижачка потягнула його вудку під лід.
Що ж, часу на ловлю ще трохи є, робити нічого рибу потрібно шукати.Зібравши снасті відправляємся на інше на нашу думку перспективне місце - під так звані "плави".
Просвердлили дві лунки, підкормили, можна починати ловлю.Юра першим опускає мормишку в нього відразу покльовка але мимо, знову прводка і маленька густірка тріпочетися на льоду.Лунки пробурені на віддалі метр одна від одної, тому сідаю поряд з Юрою і пробю ловити на чорта.Покльовок нема.Прохоить десь хвилин 10 у юри вже на льду кілька рибок, після чергової пійманої ним рибки я не витримую і насаджую мотиля, що зразу дало результат - ледве помітна покльовка і біля моїх ніг вже тріпочетяся пліточка.Після ще кількох виловлених мною риб, кльов згасає.Відходжу метрів на 20 свердлю наву лунку, опускаю чорта з мотилем і десь через хвилину-дві вдаеться "вмовити" клюнути маленького окунька, який був відразу відпущений.
Ось така видалась двохгодинна рибалка.Поїхали додому о 4 годині, адже завтра в планах рибалка на озері Світязь, тому потрібно підготуватись та попробувати накопати гнойових хробаків.А це наш сьогоднішній улов за годинку.
Чесно кажучи для мене такий "кльов" це повна несподіванка, риба була пасивна і щоб "вмовити" її клюнути потрібно було робити плавну, повільну проводку біля самого дна.
Аватар користувача

Діма
Керівник напрямку Фідер
Повідомлень: 496
З нами з: 15 жовтня 2009 17:59

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Діма »

Павло, а як справи на Пулемецькому озері в плані зимового ляща?
Общителен, характер нордический, лоялен к врагам фидера.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Павло »

Неділя - 3 грудня.Плани у нас з Юрою були такими: По дорозі до Світязя (їхати мали на велосипедах) з"їжджамо на оз.Чорне - наловити живця, далі прямуємо на залив Лука, виставляємо жерлиці (мої і Юри) самі сідаємо на виході Луки в Світязь і пробуємо ловити плітку.
Проте, не так сталося, як гадалося.В суботу ближче до ночі до мене телофонує Юра та ставить мене перед фактом, що їхати йому не виходить.Такий "поворот" мене трохи розчарував: крутити педалі до самого Світязя одному - не дуже весело, а цеж всетаки 8 км + ящик,бур і сам одяг...Але робити нічого потрібно їхати, всетаки налаштувався.
Ранок мені чесно кажучи не дуже сподобався.Температура повітря 8 градусів, йде сніг та повіває вітерець.Розумію що на озері вітер буде сильнішим, тому беру з собою поліетиленового плаща (дуже зручна штука).Виїхав годин у 9.
Прибув до берега озера через 50 хвилин після виїзду з дому.Відразу пішов до найближчої групки рибаків.Запитав про успіхи - клює плітка, іноді підлящик.Особисто в мене "установка" була така: ловлю до 13-14 години, а далі незалежно від результату - додому, всетаки дорога неблизенька, та й їхати по ній важко - траса вкрита снігом, хоча де-не-де є колії асфальту на в"їжджених ділянках.
Пробурив поряд дві лунки, тому що вирішив у таку погоду краще рибу "висиджувати".
На одну з лунок поставив вудку з гачком та грузилом, але сигналізатором покльовки в мене служить кивок, замість традиційного поплавка, налаштовую її так: спочатку груз опускаю до самого гачка, потім вимірявши глибину піднімаю грузило на 5-10 см, але щоб гачок лежав на дні.Налаштована таким чином вудка дуже чутлива до покльовок.На гачок цієї вудки наживив хробака.
В іншій лунці ловлю на вольфрамову мормишку, ліска 0,12, вудка спеціально зроблена мною для ловлі на глибинах.Доречі про глибини - під мною води було 8,5 м.
Першу покльовку чекав не мало і не довго, хвилин 10, почав ловитись окунець розміром з палець в перемішку з трішки більшою пліткою, яка більш менш крупніша - залишаю, інше в лунку.Дуже незручно ловити таку маленьку рибу великої глибини.Потім традиційно кльов почав затихати, і я зрозумів що риба просить прикормки, опустив в кормушці кульку ромочених сухарів.Після чого кльов згас повністю.Час спливає, скоро полудень, а вмене риби - аби котові вистачило.
Під час досить глибоких роздумів про кльв, рибу та й взагалі про рибалку - стався підйом на "стоячці".Підсічка - пусто.Вимотую снасть, червяк обскубаний, а на лісці трохи вище гака невелика бульбашка слизу.В думках зразу промайнуло - лящ...Швидко опускаю снасть на дно з обновленим хробаком, далі вимотую мормишу і насаджую кілька мотилів - роблю так званий пучок.Підлящик взяв мормишку на падінні біля дна - підсічка недовге виважування (люблю надійність, та ще й на такій глибині) і рибка на льоду.
Швидке опускання мормишки на дно але під лункою вже тільки плітка.Руки дубіють.На годиннику час дня.Вирішую - ще пів годинки і додому, бо починаю замерзати.Цих півгодинки промайнули як не дивно швидко.Можливо тому що за цей час стався ще один приємний епізод - мені на мормишку клюнула щучка, при тому клюнула жадібно, тай опиралась відчайдушно, що я вже було подумав про непоганий екземпляр підлящика чи навіть лаща.Добре що засіклась за край пащі, а то б ліска 0,12 тільки б дзенькнула.Покльвка ця відбулася як то говориться "под занавес" рибалки що мене дуже потішило.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Павло
Акула
Повідомлень: 718
З нами з: 04 квітня 2009 12:13
Звідки: з України
Контактна інформація:

Re: ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Повідомлення Павло »

Діма писав:Павло, а як справи на Пулемецькому озері в плані зимового ляща?
На рахунок кльову ляща на Пулемецькому нічого не відомо, проте якщо дуже кортить можу дізнатись у знайомих.
Відповісти

Повернутись до “Звіти”