Все інше про спінінгову ловлюШНУР ЧИ МОНО ???

Модератори: sentkroy, B.B.B.

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Справжнє ім'я: Віктор
Дякував (ла): 1402 рази
Подякували: 2364 рази

Re: ШНУР ЧИ МОНО ???

Повідомлення shanik » 11 липня 2010 22:08

Gab, правильно, монофіл, причому до 0.14 - чутливісь ніяка, але вона не потрібна, джига до 1 гр (часом і пів), дистанція декілька метрів, анімація в товщі води, при покльовці жилка просто йде в сторону. Зайва чутливість навіть шкодить, рефлекторно січеш на тук, а робити цього не треба, навпаки, часом трохи подати. Але це прикол для лову "спортсмена", хоча декілька разів мене дивували окуні по 100 гр які появлялись на кінці жилки під ногами просто нізвідки(тобто в окулярах видно - нікого нема, 30 см глибина, і хлоп - є). При риболовлі "для душі", всі переваги в шнура і тягати два спіна сенсу нема. Хіба, як каже Сергій, шпульку прозапас. Виключення - мінусова температура. Та якщо дистанція велика, треба напевне, флюр. З жилкою на більшій вазі, навіть 2-3 гр як крізь вату ловиш, я сам коли спробував - матюкався, не зрозуміло як та джига себе веде і окунь не брав, а при переході на шнур - єсть контакт. Ця невдала спроба надовго була відбила в мене охоту експериментувати з моно, а дарма...
По універсальності - шнур лідер.
За це повідомлення автора shanik подякував:
Rostislavоvich (02 грудня 2012 19:49)
Рейтинг: 2.7%

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій
Дякував (ла): 397 рази
Подякували: 665 рази

Повідомлення sentkroy » 12 липня 2010 21:28

Gab писав:Я до того веду що зважити всі плюси шнура і моно то шнур буде далеко попереду.
Не заперечую, проти шнура не попреш... Більше плюсів дійсно на користь шнура. На, практично всіх водоймах де я рибалив шнур на висоті. Навіть думки небуло звернутись за допомогою до моно. Та в статистиці вже є дві водойми де моно показує вищі результати. Приміром на одній із них я побував учора на День Рибака. Під час рибалки зустрів свого друга і далі ловили поряд для статистики. Вмене та ж монка 0,14 в друга Сунлайн 6 лб і флюр на повідку. Приманки використовували одинакового розміру кольору, і вага джигі теж одинакова. Покльовки йдуть майже на кожній проводці, що в мене що в нього. До чого я веду, результат в мене 5-6 хвостів в друга 1... Коли рибалиш просто в кайф одними покльовками ситий не будеш, навіть коли рибу все одно відпускаєш, хочеться результату...
Ну іще є напевно один нюанс, при використанні моно, це супер-чутливість палочки, для шнура вона теж не буде зайва. Та шнур дуже чітко і виразно передає всі "ТУК", а при ловлі на моно вже треба напрягатись, щоб розпізнавати покльовки. При ловлі на моно не сильно помилуєшся краєвидами, треба весь час слідкувати за вершинкою спіна, або за прогибом лєскі. Та добре що в статистиці цих специфічних водойм не так багато, і можна спокійно рибалити шнуром. А для спорту треба дійсно приділяти увагу одній і другій снасті і вчитись досконало володіти ними.
;) ;) ;)
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

Rostislavоvich
Щука
Дякував (ла): 373 рази
Подякували: 471 рази

Повідомлення Rostislavоvich » 12 липня 2010 21:39

Ще одним мінусом моно (що вже згадав sentkroy) є те що терпне затилок ;) , весь час спостерігати за кінчиком палки. Багато часу до того як почав використовувати шнур рибалив з моно і знаю що це таке зі свого досвіду.

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)

Повідомлення shanik » 12 липня 2010 21:59

А кольорову монку не пробували? Сізон, здається, кольорову і рекомендує. Бо я шось яскравих шнурів стрємаюсь.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy » 12 липня 2010 22:55

Та поки що кольорова монка на очі не потрапляла. Тай до такого "ізвращєнія" як Сізон пише не більше 0,12 я не созрів. Пробував на ЧО в Шеплі ловити на 0,10 сунлайном, так як на таку снасть тоді ловив в перше то результа не дуже. Привик до шнурка і здуру на забросі відстрілював приманки. Щоб на таке ловити треба шнур залишати в дома і тренуватись з самого початку, відпрацьовувати техніку заброса, проводочки і т.д.
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

Rostislavоvich
Щука

Повідомлення Rostislavоvich » 12 липня 2010 23:04

Можливо я помиляюсь. Але мені здається потрібно експерементувати всетаки зі шнуром .

Rostislavоvich
Щука

Повідомлення Rostislavоvich » 12 липня 2010 23:14

shanik

Повідомлення shanik » 12 липня 2010 23:29

Да, фотки цікаві. Тут вибрати моно чи шнур не можемо, а ще уважно втикнути в порівняльні характеристики таких досліджень - зовсім кришу зірве.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор

Повідомлення sentkroy » 18 липня 2010 21:15

14.07.2010 Опубликована статья Олега Сизона "О стилях спортивного микроджига (попытка систематизации)".
В статье описываются стили микроджиговой ловли, т.н. "хард" и "софт" и даются рекомендации по поводу применения каждого стиля в определённых условиях.
Ось силочка де можна почитати статейку.

http://spinning.kharkov.ua/index.php?n= ... crojig.php
Зображення

Rostislavоvich
Щука

Повідомлення Rostislavоvich » 02 грудня 2012 19:57

Пройшов час і за монку (якщо я не помиляюсь) починають забуватись, так як з'явились правильні тонкі шнури. Хоча вже не раз мав досвід коли (так як описував sentkroy) після зміни шнура на моно почала ловитися ріба som: коли з шнуром здавалося що все по вибивали браконьєри.
Ітересно чи є зараз рибалкі які використовують моно ,особливо в зимовий період з мінусовими темпиратурами ?Хотілося б почути відгуки.

Відповісти

Повернутись до “Все інше про спінінгову ловлю”