Охорона рибних ресурсів та навколишнього середовищаБережіть пророду

Модератори: BOBR, President

Аватар користувача

Автор цієї теми
allladinlibra
Судак
Повідомлень: 264
З нами з: 01 серпня 2012 19:27
Справжнє ім'я: Саша

Бережіть пророду

Повідомлення allladinlibra »

DRAKULKA писав:У меня вчера была поимка трофейного екземпляра полиэтиленового пакета.
...И конечно же, полиэтиленовые пакеты. Только теперь они вызывают не восхищение, а отвращение. От них гибнут даже киты в океане. Принимают за медуз, глотают и задыхаются.

Давно наболіло, а тут якось виникла ідея про яку трохи далі.

Пропоную всім свідомим форумчанам, приєднатись і підтримати мою ідею. Перевірити нас звичайно ніхто не зможе, тому виконання мусимо покласти на свою совість. Якщо ми хочемо щоб наші діти і внуки побачили всю красу рідної НЕНЬКИ-ЗЕМЛІ потрібно діяти вже сьогодні

Ось, що я пропоную.
Відмовитись від використання поліетилену. Як? Дуже просто! Всі беруть на риболовлю бутерброди,а куди ми їх кладемо? Правильно в "целофанові" пакетики. "Далой" пакетики, "даеш" пергаментний папір і таке інше, що швидко розкладається. Це звичайно трохи дорожче,але того варте.
Всі ми робимо покупки у супермаркетах, а те, що купили знову ж таки кладемо в поліетиленові пакети. Особисто я вже років два, для покупок, користуюсь невеличким рюкзаком, який в неробочому стані складається у маленький гаманець і поміщається в кишені. Пропоную всім переходити на подібні речі.
Так нас мало, а свідомих ще менше, але навіть, якщо нас таких назбирається чоловік 30-50,хоч одного кита ми врятуємо. А з часом нас ще підтримає чоловік 50. Ось так по троху позбавимо наших дітей-внуків від поліетилену та іншого "добра цивілізації"
А в цій темі пропоную обговорювати де ще ми можемо відмовитись від використання шкідливих матеріалів.
Давайте разом збережемо природу!!!
Аватар користувача

activ
Уклійка
Повідомлень: 22
З нами з: 13 квітня 2010 13:28

Re: Бережіть пророду

Повідомлення activ »

allladinlibra писав:...Давайте разом збережемо природу!!!
...В Україні можуть заборонити виробництво і використання поліетиленових пакетів через їх шкідливість для здоров'я людей та довкілля. Відповідний законопроект розміщений на сайті міністерства регіонального розвитку.
"В Україні забороняється виробництво, використання, ввезення та оплатне чи безоплатне розповсюдження на її території… полімерних пакунків (крім полімерних пакунків, що розкладаються), об’єм яких є меншим за двадцять літрів, з товщиною плівки менше 0,025 міліметра", - йдеться в проекті закону.
У пояснювальній записці до документа сказано, що, розкладаючись, полімерні матеріали виділяють токсичні речовини, які потрапляють у ґрунт і воду, а спалювання таких матеріалів викидає в атмосферу канцерогени.
"Проте зашкодити поліетилен може не лише як сміття, але і за прямим призначенням - у разі порушення технологій виготовлення. Полімер починає руйнуватися при перегріві та починають виділятися різні речовини, які шкодять здоров’ю людини", - йдеться в пояснювальній записці.
За даними міністерства, використання полімерних пакунків уже обмежили США (в деяких штатах), Канада, ряд країн ЄС, Китай, Тайвань, Індія, Сінгапур та інші країни.
Скоріш би даний законопроект запрацював...
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бережіть пророду

Повідомлення DRAKULKA »

Зображення
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бережіть пророду

Повідомлення DRAKULKA »

Зображення
Аватар користувача

Автор цієї теми
allladinlibra
Судак
Повідомлень: 264
З нами з: 01 серпня 2012 19:27
Справжнє ім'я: Саша

Re: Бережіть пророду

Повідомлення allladinlibra »

У парку ім. Лесі Українки, що у Луцьку білки виходять до людей і просять їжу.
Цього року зима видалась не звичайно довгою. Сніг випав у перших числах грудня і лежить до сьогодні. Тварини звичайно зробили запас їжі, але осінню зрізали старі і хворі дерева і багато заготовленого на зиму пропало. До того ж снігу ще досить багато, а білки не пристосовані шукати їжу під такою товщею снігового покриву.
Спостерігаючи за цим я зрозумів, що людина, все таки, вінець творіння природи. Раз тварини у відчаї ідуть до більш розвинутих створінь просити їжу, і не рідко потрапляють у зуби до собак яких тут вигулюють.
Природа створила нас не такими фізично сильними і витривалими, як тварини, але наділила нас неабияким розумом. І мені дуже прикро, що люди свій потенціал витрачають не на допомогу братам меншим, а на їх знищення.
За тисячоліття існування людської раси ми навчилися будувати дороги у непрохідних місцевостях, створювати штучний клімат у будинках, літати у космос, і плавати під водою. Але разом з набуттям цих умінь ми втратили сакральний зв'язок з матінкою природою. Той який був у первісних людей. Ми не розуміємо природні явища, не вміємо її читати і відчувати.
Тому і збільшилась у останні роки кількість глобальних природних катаклізмів. Земля попереджає, що ми вінець природи, але є стихії нам не підвладні. Земля, повітря, вогонь, вода...
Аватар користувача

Sem
Сазан
Повідомлень: 193
З нами з: 29 травня 2010 21:33
Звідки: Володимир-Волинський

Re: Бережіть пророду

Повідомлення Sem »


Грехи других судить Вы так усердно рветесь, начните со своих и до чужих не доберетесь
(Уильям Шекспир)
Аватар користувача

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 3351
З нами з: 13 лютого 2009 22:55
Справжнє ім'я: Віталій

Re: Бережіть пророду

Повідомлення B.B.B. »

Стосується кожного...
http://fishing.kiev.ua/vb3/showpost.php ... tcount=964
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бережіть пророду

Повідомлення DRAKULKA »

У Ковельській Турії знову плаває мертва риба

Ті, хто постійно ходить купатися на міський пляж, твердять, що загибла риба з’явилася тут ще кілька днів тому. Повно її на водоймі й нині. Оскільки річка дуже заросла водоростями, то мертва риба в тих місцях збилася до купи і під розпеченим сонцем поступово розкладається, створюючи неприємний запах навкруги. Досвідчені рибалки визначили, що річкою як не дивно розкидані лише підлящики, іншого виду риби вони не помітили.
В місцях масової загибелі риби побували фахівці Ковельського міськрайонного управління державної санітарно-епідеміологічної служби, державної екологічної інспекції у Волинській області та Ковельської рибоохоронної дільниці. Зокрема, в районі міського пляжу лаборанти СЕС взяли проби річкової води.
На думку державного еколога Володимира Романовського, риба в Турії просто задихнулася від нестачі кисню. Він констатує, що рівень води у річці за час спекотних тижнів суттєво впав, а температура води значно підвищилася, в результаті стали гнити водорості, що суттєво вплинуло на обмаль кисню для риби. Ці висновки еколога підтвердили в СЕС. Згідно їхніх лабораторних досліджень з’ясувалося, що вода в Турії не відповідає гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками. Наразі індекс ЛКП вже становить 24000 при нормі 10000.

Зображення
Аватар користувача

DRAKULKA
Адміністратор
Повідомлень: 1832
З нами з: 18 лютого 2009 10:18
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк
Контактна інформація:

Re: Бережіть пророду

Повідомлення DRAKULKA »

Ковельське водосховище знову зарибнили. Популяцію риб на водосховищі поповнили рослиноїдні види риб: білий товстолоб та білий амур. Зарибок був підібраний таким чином, щоб його розмірно-віковий склад був стійкий до хижаків, якими у водосховищі, в основному, є окуні. Середня штучна маса білого амура становила 320 грамів, білого товстолоба – 210 грамів.
Під час заходів з відтворення водних біоресурсів 31.10.2014 р. у Ковельське водосховище випустили 1062,5 кілограма дволіток рослиноїдних видів риб: 650 кілограмів білого товстолоба та 412,5 кілограма білого амура.
Вселення комплексу рослиноїдних видів риб не створить конкурентних відносин об’єктів зариблення та аборигенних видів, оскільки спектри їх живлення суттєво відрізняються.
Білим амуром зариблюють для пригнічення розвитку зайвої вищої водної рослинності, а білий товстолоб відмінно виконує функції фільтратора води. Комплекс рослиноїдних видів риб забезпечить проведення біологічної меліорації водосховища, зменшить відсоток заростання вищою водною рослинністю, покращить екологічний стан та підвищить його рибопродуктивність.
Звертаємось до рибалок з проханням відпускати назад у водосховище впіймані екземпляри зариблених видів, оскільки вони в умовах Полісся не можуть відтворюватись природним шляхом.
Аватар користувача

Автор цієї теми
allladinlibra
Судак
Повідомлень: 264
З нами з: 01 серпня 2012 19:27
Справжнє ім'я: Саша

Re: Бережіть пророду

Повідомлення allladinlibra »

Екологічна катастрофа загрожує селу Гірка Полонка Луцького району й навколишнім населеним пунктам через забруднення річки Чорногузки...
http://www.volynnews.com/news/society/v ... nebezpeku/
Відповісти

Повернутись до “Охорона рибних ресурсів та навколишнього середовища”