СпорядженняПитання-відповіді

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Аватар користувача

Автор цієї теми
B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 3351
З нами з: 13 лютого 2009 22:55
Справжнє ім'я: Віталій

Питання-відповіді

Повідомлення B.B.B. »

Маю запитання. Колеги-рибалки, будь-ласка, долучаємось до процесу обговорення. Гадаю, у цій темі можемо обговорити усі питання, які так чи інакше пов"язані із спорядженням у спінінговій ловлі. Ось і в мене є питання. Можливо, у когось є своя думка.
Якось стикнувся із таким явищем, що деякі "продвинуті" спінінгісти почали використовувати фідерні вудлища для спінінгування. Чому? Які будуть думки?
Аватар користувача

Dozvil
Колючка
Повідомлень: 10
З нами з: 19 лютого 2009 23:00
Контактна інформація:

Re: Питання-відповіді

Повідомлення Dozvil »

так а в чому "продвинутість"? я знаю багато прикладів, коли вудлища одного типу рибалки використовують для іншого виду ловлі... я сам кілька років короткі спінінги використовував для донної рибалки, пізніш придбав фідера - і як то кажуть відчув різницю.
Аватар користувача

ttman
Плоскирка
Повідомлень: 63
З нами з: 01 червня 2009 09:29

Re: Питання-відповіді

Повідомлення ttman »

Усім, привіт
Стикнувся з проблемою: "Придбав воблер Salmo Tiny 2г (судячи по відгуках, на нього непогано реагує голавль), "спробував" його на риболовлі (параметри моєї снасті: тест палки від 5г., шнур PowerPro 0,19), побачив що далі ніж на 15 м. кинути мені так і не вдастся, хоча один вихід голавля таки був (вдалося закинути ближче до протилежного берегу Стиря). Висновок для себе зробив такий - потрібно купляти ультралайтову палку, і шнур значно тонший...". Хотів почути від вас поради, наскільки моє рішення правильне і чи можливо за зміни снасті кидати на 30-40 м. (під протилежний берег річки...)
Аватар користувача

Deranger
Лящ
Повідомлень: 126
З нами з: 10 березня 2009 08:57
Справжнє ім'я: Андрій
Звідки: Луцьк

Re: Питання-відповіді

Повідомлення Deranger »

2 ttman:

Не варто поспішати міняти снасті - зараз це задоволення не з дешевих...

Проблем може бути декілька:
1.Спін далеко не кидає, бо жорсткуватий за своїм строєм та дією;
2.Тест спінинга не відповідає вазі приманки, що використовується (хоча Тіні має закидатися добре при тесті від 5 г);
3.Спін недостатньо довгий (для берега зазвичай рекомендують 2.40 - 2.70, хоча можна наловчитися і більш коротким гарно закидати);
4.Шнур сам по своїй структурі при забросі парусить і треться, тому дальність польоту в нього гірша, ніж в моножилки;
5.Заважає вітер або погода взагалі

Спробуй ризикнути ловити на жилку без поводка - щупака воблер Тіні зазвичай мало цікавить, а от окуня, головня та жереха приваблює чудово. І не забувай про маскування, біля самої води краще не стояти під час закидання. Успіхів!
Аватар користувача

ttman
Плоскирка
Повідомлень: 63
З нами з: 01 червня 2009 09:29

Re: Питання-відповіді

Повідомлення ttman »

Deranger писав:2 ttman:

Не варто поспішати міняти снасті - зараз це задоволення не з дешевих...

Проблем може бути декілька:
1.Спін далеко не кидає, бо жорсткуватий за своїм строєм та дією;
2.Тест спінинга не відповідає вазі приманки, що використовується (хоча Тіні має закидатися добре при тесті від 5 г);
3.Спін недостатньо довгий (для берега зазвичай рекомендують 2.40 - 2.70, хоча можна наловчитися і більш коротким гарно закидати);
4.Шнур сам по своїй структурі при забросі парусить і треться, тому дальність польоту в нього гірша, ніж в моножилки;
5.Заважає вітер або погода взагалі

Спробуй ризикнути ловити на жилку без поводка - щупака воблер Тіні зазвичай мало цікавить, а от окуня, головня та жереха приваблює чудово. І не забувай про маскування, біля самої води краще не стояти під час закидання. Успіхів!
Дякую за поради, таки дійсно варто спробувати моножилку, буду вдячний якщо порадите яку саме варто придбати підходящу моножилку (фірма, серія, діаметр, орієнтовну ціну), а стосовно повідка - то послухав порад з фільму "Трофейный голавль - Мастера спиннинга (А. Слободянюк) 2008", використовую флуокарбонну жилку 0,37 (вона нібито набагато стійкіша до щучих зубів, та й голавль її не бачить...)
Аватар користувача

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Повідомлень: 1531
З нами з: 15 лютого 2009 01:30
Справжнє ім'я: Віктор
Звідки: ФРС ВО м. Луцьк

Re: Питання-відповіді

Повідомлення shanik »

Признаюсь, лайтом Tini летить тоже посередньо,під протилежний берег не докидаю і не знаю хто таке вміє. Якщо не міняти спін, то я згоден, тонкий(дуже) шнур або жилка 0.16-0.18 покращить результат, але тонкий шнур дуже чутливий до катухи, "середньою" можна вбити його за рибалку, лишається жилка, але високой ризик обривів(хижі кущі).

писи. Флюрік 0.37- реальний поводок на щуку, на маленьких воблерах може псувати гру, якщо основна - жилка то поводка не треба(написав і згадав про відкушені воби),тепер на дорожчі приманки ставлю з 1-ї струни 7см без фурнітури(в завідне кільце) - він легший ніж з товстого флюріка,і майже непомітний, а певний шанс проти счуки дає.
Аватар користувача

Trans
Товстолоб
Повідомлень: 213
З нами з: 05 жовтня 2009 13:54
Справжнє ім'я: Олександр
Звідки: Рівне, Луцьк

Re: Питання-відповіді

Повідомлення Trans »

Виникло декілька питань по спінінговій ловлі.

1. "Ушасті грузи" чи суцільні джиг-головки. Переваги і недоліки. Особливості використання в залежності від ловлі різних риб.
Мінімальна вага грузу, з яким можна використовувати "ушастіки" при ловлі на 1" твістер.

2. Твістери чи віброхвости. Особливості використання, відмінності проводки. Чи правильна думка: окунь-твістери, щуки і судаки - віброхвости (мова йде про перевагу приманок).

3. Флюрокарбоновий поводок - довжина повідка, кріплення жорсткого повідка до карабінчика. Як Ви відноситеся до обжимних трубочок на дані повідки.

4. Монтаж офсетного гачка і ушастіка.
- повідок, карабінчик, ушастік, 2-й карабінчик, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати як саму твістери так і грузи, але оснастка получається грубоватою)
- повідок, карабінчик, ушастік, завідне кільце, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати лише всю оснастку, але оснастка получається акуратнішою)
- чи є необхідним в цій оснастці ще наявність вертлюжка.
Аватар користувача

Автор цієї теми
B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 3351
З нами з: 13 лютого 2009 22:55
Справжнє ім'я: Віталій

Re: Питання-відповіді

Повідомлення B.B.B. »

Trans писав:1. "Ушасті грузи" чи суцільні джиг-головки. Переваги і недоліки. Особливості використання в залежності від ловлі різних риб.
Мінімальна вага грузу, з яким можна використовувати "ушастіки" при ловлі на 1" твістер.
Із власного досвіду: були випадки, коли на шарнір ("ушасті грузи") були лише тички, а ось засікти рибу було важко, тоді ставив звичайну джигу. І можна сказати - відбувалось "чудо". Вважається, що шарнір більш краще грає при проводці, а ось джига більш пасивніша. Відповідно, коли при проводці є вкрай актуальним придати більш виражену гру приманкою - ставлять шарнір. Проте для себе помітив, що таки шарнір гірше засікає рибу, а ніж джиг, хоч, можливо, це лише так у мене. І шарнір і джиг однаково можна використовувати для всіх типів хижих риб у наших водоймах. Тут все залежить від самого рибалки, його вподобань, практики, досвіду тощо.
На дюймовий твістер саме менше ставив 0,5 гр. Але ж знову ж таки - все залежить, де ловимо. Якщо глибина у місці лову велика, то ловити малою вагою у більшій мірі недоцільно.
Trans писав:2. Твістери чи віброхвости. Особливості використання, відмінності проводки. Чи правильна думка: окунь-твістери, щуки і судаки - віброхвости (мова йде про перевагу приманок).
Десь так і в мене складається думка, однак не без НО чи АЛЕ.
Як на мене із твістерами можна здійснити більш різноманітніших проводок. Тут хвостова частина твістера - це істотна перевага. Основна відмінність - твістер якби активна приманка, а ось віброхвіст - якби більш пасивна, хоч і не зовсім так. Із хижаками бувають казуси - окунь відмовляється брати твістера і краще бере віброхвости. Щука навпаки - краще іноді бере твістери і гірше віброхвости. Це далеко непоодинокі випадки. Дуже гарно це підмічається на змаганнях, коли часу мало і ти кардинально змінюєш тактику - іноді виручає і відкриваєш для себе багато цікавого і повчального.
Trans писав:3. Флюрокарбоновий поводок - довжина повідка, кріплення жорсткого повідка до карабінчика. Як Ви відноситеся до обжимних трубочок на дані повідки.
Для себе частіше ставлю флюр десь так під 40-50 см. В окремих випадках ставлю і довший. Щодо обжимних трубочок - в принципі можуть бути, однак прагну не використовувати. Для окуня - це точно зайве.
Trans писав:4. Монтаж офсетного гачка і ушастіка.
- повідок, карабінчик, ушастік, 2-й карабінчик, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати як саму твістери так і грузи, але оснастка получається грубоватою)
- повідок, карабінчик, ушастік, завідне кільце, офсетний гачок (є можливість при такому монтажі оперативно змінювати лише всю оснастку, але оснастка получається акуратнішою)
- чи є необхідним в цій оснастці ще наявність вертлюжка.
І перший і другий варіант в принципі є нормальним і всі через це проходять. Є ще один варіант, коли гачок заводять у шарнірне кільце, тоді однак доводиться змінювати усю приманку. Щодо вертлюжка - у даному випадку точно не використовую і не бачу особливої доцільності.
Аватар користувача

Trans
Товстолоб
Повідомлень: 213
З нами з: 05 жовтня 2009 13:54
Справжнє ім'я: Олександр
Звідки: Рівне, Луцьк

Re: Питання-відповіді

Повідомлення Trans »

Хотілося б почути думку досвідчених спінінгістів про ціленаправлену ловлю щуки на мікроджиг.
Моделюю ситуацію: є водойма де є окунь і де є багато щуки. Яким чином ловити саме щуку на такій водоймі на мікроджиг?
Бажання зловити щуку заставляло мене змінювати місце (по принципу- раз клює окунь. значить щуки там немає). Другий варіант - ставити більші твістери чи віброхвости, таким чином спокусити більшу рибину.
При обох варінтах спроб, я відходив від кльову окуня, але і щуки не ловив.
Хочу почути Ваші роздуми по цьому питанню.
Аватар користувача

Gennady
Верховодка
Повідомлень: 26
З нами з: 27 березня 2009 17:30
Звідки: м. Луцьк

Re: Питання-відповіді

Повідомлення Gennady »

Trans писав:Бажання зловити щуку заставляло мене змінювати місце (по принципу- раз клює окунь. значить щуки там немає). Другий варіант - ставити більші твістери чи віброхвости, таким чином спокусити більшу рибину.
З мого досвіду якщо клює окунь, то і щука буде. Неодноразово при ловлі окуні зі щукою клювали по черзі один за одним на тому самому місці (не змінюючи приманку). На рахунок величини приманки, також буває по різному. В один день з одного місця на великого віброхвоста щучку на 250 гр, а за ним на 1,5 дюймовий твістерок щуку на кілограм. Отаке...
Відповісти

Повернутись до “Спорядження”