СпорядженняМодернізація ролика безінерційної котушки!

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Відповісти
Аватар користувача

Автор цієї теми
Ukrainec
Мальок
Повідомлень: 7
З нами з: 10 квітня 2009 00:00
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Ukrainec »

Всім рибалкам відома проблема: перетирання волосінню чи шнурорм вкладального ролика безінерційної котушки? Поява в роликовому вузлі шуму, а також разом з цим на ролику починає чітко виднітися канавка, яка призводить до швидкого зношення тих самих шнурів і лєсок.
Пропоную вам власну, втілену в життя ідею по модернізації даного вузла, проведену ще в далекому 1999р. Ролик який пережив 2 спінінгові котушки і зберіг життя не одній лесці! Наразі перейшов жити до 3-ї, однієї з теперішніх моїх котушок, а також аналогічним способом було вдосконалено придбану в 2008р RYOBI AMAZON 2000: див ескіз нижче

Суть переробки: передати осьові навантаження ролика на підшипник, що дасть змогу позбутися терття торця ролика об бокову шайбу кронштейна скоби, яке є причиною його приторможування при занадто високих чи мінімальних навантаженнях на ролик при виважуванні риби, проводці легких джигів. Також під час цього процесу відбувається перетирання та швидке зношення шнура/лески.

1) на токарному верстаті виготовляється ролик (бронзи/латуні) з упорним буртиком в 0,1-0,2мм по внупрішньому діаметру, для обмеженої фіксації у ньому підшипника; також максимально точно досягається центрування паза-канавки по середині підшипника, що дасть змогу максимально перевести навантаження з осьвого на радіальне, яке в свою чергу менш руйнівне для і того делікатного підшипника. 2) В більшості моделей котушок може знадобитися спеціальна шаба(и) за допомогою якої досягається зазор 0,2-0,3мм між роликом і боковою шайбою кронштейна скоби.

За всі роки мого спостереження вдалося вдалося досягнути збільшення в декілька разів ресурсу лески, і навіть після сезону "агресивної" спінінгової ловлі леска не втрачала своїх влативостей, що раніше я змінював 2 лески за сезон, то тепер 1 на 1-1,5р. Зараз, з весни перейшов на шнур, 18 рибалок, а шнур ще як новий! Помітив, що тепер найбільшого зношення він зазнає в 30см зоні від повідка: треться об "тюльпан" при закиданні. Тепер треба з цим щось дуати!

А, так, змазую все це сумішшю змазки "Хадо відновлююччя" і силіконової оливи. Ні шуму, ні потрапляння вологи, на рибалок 5-10 вистачає! Міняю змазку в основному у зв"язку з моральним її зношенням!
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Вітус »

Замовлення приймаються?
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення DRAKULKA »

Ну так эти ролики и так на подшипниках.
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Вітус »

DRAKULKA писав:Ну так эти ролики и так на подшипниках.
Фишка вот в чем: (насколько я понял). Канавка, в которой лежит леска имеет радиус. Нагрузка лески на ролик при этом распределяется (если мысленно представить эпюру распределения сил давления на ролик со стороны лески) с вертикальной на вертикальную и горизонтальную (осевую) составляющую), где частично силу нагрузки берут на себя внутренний ободок подшипника с торца (на чертеже с правой стороны-упор шайбы в торец подшипника) и, также с торца другой стороны подшипника (на чертеже слева), где уже торец внешнего обода подшипника упирается в проточенную канавку. Мудро... Сложно... (проблема найти хорошего слесаря, который взялся бы за это дело...
А вот фирмачам - изготовителям катух это не выгодно (не думаю, что япошки не в теме...) Просто...производителю не выгодно выпускать вечные вещи! Вот и вся философия.
А Ukrainec-Респект! Берись за дело! Люди с заказами подтянутся!
Аватар користувача

Автор цієї теми
Ukrainec
Мальок
Повідомлень: 7
З нами з: 10 квітня 2009 00:00
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Ukrainec »

Япошки скоріш за все в курсі!
Фішка в тому буртику (обведений червоним) і що ролик більше в нівщо не треться! Лише обертається на підшипнику!

Точність виготовлення ролика при даній модернізації, як ви і помітили має бути буже високою, бо треба вгадати з посадкою під підшипник, і не тільки...

Так як працюю інженером на підприємстві і маю можливість для виготовлення даного ролика, тому в принципі зміг би комусь допомогти. :)

В моїй теперішній Ryobі Аmazon шайба була не потрібна, там бокова упорна шайба вже виконана з виступом, а от в котушках "не Ryobі" прийдеться пальчики трішки зтерти щоб її виготовити.

Доречі на 12 літньому ролику й досі нема канавки!
Востаннє редагувалось 28 червня 2011 11:29 користувачем Ukrainec, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Ukrainec
Мальок
Повідомлень: 7
З нами з: 10 квітня 2009 00:00
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Ukrainec »

Вітус писав:Замовлення приймаються?
В принципі так. Яка котушка?
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Вітус »

Для початку Viva Comet 2000. Ролік вже виточувався під неї, але зробили завузький трохи, і леска попадає між ним і кроншт. скоби. Часом на рибалці доймає...
Аватар користувача

Автор цієї теми
Ukrainec
Мальок
Повідомлень: 7
З нами з: 10 квітня 2009 00:00
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Модернізація ролика безінерційної котушки!

Повідомлення Ukrainec »

Відписав в приват
Відповісти

Повернутись до “Спорядження”