ПриманкиСнасточка з мертвою рибкою

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Відповісти

Автор цієї теми
Вітус
Вугор
Справжнє ім'я: Віталій
Дякував (ла): 490 рази
Подякували: 392 рази

Снасточка з мертвою рибкою

Повідомлення Вітус » 02 грудня 2009 14:04

Шановні колеги! Хочу підняти на форумі питання ловлі на "мертву рибку". Ця снасть позиціонується як одна з самих успішних та уловчастих серед усіх спіннінгових приманок. Це й зрозуміло: усе-таки з видом і запахом реальної рибки не може конкурувати інша штучна снасть. Ось і я вирішив перевірити.
Згадується випадок минулого року. Ми з приятелем в листопаді ловили в с. Маяки. Силікон "мовчав". В порядку експерименту я вчепив самий банальний металевий повідок, протягнв його з роту через рибку до ж... (анального отвору рибки), кінець зафіксув трійником. Для жорсткоті конструкції ще один трійник кріпився до верхньої частини повідка і підтримував рибку за зябра Мертвою рибкою був карасик. При першому ж закиді під протилежний берег щось потягнуло всю оснастку за течією. Знаючи, що підсікати краще під час зупинки, я не підсікав, а чекав цієї зупинки. Вимотало метрів 30 ліски, мені надоїло чекати, я підсік. На крючку продовжував перебувати той самий карасик, але...про те що він побував в роті у зубастої свідчили 4 глибоких поперечних порізи на боках. У цей же день на ямі відбувся "зачеп". Боячись відірвати снасть, роблю слабину, приманка "відчіпляється. Те, що ми побачили на рибці, шокувало-так само 3-4 глибоких прорізи від зубів, але відстань між кожним прорізом (зубом була в межах1,0-1,5 см).
Все це я пишу для того, щоб виділити якусь особливу привабливість (для риби!) цієї снасті перед іншими штучними. Чому не користуюсь нею часто?-просто, можливо, не так спортивно, як на інші приманки, хоча все ж таки вона ближче до використання спіннінгом, ніж та сама ловля "на живця". Отже, хотілося б почути думки і напрацювання інших рибаків у цій темі...
Востаннє редагувалось 03 грудня 2009 16:09 користувачем Вітус, всього редагувалось 3 разів.

sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій
Дякував (ла): 397 рази
Подякували: 665 рази

Re: Снасточка з мертвою рибкою

Повідомлення sentkroy » 02 грудня 2009 19:15

Вітус писав:Чому не користуюсь нею часто?-просто, можливо, не так спортивно, як на інші приманки,
Шановний колего. Прочитав твою статтю і чесно кажучи не в захваті. Не від того що погано написано ні, дуже детально і зрозуміло. Та все таки неможу зрозуміти логіки, коли ти сам усвідомлюєш що снасть не спортивна. І хочеш виділити...
Вітус писав: Ця снасть позиціонується як одна з самих успішних та уловчастих серед усіх спіннінгових приманок.
та я особисто підтримую спінінгову ловлю дійсно штучними приманками...
P.S. вибачаюсь може за різку відповідь, з повагою.
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Справжнє ім'я: Віктор
Дякував (ла): 1402 рази
Подякували: 2364 рази

Повідомлення shanik » 02 грудня 2009 23:33

Cнасточка з мертвою рибкою не спортивна снасть, але повноцінна любительська, оскільки не заборонена. Вся західна Єврапа, та і штати ловлять нею, в лінійках відомих фірм присутні вудлища спеціалізовані пі такий лов. Так шо має право на життя.

ps сам такою не ловлю(і не буду)

Автор цієї теми
Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус » 03 грудня 2009 19:47

sentkroy писав:
Вітус писав: Та все таки неможу зрозуміти логіки, коли ти сам усвідомлюєш що снасть не спортивна. І хочеш виділити...
Вітус писав: Ця снасть позиціонується як одна з самих успішних та уловчастих серед усіх спіннінгових приманок.

Річ у тім, що логіку у даному випадку не порушено: "спортивність" і "уловчастість" снасті є різними поняттями і нічого не заважає не зовсім спортвній снасті (крім відверто браконьєрських) бути уловчастішою, ніж інші, але спортивні (штучні) приманки. Як, з рештою, і навпаки. Так ось: мною було лише наведено приклад однієї рибалки, який підтвердив привабливість хижої риби до неспортивної (читати-не штучної) приманки. Снасточка є спіннінговою приманкою (що підтверджено постом вище), і може використовуватись (чи... не використовуватись) спіннінгістом виключно за своїм уподобанням. Метою ж мого попереднього поста було почути інших рибаків щодо лише особистої практики її використання, а не симпатії чи антипатії до неї.
З повагою

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Дякував (ла): 3046 рази
Подякували: 3408 рази

Повідомлення B.B.B. » 03 грудня 2009 21:55

Чув про використання такої снасточки. Також пригадую, що бачив на відео. У своїй практиці не використовував, відповідно нічого не можу відзначити.
У якості експерименту можна було б порівняти використання снасточки та штучних приманок. Гадаю, було б дуже цікаво!

sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій
Дякував (ла): 397 рази
Подякували: 665 рази

Повідомлення sentkroy » 04 грудня 2009 01:59

ЗображенняНарод звеняйте з гарячки забув, що зі мною була похожа ситуація на рибалці яку вище описав Вітус. По неволі став учасником ловлі на рибку не зовсім мертву. Отже як це було.
Якось по весні заїхали з другом на Хріни в район ГЕС. Щось пробували ловити на спін та нічого не вийшло, ні клювання ні риби. З того горя вирішили погратись із поплавком. Сховавшись від вітру на заплаві перед дамбою, одну за одною ловили верховодку, проскакувала і плотвичка. Така ловля скоро надоїла, та черговий закид і підсікання після стандартної покльовки були чесно кажучи неочікуваними. Легенька вудка вигнулась в дугу, і щось сильно давило до низу. Промайнула думка що до дрібноти підійшов мирний крупняк. На моє здивування коли після деякого протистояння риба підійшла до поверхні, і що я побачив: То була щука десь більше кіло, яка схватила варховодку поперек тіла і тримаючи не хотіла ділитись зі мною. Ще кілька секунд потримав її біля берегу і сход... Щука відпустила жертву. Далі спостерігаю картину: щука стоїть на місці і не може зрозуміти що відбувається, хто вирвав кусок м'яса із пащі. Проходить якась мить і щука зрозумівши шо відбувається погружається у глибину. Від тої картини я в шоці, беру спін і намагаюсь наказати нападника. Та не тут то було, щука як раз відходила після нересту і на штучні приманки не реагувала взагалі. Дійсно в таких ситуаціях живець чи мертва рибка в не конкуренції, після тої ситуації нічого подібного небуло, та я і непробував. Може із мертвою рибкою ситуація не така, та коли на моїх очах щука перекусила живу верховодку навпіл картина не зовсім приємна. Після того я не стороник ловлі на живця. Зображення
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

Автор цієї теми
Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус » 04 грудня 2009 18:26

Висновок дозрів сам собою: в принципі, дану тему не треба було відкривати у форумі (пардон, помилився). Адже спортивний азарт спінінгіста полягає у тому, щоб спокусити рибу наданням максимально живої та привабливої гри виключно штучній (металевій, пластиковій, гумовій і т.п.) приманці. Оце вміння вдихнути життя в неживе, результатом якого є трофей і є майстерністю, до якої прагнемо і йдемо.
Всім удачі і майстерності!

BOBR
Чемпіон України (короп – 2013/14 ), Володар Кубку України (короп – 2013), Віце-Чемпіон України (короп – 2013/14, особ. залік), II місце КУ (короп - 2014).
Справжнє ім'я: Александр
Дякував (ла): 640 рази
Подякували: 555 рази

Повідомлення BOBR » 04 грудня 2009 19:16

Являясь не сильным знатоком в спининговой ловле, отвечу как от себя (карпятника).
В спортивной ловле карпа запрещено ловить на животные приманки (Опарыш, червь, рачок) растительные же наживки и бойлы (втч с животными добавками)- разрешены.
Определить уловистость Животных насадок, мне лично, не удалось. Но с превеликим удовольствием попробовал бы.
Разбирая уловистость снасточки с мертвой рыбкой поделюсь своим небольшим опытом.
Виталий Николаевич (член нашей федерации) утверждает одной фразой: " Если Хищник не берет уже и на снасточку с мертвой рыбкой, можна сворачиваться."
Кстати его рекордная щука (Напечатанная в журнале) была словлена именно на эту наживку. Так что видать снасть уловиста. Но более подробного про нее я незнаю.
Зображення

Відповісти

Повернутись до “Приманки”