ЗвітиШацькі озера

Модератор: Sergey@F

Аватар користувача

Діма
Керівник напрямку Фідер
Повідомлень: 496
З нами з: 15 жовтня 2009 17:59

Re: Шацькі озера

Повідомлення Діма »

Цілих 4 дні вихідних! Завчасно вирішив по максимуму активно їх провести, а де ж це зробити як не на Шацьких озерах? У четвер зранку з усім сімейством виїхали на Гряду. Ввечері зателефонував до місцевих друзів, з тим, щоб поцікавитися обстановкою на озерах в плані кльову. В пятницю зранку вирішено спробувати щостя на озері Луки. Був там вперше. Доїзду до самого озеру не має, слід близько 1 км йти пішки через болото. Чоботи декілька разів залишалися в багнюці. Однак саме озеро того варте. Прибувши на місце я з подивом відмітив значну кількість місцевих рибаків з поплавковими вудками, що розташувалися вздовж берега. За хв 30 знайшли частину берега придатну для зупинки й лову. В мого товариша арсенал із 3 поплавцевих вудок, із саморобними поплавками з очерету, основною жилкою десь в районі 0,35 та поводком з нитки. Розмір гачка також вражав, на ньому запросто розмістилося шт.12 зерен кукурудзи кормового й зовсім не салатного розміру. У мене в арсеналі 2 махалки 5 та 4 метри. Цього разу навмисно не брав із собою вудок з катушками й фідерів, дуже хотілося половити легкими й маневреними снастями (про всяк випадок навіть взяв із собою комбінезон, на випадок якщо прийдеться ловити стоячі у воді).
Отже, озеро Луки. В одній частині доступу й можливостей лову майже не має із-за невеликої глибини й рослинності. Там де розташувалися ми, одразу вздовж берега проходив рів, чисто й відносно глибико від 1.5 до 3 метрів. Ширина рову близько 4 метрів, за яким починається водна рослинність. Вирішую ловити на ближній і дальній бровках. В арсеналі червяк, опариш, насадочний пелетс, кукурудза. Прикормка трапер карп, лящ, основа фішка, місцевий грунт. Закорм шарами. Перша й швидка покльовка на опариш, підсікаю, і перша густерка, за нею пулємьоти плотви, верховодки й густери і все це мікрушного розміру. Весь риб відразу відпускався, оскільки для себе вирішив, якщо й візьму рибу то виключно карася нормального розміру, ну тіпа добитчік, на підножних кормах. Збивши оскому зрозумів, що слід відсікати цю ненаситну ораву. Наживляю червяком та кукурудзою. Зерно мовчить, а на червяка згодом заробляю класичну покльовку, поплавок здригнувся, нахилився й поплив - підсікаю, є карасій. Виважуючи його з дальньої бровки, без зайвої скромності для сусідів дав йому полопотіти по воді призвівши до деякого пожвавлення в рибацьких колах. Народ почав активно перезакидатися закормлюватися кашами й горохом. Десь за 4 години мені вдалося зловити штук 6 карасів з ладошку. У мого друга нуль, він пояснив що чекав на карпа. Ну-ну.
Приїхавши на базу поснідав, скупався, годину поспав, а потім приєднався до свого сімейства активно нічого не робити, безцільно ходити, лежати, їсти пончики з чорницею й домашнім молоком, купатися. Ввечері багаття, шашлик вечірні посиденьки, кава на вулиці, прогулянка до пляжу. Телефоную другу. Куди їдемо завтра? На Перемут? Давай! О 4 ранку ми прямуємо до озера Перемут, нас перепиняють люди в камуфляжі які сиділи в „Ниві” із сонними обличчями оглянули наші снасті, запитали чи щось ловиться? Друг Петруччо (Петя) потім сказав що це „душмани” і повідомив що вони реалізовують талончики на вилов риби. Нас правда прийняли за місцевих і пропустили за так. Мда! Я особисто ввечері бачив як на озері Світязь ставлять сітки, де ж ви були хлопці? Чи ви не бачите скільки зранку на базарі продається живої риби в т.ч. вугра не говорячи вже про тараньку й копчену?
Мене чекав сюрприз. Петруччо на березі розібрався до голяка узяв свої пожитки над головою і попрямував через камиш по пояс у воді. Ми йдемо на кладку. Перспектива раннього купання не входила у мої плани, але що поробиш? Бодрячок прийшов одразу! Все що виступало на тілі повтягувалося stesnya: і я зловив пару дрижаків. Прохід через камиши завершився панорамою з кладки-містка, латаття і лілій які лише починали відкриватися сходу сонця.Місток був нівроку. Чотири чоловіки розмістилися б запросто. В арсеналі лову все теж саме. Закорм, і перша риба сомик на червяка. На опариша таж сама історія що й на оз.Луки, а тому його у шари із прикормкою. Пробував ловити навіть на пелетс, на той що на Шеплі клює плотва. Іноземні разносоли місцевій рибі явно не до смаку. Крім того, що Петруччо виловлює першого непоганого карася. На що? На хліб! Мда. Ну, на хліб я ловити не буду, а от в червяка впруся. Основне завдання подати оснастку впритул до камиша, а ще краще попасти між комишинами, тоді карасьову покльовку заробляєш хвилин за 5. Але такі маневри призводили до проблем із зачепами які слід було вирішувати не інакше як плаванням до гачка. Мій друг після кожної такої маніпуляції ухмилявся й повчав мене, що жилка має бути 0,3, а поводок виключно з нитки яка давала змогу полоти латаття. Коли Петруччо побачив мій гачок Овнер № 18 на повідку 0.15, який повністю заховався в червяку реготав як кінь. От гад! nebrit: Треба втерти йому носа. svecha: Беру свою 5-ти метрову махалку, для прицільності закиду дробини грузиків зміщую до поводка. Влучати між комишини вдалося з першого –другого разу. Закорм різаний червяк і земля 4 шара. І за 10 хв. перший карась з повноцінну долоню. trofei: Всього таких і трошки більших я зловив 16 шт. А Петруччо із своїми 3 вудками 1 карася на хліб. Прийшла й моя черга позловтішатися. Друг проявив інтерес до махалки і я подарував йому пару гачків.
Повертатися до Луцька не хотілося геть! Організм явно вимагав продовження але....
Ну нічого, ще два місці літа, і ми з Петруччо відвідаємо одне з Шацьких озер.
Общителен, характер нордический, лоялен к врагам фидера.
Аватар користувача

BOBR
Чемпіон України (короп – 2013/14 ), Володар Кубку України (короп – 2013), Віце-Чемпіон України (короп – 2013/14, особ. залік), II місце КУ (короп - 2014).
Повідомлень: 621
З нами з: 14 лютого 2009 21:19
Справжнє ім'я: Александр

Re: Шацькі озера

Повідомлення BOBR »

Перспектива раннього купання не входила у мої плани, але що поробиш? Бодрячок прийшов одразу!

Помню, помню эти ощущения. Ух блин. Зато какое на этом мостике было вкусное кофе с бутером - передать нельзя.
Аватар користувача

Lyc'kuy_Ruba4ok
Щука
Повідомлень: 324
З нами з: 01 квітня 2011 00:02
Справжнє ім'я: Роман
Звідки: м.Луцьк
Контактна інформація:

Re: Шацькі озера

Повідомлення Lyc'kuy_Ruba4ok »

гарні фото, прекрасна природа! luks:
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈
Якщо є вільний час, то найкраще його буде провести на РИБАЛЦІ...
Аватар користувача

Автор цієї теми
Вадим
В`язь
Повідомлень: 109
З нами з: 11 червня 2010 10:37
Справжнє ім'я: Вадим
Звідки: Луцьк

Re: Шацькі озера

Повідомлення Вадим »

Нарешті є кілька хвилин для написання звіту за вихідні. В продовження звіту Діми luks: "Пригоди форумчан ФРСВО на Шацьких озерах" lol:
Звіт за четвер 28.06.12р. цей вихідний день вирішив зустріти на озері Чорному. З вечора дружина також виявила бажання відвідати цей куточок чарівної дикої природи, хоча була попереджена що дорога до місця риболовлі буде нелегкою. В 4:00 підйом, підїхали до озера і давай добиратися через зарослі болотяної трави та чагарники до води, дружина була " трохи lol: " збентежена дорогою , проте як дійшли до озера і перед нами відкрився чудовий краєвид настрій відразу помінявся. Я приготував прикормку з 2 кг Трапера плотва і 1кг вареної перловки . Розраховував що можливо підійде карась про те цього несталось, в улові була плотва, підлещик, окунь. О 9:00 почали збиратись додому з уловом в 2 кг риби як показало контрольне зважування.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Вадим
В`язь
Повідомлень: 109
З нами з: 11 червня 2010 10:37
Справжнє ім'я: Вадим
Звідки: Луцьк

Re: Шацькі озера

Повідомлення Вадим »

Вдалося відкрити сезон поплавка на Луці - затоці озера Світязь, клювала плотва, краснопівка, верховодка яка відразу поверталась на нерест до рідної стихії, загалом було зловлено десь до півсотні рибин за півтори години.
Відповісти

Повернутись до “Звіти”