Охорона рибних ресурсів та навколишнього середовищаОбмеження вилову риби

Модератори: BOBR, President

Аватар користувача

Автор цієї теми
DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Обмеження вилову риби

Повідомлення DRAKULKA »

В даній темі будемо оновлювати сезонні та інші заборони лову риби. Нагадування, запитання та обговорення.
Розпочнемо з нерестової заборони 2014.

Встановлено заборону промислового та любительського рибальства, організацію змагань з рибальства, добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання раків під час линьки і виношування ікри у такі строки:
- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;
- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;
- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
В нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
У всіх озерах Шацького національного природного парку нерестовий період триватиме з 20 березня по 10 червня.


Як правило основну частину нерестовищ на водних об'єктах області складають зарослі вищою водною рослинністю мілководні ділянки водойм та заплавні луки з минулорічною рослинністю, м’якими поверхневими водами, що добре прогріваються. Тут відбувається інтенсивний процес самоочищення та відтворення природного живого корму. Пересування будь-яких плавзасобів в місцях нерестовищ забороняється, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах області.
На вищезгадані нерестовища виходять на нерест в основному фітофільні риби, такі як лящ, плоскирка, в’язь, головень, плітка, короп (сазан), карась, лин та інші види, інколи щука.
Під час нерестового періоду найбільші збитки аборигенній іхтіофауні спричиняють неконтрольовані гідротехнічні роботи, особливо пониження рівня води, внаслідок чого виметані статеві продукти пересихають. Личинки, що виклюнулись і не скотились в основне русло залишаються у відокремлених водоймах, які також пересихають. Окрім гідротехнічних робіт негативно впливають викиди неочищених стічних вод, так-як незначна зміна рН середовища спричиняє загибель ікри. Також браконьєрський вилов нерестуючої риби сітними знарядями лову, електрострумом, вибухівкою знищує не тільки плідників і молодь, а й підриває кормову базу водойми.


Для підвищення рибопродуктивності природних водойм області, Волиньрибоохорона просить кожного громадянина свідомо прийняти участь по збереженню рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок в органи рибоохорони по телефону (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою та ін. забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 грн., для посадових осіб 510 – 850 грн.) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 грн., або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 грн., щука – 340 грн., судак - 510 грн., лящ – 170 грн. та ін.).
Аватар користувача

fox1
Сазан
Повідомлень: 190
З нами з: 30 травня 2012 18:12
Справжнє ім'я: Володимир
Звідки: Луцьк

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення fox1 »

Я б добавив,за електроудочку-"електричний стілець".
Аватар користувача

vass-uk
Лин
Повідомлень: 116
З нами з: 14 листопада 2012 11:27
Справжнє ім'я: Васьок

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення vass-uk »

Моя думка така-поки не буде змінено керівництво рибохорони і деякі службовці,не буде змінено законодавство по охороні водних ресурсів,то ми не побачимо дотримання правил ловлі риби і в нерестовий період.Не буду пояснювати чому саме так думаю,можливо це зроблю пізніше.
Аватар користувача

chinta
Судак
Повідомлень: 280
З нами з: 03 березня 2011 16:58
Звідки: ровно

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення chinta »

vass-uk писав:Моя думка така-поки не буде змінено керівництво рибохорони і деякі службовці,не буде змінено законодавство по охороні водних ресурсів,то ми не побачимо дотримання правил ловлі риби і в нерестовий період.Не буду пояснювати чому саме так думаю,можливо це зроблю пізніше.
Хватит ждать " доброго царя " , который будет раздавать деньги и делать только хорошие дела. Мысли такого рода - это утопия и губительны для общества.
Пора понять , что только мы все вместе , т.е. те которым все это необходимо , сможем изменить ситуацию. Необходимо создавать
общественные организации , группы , общества и " засучив рукава " созидать , оберегать , контролировать , заставлять , требовать , разъяснять и конечно поддерживать материально.
Нахожусь в прекрасном возрасте: дурь уже выветрилась, до маразма еще далеко!
Аватар користувача

vass-uk
Лин
Повідомлень: 116
З нами з: 14 листопада 2012 11:27
Справжнє ім'я: Васьок

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення vass-uk »

Нa рaхунок спілок згідний,але по перше-на скільки я знаю при рибохоронцю району може бути декілька громадських(офіційних) дружинників,які не мають ні яких повноважень.А по друге-я вступлю в спілку і багато хто вступить,питання хто організує законодавчо цю спілку,пропише статут(адже він потрібен щоб хоч якісь мати повноваження по затримці браків).З повагою.
Аватар користувача

chinta
Судак
Повідомлень: 280
З нами з: 03 березня 2011 16:58
Звідки: ровно

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення chinta »

Для создания подобных объединений , необходима инициативная группа. Люди , которые без оплаты и в личное время , заботятся о природе нашего красивого края (самолично убирают мусор , борются с браконьерами , банально делают замечания нарушителям и т.п. ) , со временем хотят более существенных перемен и поэтому объединяются. Группа инициирует от власти создание общественной организации. Общественная организация сотрудничает , контролирует и поддерживает органы власти в области своей сферы влияния.
К сожалению у нас нет инициативных людей , мы готовы всю жизнь ждать " у моря погоды ".
Мы должны сами изменять мир , а во главе должен стоять не лидер ( вождь , царь ) , а профессиональный координатор ( менеджер ). Так живет вся Европа.
Нахожусь в прекрасном возрасте: дурь уже выветрилась, до маразма еще далеко!
Аватар користувача

Автор цієї теми
DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення DRAKULKA »

ВОДНЕ ГОСПОДАРСТВО ВОЛИНІ

947 ставків
268 озер
137 річок
9 водосховищ
360 кілометрів дамб
18 тисяч кілометрів каналів
Аватар користувача

Автор цієї теми
DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення DRAKULKA »

Зображення

Нерестова заборона 2015!

У відповідності до природоохоронного законодавства у 2015 р. встановлено заборону промислового та любительського рибальства, організацію змагань з рибальства, добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання і виношування ікри у такі строки:

- з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

- з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах;

- з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.

У нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

У всіх озерах Шацького національного природного парку нерестовий період триватиме з 20 березня по 10 червня.

За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою та ін. забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 грн., для посадових осіб 510 – 850 грн.) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 грн., або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 грн., щука – 340 грн., судак - 510 грн., лящ – 170 грн. та ін.).
Аватар користувача

Автор цієї теми
DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення DRAKULKA »

Зимувальні ями

Нагадую, що з 1 листопада і до льодосходу забороняється любительська та спортивна риболовля на місцях зимівлі риби. А на водоймах Шацького національного парку - до закінчення нерестової заборони. Навіть на одну вудку та з одним гачком. Незаконне рибальство на зимувальних ямах тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Повний перелік зимувальних ям.
Аватар користувача

vadik2121
Щука
Повідомлень: 301
З нами з: 21 березня 2010 22:35
Справжнє ім'я: Вадим
Звідки: Луцьк

Re: Обмеження вилову риби

Повідомлення vadik2121 »

А хтось реально переглядав те що писав!
Напр "Акваторія с.Липа,Горохівського району "Хрінниківська"",
Це певно мається на увазі яма біля ферми,якої вже сто років нема?Більше там особливих ям нема...
Підписують укази не знаючи ,що на справді і де робиться.
З повагою!
Відповісти

Повернутись до “Охорона рибних ресурсів та навколишнього середовища”