Все інше про спінінгову ловлюГолавль. Погружение в тему....

Модератори: sentkroy, B.B.B.

Аватар користувача

Автор цієї теми
Максим Млинів
Щука
Повідомлень: 317
З нами з: 06 січня 2010 20:50

Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення Максим Млинів »

Перше питання, яке може виникнути відкриваючи цю тему, чому саме "Погружение" і в яку таку "тему".
Так от. Пропоную обговорити, таку рибу я головень по новому. Повадки, підходи, методи лову. Я думаю не я один зіткнувся з таким моментом як "перелом прижитих правил" таких як: головень риба дуже полохлива, клює тільки влітку, та багато багато подібних правил. Читаючи в літературі главу про рибу, розумієш що висновки на основі яких даються рекомендації зроблені давно і не достовірні! А саме: самий основний і дієвий метод, описаний в більшості книжок, це лоля на хруща та "падьонку". І тільки в періодичних виданнях зустрічаються, дійсно новітні підходи до лову цієї цікавої риби, спінінгом. І якщо подивитись на сучасний рівень спінінгових оснасток, то поченаєш розуміти що головень стає в першу чергу, об'єктом спінінгіста, а вже потім все інше... Тому я пропоную. Давайте будемо ділитись своїми враженями, поглядами, напрацюваннями, припущеннями... І доходити до якогось бачення і вироблення методики... Головень це дуже цікава риба, а саме цікава в тому що його важко розгадати, але коли розгадав, ловити його легко.......
Если Вы хотите получить то, чего у Вас никогда не было - Вы должны сделать то, чего никогда не делали (М. Шиффер) stesnya:
Аватар користувача

shanik
Керівник напрямку Мормишка, Чемпіон України (мормишка - 2011), Бронзовий призер Кубку України (мормишка - 2012)
Повідомлень: 1531
З нами з: 15 лютого 2009 01:30
Справжнє ім'я: Віктор
Звідки: ФРС ВО м. Луцьк

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення shanik »

Максим, видно, що головень - твоя улюблена рибка, і часу присвятив ти йому, напевно, немало. Буде цікаво, якщо поділишся трохи своїми спостереженнями. Бо моїх спінінгових лобастих рибок, поки що, рахую на одній руці. Та маю бажання в цьому році ситуацію трохи змінити (якщо можливості співпадуть з бажаннями, перший фест вже пропустив). а от що до періодики, не нова, але цікава стаття http://ul-fishing.com/ulf/modules.php?n ... age&pid=10
Аватар користувача

Вітус
Вугор
Повідомлень: 542
З нами з: 10 листопада 2009 13:08
Справжнє ім'я: Віталій
Звідки: Луцьк

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення Вітус »

Коли говорять про особливу обережність голавля під час ловлі, мені завжди згадується один цікавий момент 5-ти річної давності.. Піймав я його лише один раз, але не на зовсім голавлину снасть. Повертаючись пізно ввечері (влітку) з Малева, коли вже було темно, попросив товариша притормозити і став закидати перед деревом (на отанньому перед мостом повороті). Проводка-класична ступінька, відчуття тільки по руці, бо нічого не видно.. Раптом ..удар, підсічка і виважування. Що викинув на берег, навіть не бачив. Присвітив телефоном і здивувався...Голавль... ну, не чекав.. (приманкою було копито 4 на джизі грам 15+ товстий щучий повідок). Зважив-560 грамів. Ось така оказія..
Востаннє редагувалось 18 березня 2013 16:51 користувачем Вітус, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Максим Млинів
Щука
Повідомлень: 317
З нами з: 06 січня 2010 20:50

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення Максим Млинів »

Дійсно головень це моя улюблена риба. Дякую за статтю. Момент покльовки розписаний просто..... потім ще довго ввечері не можеш заснути, згадуючи кожен удар, свічки, блиск рибини під поверхнею....
І ще. Кожна піймана риба, викликає більше запитань ніж відповідей. Кілька прикладів:
1. Явний бій головня, на поверхні, вуруни, риба просто шаленіє... Починаєш ловить - викидав всю коробку перепробував різні проводки - нуль (в кращому випадку тичок). Чому???
2. Листопад місяць (кінець) - зранку вже заморозки, ще день два і стане лід, день холодний, але ще сонячно... Підходиш до річки, відчуття що риби взагалі немає, малька також не видно... Робиш першу проводку, просто так, навіть не задумуючись чому поставив мілководний воблер (до 0.7м). Удар. Ще проводка - Головень. Далі працює правило одна дві рибини, перекурчик 10 - 15 хвилин. І все спочатку... Пояснити логічно такий "жор", в верхніх шарах водної поверхні??? Що там шукати рибі майже взимку, ні малька, ні комах, ні іншої живності...?
В єдине в чому я впевнений, і в що вірю - це в "горизонти". Тобто:- до 1м. -до 2м і -дно. В різні моменти риба може знаходитись в одному з цих горизонтів. Часто відчувши чіткий удар на глибині 0,5-0,7 м. ту ж рибу можна "догнати" на глибині 1м. але не глибше... Чому я вірю в горизонти - головень - риба з пузерем, і переміщуватись вертикально в водоймі дуже важко, перепад тиску не дасть це зробити швидко, максимум що він може - це опуститись на 0.5м. знайти схованку... Звідси і один із стереотипів - що головень побачивши рибалку відходить на глибину і його дістати майже не можливо. І в нас часто бувають такі моменти: відчувши удар головня, робимо ще кілька проводок найчастіше це зміна воблера за кольором та розміром, і дуже рідко по глибині, і покидаємо місце з думкою " Я його налякав, і він відійшов на глибину". А на справді риба стоїть всього навсього на 0.5 метра нижче "горизонту покльовки".... :arrow:
Если Вы хотите получить то, чего у Вас никогда не было - Вы должны сделать то, чего никогда не делали (М. Шиффер) stesnya:
Аватар користувача

<>< Fisher ><>
Марена
Повідомлень: 405
З нами з: 21 грудня 2009 15:37
Звідки: Луцьк

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення <>< Fisher ><> »

Максим Млинів писав: В єдине в чому я впевнений, і в що вірю - це в "горизонти". Тобто:- до 1м. -до 2м і -дно. В різні моменти риба може знаходитись в одному з цих горизонтів. Часто відчувши чіткий удар на глибині 0,5-0,7 м. ту ж рибу можна "догнати" на глибині 1м. але не глибше... Чому я вірю в горизонти - головень - риба з пузерем, і переміщуватись вертикально в водоймі дуже важко, перепад тиску не дасть це зробити швидко, максимум що він може - це опуститись на 0.5м. знайти схованку... Звідси і один із стереотипів - що головень побачивши рибалку відходить на глибину і його дістати майже не можливо. І в нас часто бувають такі моменти: відчувши удар головня, робимо ще кілька проводок найчастіше це зміна воблера за кольором та розміром, і дуже рідко по глибині, і покидаємо місце з думкою " Я його налякав, і він відійшов на глибину". А на справді риба стоїть всього навсього на 0.5 метра нижче "горизонту покльовки".... :arrow:
Погоджуюсь з Максом на всі 100%.
Плюс я ще вірю і на 90% впевнений в те, що активний головень стоїть на самій сильній течії, а пасивний стоїть на відносно спокійних ділянках річки чи навіть у тих місцях де течія практично відсутня. Неодноразово бачив стаю пристойних головнів які грілись біля поверхні води у затишних заливчиках чи під берегом де відсутня течія, і які зовсім не реагували на жодні приманки які я пропонував, і варто було закинути десь рядом на сильну течію як відразу слідував удар.
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>
Аватар користувача

B.B.B.
Керівник спінінгового напрямку. Чемпіон України - 2014 р. (Береговий спінінг)
Повідомлень: 3351
З нами з: 13 лютого 2009 22:55
Справжнє ім'я: Віталій

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення B.B.B. »

<>< Fisher ><> писав:Плюс я ще вірю і на 90% впевнений в те, що активний головень стоїть на самій сильній течії, а пасивний стоїть на відносно спокійних ділянках річки чи навіть у тих місцях де течія практично відсутня. Неодноразово бачив стаю пристойних головнів які грілись біля поверхні води у затишних заливчиках чи під берегом де відсутня течія, і які зовсім не реагували на жодні приманки які я пропонував, і варто було закинути десь рядом на сильну течію як відразу слідував удар.
- не зовсім погоджуюсь. Простий приклад - стояти на самій сильній течії для такої риби, як головень - це досить важко (навіть форель не часто на цій течії стоїть,хоч є куди потужнішою рибою), а тим більше, постійно атакувати у цій же течії. Уявимо собі картину - дуже швидка течія і в цій же течії головень робить атаку. Це надто складно і важко, долати опір води. Куди простіше зробити цю атаку із засідки. Не раз помічав, як приманку атакує той же головень, який з"являється "бог знає звідки". Гадаю, що "полюючий" головень все таки не стоїть на самій сильній течії. Розставлю акценти і відзначу свої міркування вже із свого досвіду. Головень часто атакує на сильній течії не по причині, що він стоїть на сильній течії, а тому, що він атакує із схованки або засади (камінь, дерево, трава, бровка). Цей досвід узяв із ГЕС на Хріниках та Млинів. Там багато каменів, які і слугують схованками. Саме звідти він і атакує. Є й інші місця, де утворюється потужний струмінь - перекати, завали, повалені дерева тощо. Головень стоїть саме у завалах або під ними чи поруч, але далеко не на самій потужній течії... Подальші міркування прождовжу згодом, їду саме на головня!
Аватар користувача

<>< Fisher ><>
Марена
Повідомлень: 405
З нами з: 21 грудня 2009 15:37
Звідки: Луцьк

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення <>< Fisher ><> »

B.B.B. писав:
<>< Fisher ><> писав:Плюс я ще вірю і на 90% впевнений в те, що активний головень стоїть на самій сильній течії, а пасивний стоїть на відносно спокійних ділянках річки чи навіть у тих місцях де течія практично відсутня. Неодноразово бачив стаю пристойних головнів які грілись біля поверхні води у затишних заливчиках чи під берегом де відсутня течія, і які зовсім не реагували на жодні приманки які я пропонував, і варто було закинути десь рядом на сильну течію як відразу слідував удар.
- не зовсім погоджуюсь. Простий приклад - стояти на самій сильній течії для такої риби, як головень - це досить важко (навіть форель не часто на цій течії стоїть,хоч є куди потужнішою рибою), а тим більше, постійно атакувати у цій же течії. Уявимо собі картину - дуже швидка течія і в цій же течії головень робить атаку. Це надто складно і важко, долати опір води. Куди простіше зробити цю атаку із засідки. Не раз помічав, як приманку атакує той же головень, який з"являється "бог знає звідки". Гадаю, що "полюючий" головень все таки не стоїть на самій сильній течії. Розставлю акценти і відзначу свої міркування вже із свого досвіду. Головень часто атакує на сильній течії не по причині, що він стоїть на сильній течії, а тому, що він атакує із схованки або засади (камінь, дерево, трава, бровка). Цей досвід узяв із ГЕС на Хріниках та Млинів. Там багато каменів, які і слугують схованками. Саме звідти він і атакує. Є й інші місця, де утворюється потужний струмінь - перекати, завали, повалені дерева тощо. Головень стоїть саме у завалах або під ними чи поруч, але далеко не на самій потужній течії... Подальші міркування прождовжу згодом, їду саме на головня!
Погоджуюсь з Віталіком. Я просто хотів сказати, що найзліші покльовки траплялись на самій сильній течії. А яким чином помічав головень приманку на течії я ще не зрозумів. Хоча те, що десь поблизості були укриття, де течія могла бути повільнішою я помітив. Ще дуже характерні місця в яких клює головень, це як я їх називаю *переходи*, зона в якій основна потужна течія переходить в більш повільну і де починається густа рослинність яка тягнеться до самого берега.
ІМХО. Покльовок практично немає на повільній течії тому, що головень добре бачить приманку це раз, і тому, що коли він знаходиться у відносно спокійній воді, то він не активний чи не голодний. А на основній течії головень б*є по приманці, тому що голодний, або з цікавості.
У кого ще є думки чи спостереження на рахунок головня прошу ділитися.
<>< Раз сделавшись спиннингистом-не бросай этой охоты до конца дней своих, ибо нет выше наслаждения, как ловля рыбы верченьем ><>
Аватар користувача

Rostislavоvich
Судак
Повідомлень: 278
З нами з: 07 березня 2010 22:41
Звідки: Млинів

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення Rostislavоvich »

Якось сонячного травневого ранку район ГЕС р.Іква пощастило поспостерігати декілька хвилин як атакує головень. Глибина приблизно 1м на 50 см від дна смужка зіллячка довжиною 5 м.шириною 3м. З цього зіллячка вилітає головень (не маленький) і рухається (ривками кидками) з однієї сторони в іншу в перед проти течії та за (тобто 2-3м в сторону 2-3 в іншу)ніби прошиває полоску зіллячка і пропадає з поля зору. Швидкість за яку лобаті робили цей матюк приблизно 1секунда. Після побаченого я згадав відірвані наживки , розігнуті гачки, розповіді товаришів про супер покльовки та втрати приманок на покльовці.
Аватар користувача

Автор цієї теми
Максим Млинів
Щука
Повідомлень: 317
З нами з: 06 січня 2010 20:50

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення Максим Млинів »

<>< Fisher ><> писав: Погоджуюсь з Віталіком. Я просто хотів сказати, що найзліші покльовки траплялись на самій сильній течії. А яким чином помічав головень приманку на течії я ще не зрозумів. Хоча те, що десь поблизості були укриття, де течія могла бути повільнішою я помітив. Ще дуже характерні місця в яких клює головень, це як я їх називаю *переходи*, зона в якій основна потужна течія переходить в більш повільну і де починається густа рослинність яка тягнеться до самого берега.
ІМХО. Покльовок практично немає на повільній течії тому, що головень добре бачить приманку це раз, і тому, що коли він знаходиться у відносно спокійній воді, то він не активний чи не голодний. А на основній течії головень б*є по приманці, тому що голодний, або з цікавості.
У кого ще є думки чи спостереження на рахунок головня прошу ділитися.
Що до атак на "струї". Кожен з нас розуміє що, коли сильний, шквальний вітер, дуже важко робити маневри знаходячись на відкритому просторі... Так само і у воді. Тільки риба не думає, не розглядає, не аналізує. Спрацьовує рефлекс... Щось типу: "відчув ціль", "зафіксував", "атакував". І атака з засідки набагато єфективніша, знаючи що в тебе є сила на потужний ривок, а в жертви немає... І для головня зробити ривок кілька метрів в потужній струї - справа 1-2 секунд.
Один з моментів. Прохід приманки через спокійний (відносно) участок. Вихід на струю. І через кілька секунд удар. Я це називаю "вивести головня в зону покльовки". Тобто риба, помічає " відносну" жертву в зоні своєї стоянки, а атакує в момент коли жертві важко зманеврувати.... Цим можна пояснити також, атаки головня при паузах в проводці.... Але так буває не завжди...
Если Вы хотите получить то, чего у Вас никогда не было - Вы должны сделать то, чего никогда не делали (М. Шиффер) stesnya:
Аватар користувача

Rostislavоvich
Судак
Повідомлень: 278
З нами з: 07 березня 2010 22:41
Звідки: Млинів

Re: Голавль. Погружение в тему....

Повідомлення Rostislavоvich »

Такий момент. Джигголовка 6гр з твістером 1 дюйм ,при одному обороті ручки катушки зі шпулею1000 піднімається на маленьку висоту та дуже швидко падає.Багато рибалок дотримуються думки що це дуже швидко - риба не встигає зреагувати. На мою думку це для людського ока дуже швидко, але не для риби . Може бути що для риби особливо активного хижака спостерігати за падінням 6гр джиги те саме що для людей переглядати нудний і без того відеоролик на всповільненій швидкості. :?
Востаннє редагувалось 21 червня 2010 22:40 користувачем Rostislavоvich, всього редагувалось 1 раз.
Відповісти

Повернутись до “Все інше про спінінгову ловлю”