СпорядженняПовідки, матеріали та іхні конструкції.

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій

Re: Повідки, матеріали та іхні конструкції.

Повідомлення sentkroy »

Вітус писав:Питання до Sentcroy та до усіх, хто користує такі повідки: які довжини повідків доцільніше робити?
Все правильно робиш, тобто довжину яку ти вказав у своїй відповіді, сам такі довжини використовую. А Вітя Шанюкевич дуже правильно написав
shanik писав:ІМХО, на ці питання в конкртному місці, в конкретний час і з конкретною приманкою відповідь дає лише риба - клює і не ріже -значить все зроблено правильно.

Довжина повідка думаю залежить від снасті яку використовую, потужніша снасть чи лайтова. Приманки також вимагають спеціальний підхід до вибору довжини повідка, особливо якщо приманки L-го чи UL-го розміру. Є приманки які не підходять для того щоб іх вішати на повідки, тобто міняється їхня гра, чи зовсім пропадає. В наш час є інший матеріал який вируча від поганого настрою риби на кльов, це флюрокарбон. Досвіду ловлі на нього в мене не багато, але з того що є я ним дуже задоволений. Також є той факт коли використовуєш дорогі приманки для ловлі окуня, головня, чи жереха і знаючи що на водоймі присутня щука хоч не хоч, а рука сама тягнеться поставити повідок із металолому. Проте це право кожного ставити чи ні, хочете мати більше покльвок ставте меньшу довжину повідка, відмовляйтесь від фурнітури, чи від повідка взагалі.
P.S. у вас в руках чарівна палка, тобто спін. За допомогою якого можна творити дива, завдання риболова полягає в тому, щоб дати приманці якомога більш привабливої ігри. Риба клює не на поводок а на приманку...
Тема для експерементів (сам буду рухатись в цьому напрямку). ;) ;) ;)
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

Вітус
Вугор
Справжнє ім'я: Віталій

Повідомлення Вітус »

Цікаво, що розмірковуючи та спілкуючись на тему застосування повідків, усвідомлюється наявність знову природнього протиріччя (!?) у їх застосуванні. Наприклад: флюорокарбон-прекрасний матеріал, але, не для щучих зубів, а інші дротові матеріали прекрасно захищають на щучій рибалці, але є видимими рибою, а, отже,- також не є досконалими.
У першому випадку є ризик залишитись без приманки (за наявності щуки), у іншому-без зайвого "хвоста" (чи без "хвоста" взагалі). І це за умови, що риба у водоймі є, вона активна, а спінінгіст усе робить вірно в плані проводки.
Разом з тим, підводячи риску під написаним все ж скажу ствердно і однозначно- в арсеналі спінінгіста поводок з дроту повинен б у т и!

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)

Повідомлення B.B.B. »

Вітус писав: в арсеналі спінінгіста поводок з дроту повинен б у т и!
- цілком слушно. І що цікаво, це актуально тоді, коли є ймовірність улову великого хижака (зокрема як на відомому ставу с. Шепель) є високою. І другий момент - це пора активності хижака - осінь. Саме на цю пору використання поводка із дроту є цілком доречним. Зокрема, лідер на змаганнях "Передзимовий річковий спінінг -2" у всіх трьох етапах використовував згадану скрутку (без застібок та вертлюгів). І третій момент - використання дорогих приманок.
Флюр, як повідок, що дає гарантію 50/50 (іноді і більше, в залежності віж товщини флюра) - не панацея, але також повинен бути. Це актуально тоді, коли ловимо весною, влітку, на змаганнях, при низькій активності хижака в умовах, серед завалів, каменів, ракушняка тощо. Знаю, що і по сьогодні використовують флюр і на річках і на ставках. У більшості випадках флюр ще використовують у тих місцях, де існує ймовірність появи щуки, хоч при цьому цілеспрямовано ловлять окуня, головня, жереха. Відповідно і розміри флюра від умов ловлі від 0,12мм до 0,6мм і вище.

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

Повертаючись до теми скрутки дроту при виготовленні повідка хочу внести деякі рекомендації. На представленому фото зліва повідок з струни. Загин струни перед тим, як скрутити я роблю кругом круглого стержня діаметром біля 2 мм (круглогубцями тощо), тим самим формуючи майбутню петельку. Далі відгинаю сформовану петельку таким чином, щоб після скрутки сама петелька була круглою, а тіло повідка було наче віссю симетрії самої петельки. Щось на манер крулої петельки, як на обертових блешнях. Це не просто "понти" чи бажання зайвої акуратності (хоча приємно самому зробити щось ювелірне), адже саме наявність радіусу у петлі тормозить її затягування, та й зусилля на затягнення самої петлі потрібно прикласти більше, що є позитивом (!).. Отже, дана скрутка з круглою петелькою страхує від затягнення її при зацепах чи інших силових навантаженнях трохи більше, ніж просто система "загнув-скрутив".
На другому повідку показана система скрутки для пластичних і гнучких дротів (ніхромка). Звичайна одиночна петелька тут при незначному зусиллі одразу злізе і затягнеться. Отже, не відмовлятися ж від використання прекрасного тонкого ніхромрвого дроту. У цьому разі я використовую подвійне оплетення. Не насмілюсь сказати, що я його винайшов, але ніде у форумах і в пресі не бачив, просто саме прийшло в голову під час довгих роздумів, як використати тонкий і пластичний дріт (ІМХО). Так от, щоб зробити вказане плетення, спочатку починаємо зав'язувати звичайний вузол на дроті (звичайно, не докінця) поки не утвориться петелька діаметром 2,5-5 мм (за вподобою). Потім коротший кінць дроту продіваємо в сформовану петельку , тим самим оплітаючи петельку і т.д. Для роботи необхідні будуть щипці (круглогубці тощо), оскільки зусилля по протягуванню дроту через петельку є значними. Оплівши петельку до кінця робимо звичайну скрутку з тілом повідка. Зайвий кінець дроту відрізаємо.

Автор цієї теми
sentkroy
Вугор
Справжнє ім'я: Сергій

Повідомлення sentkroy »

Вітус писав:дріт-польовка (телефоністи знають), ніхромовий дріт
Народ підкажіть де в нас можна найти цей чудо дріт. :?: :?: :?: Бачив повідки з польовки у В.В.В, файна штука. Треба і собі щось новеньке спробувати.
АРФАГРАФИЯ - ето как канг-фу. Настаящщии мастира ею биз надабнасти ни пользуюцца!
Зображення

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Справжнє ім'я: Віктор

Повідомлення shanik »

sentkroy писав: Народ підкажіть де в нас можна найти цей чудо дріт. :?: :?: :?:
+1

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

sentkroy писав:Народ підкажіть де в нас можна найти цей чудо дріт. :?:
щодо польовки, то десь роки 2 назад купив на старому базарі за 2 грн цілий жмут (можу ділитись, пишіть), теж саме і з ніхромкою. З приходом всього китайського і зникненням булої промисловості, все важче знаходити щось вироблене нашими підприємствами, в т.ч. і ніхромовий дріт (особливо тонких діаметрів). Можна ще напитати на ринку спіраль для утюгів старих (теж раритет), там діаметр десь 0,2-0,3 мм. Це той самий ніхром. Одним словом, треба напитувати базарників, хто торгує залізяччям, або шукати зв'язки на приладобудівному чи ел.апаратному заводі.
Востаннє редагувалось 19 листопада 2009 11:37 користувачем Вітус, всього редагувалось 2 разів.

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

sentkroy писав:Народ підкажіть де в нас можна найти цей чудо дріт. :?: :?: :?:
ще у торгових місцях, де продають всякого роду шнурки-верьовки, продається тросик в прозорій ізоляції діаметром 1,5-4 мм (його призначення я не з'ясував, а продавець сказала, що це для розвішування білизни). Хай там як, але видаливши ізоляцію і розплівши сам тросик, отримаємо штук 10 жил тонкого пружного дроту, який з успіхои підходить для плетіння повідків. На крайняк, можна використовувати дріт, на який ставляться пломби (при пломбуванні лічильників води тощо). Його недолік у тому, що переламується він за меншу кількість циклів згинання, ніж ніхромка, але враховуючи те, що повідок буде гнутись з меншою інтенсивністю ніж ми його тестуємо-піде..

Вітус
Вугор

Повідомлення Вітус »

Додаю інфу: сьогодні на Варшавці, в районі критого продуктового ринку (сторона від вул. К.-Карого, контейнер місце №1874) бачив спіралі для ТЕНів (чи утюгів) з ніхромки товщиною 0,2-0,3 мм. На повідки (ІМХО) варіант нормальний.

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)

Повідомлення B.B.B. »

Вітус писав:Додаю інфу: сьогодні на Варшавці, в районі критого продуктового ринку (сторона від вул. К.-Карого, контейнер місце №1874) бачив спіралі для ТЕНів (чи утюгів) з ніхромки товщиною 0,2-0,3 мм. На повідки (ІМХО) варіант нормальний.
- подяка
Відповісти

Повернутись до “Спорядження”